V daších duelech už se prosadili favorizovaně celky Uherského Brodu a Březnice. Souboj mezi Lužkovicemi a Nezdenicemi byl odložený až na 7. listopadu.

BŘEZŮVKY – UHERSKÝ BROD 1:2 (1:0)

,,I bez nemocné stopérky Adély Zábojníkové jsme byly celku ze Slovácka důstojnými soupeřkami. Dokonce jsme se v šestadvacáté minutě po chytrém přehození hostující gólmanky Kadlecovou ujaly vedení. Favorit z Uherského Brodu nás posledních deset minut prvního poločasu ale dostal pod tlak. Ve druhé půli mohly navýšit náš jednobrankový náskok znovu Kadlecová a Toboláková. Bohužel z obratu na 1:2 se radoval hostující kolektiv. Vyrovnání měla na kopačce ještě Grelová, ale její šance se gólové odezvy nedočkala. Za převedený výkon si však naše oslabené družstvo zasloužilo alespoň remizu," tvrdí předstopérka Březůvek Monika Zábojníková.

,,V první polovině střetnutí jsme měli mírnou převahu. Březůvky nám ovšem ze dvou střel daly jeden gól. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se hra vyrovnala. Domácí s přibývajícím časem otevřeli obranu a my jsme po povedené střele Čaganové a brejkové akci Soni Zálešákové otočili skóre na 1:2. A ikdyž ještě Vydržalová nastřelila břevno, bylo to na půdě sedmého celku soutěže šťastné vítězství. To jsme uhájilii s náhradní brankářkou Šmilauerovou," oddechl si uherskobrodský lodivod Lumír Petrka.

Branky: Kadlecová - Čagánková, Soňa Zálešáková.
Březůvky: Vyoralová – Aneta Skočovská, Černošková, Monika Zábojníková, Müllerová, Grelová, Kadlecová, Toboláková, Kunorzová, Talašová, Zelinková.
Uherský Brod: Šmilauerová – Mičová, Sovišová, Andrlíková, Lenka Kučerová, Eliášová, Čaganová, Vydržalová, Petrková, Lenka Oharková, Soňa Zálešáková.

BABICE – BRUMOV 2:1 (0:0)

,,Po celý průběh utkání jsme měli převahu a Valašky jsme nepouštěli do žádných vyložených šancí. V koncovce jsme se však poprvé prosadili až v 60. minutě, kdy naši první branku zaznamenala Dudová. O devět minut později proměnila penaltu Habáňová a bylo to 2:0. Hosté pak už jenom stačili Lysákovou korigovat výsledek. Jsem rád, že se nám skalpem Brumova podařilo odčinit poslední domácí porážku s Uherským Brodem," potěšil cenný tříbodový zisk vedoucího domácího družstva Aleše Havlíčka.

,,Babice měly větší hlad po úspěchu. My jsme měli pomalou rozehrávku a chyběla nám rovněž mezihra. Jedinou branku jsme vsítili až v jednaosmdesáté minutě po dorážce střídající Lysákové, když už jsme prohrávali 0:2. Domácí ve zbytku zápasu rozkouskovali hru a proto jsme se už ke srovnání stavu nedostali. Na naší porážce se rovněž projevila absence zraněné kapitánky Škrabolové. Hodně nám také chyběla tvořivá kanonýrka Eva Sochorová, která o víkendu slavila třicátě narozeniny," našel příčiny nečekané ztráty na Slovácku vedoucí kolektivu Brumova Ivo Polách.
Branky: Dudová, Habáňová - Lysáková.

Babice: Hladíková – Karolína Matušová, Habáňová, Hubáčková, Kotlabová, Dudová, Tichá, Hudcová, Pavlína Matušová, Zbožínková, Kristýna Malíková. Střídaly: Kočendová, Hořínková.
Brumov: Koutná – Frajtová, Plášková, Suchánková, Kozubíková, Poláchová, Bednářová, Kolaříková, Šandorová, Matoušů, Trochtová. Střídaly: Krahulcová, Lysáková, Susedíková.

DFK HOLEŠOV – BŘEZNICE 2:3 na penalty (1:2)

,,K vidění byl kvalitní fotbal. My jsme od páté minuty po trefě Adriany Ševčíkové vedly 1:0. Po dvou hrubých chybách, kdy naše pravá strana defenzívy nedokázala ubránit rychlou Gregorovou, ale Březnice ještě před odchodem do šatny otočila vývoj skóre na 1:2. Po změně stran už jsme měly velkou převahu. Z ní jsme však vytěžily pouze branku na 2:2. Utkání jsme ale měly vzhledem k množství vypracovaných šancí vyhrát. O další body nás ovšem připravila nízká efektivita střelby," byla po duelu s nejlépe bránícím družstvem soutěže zklamaná hlavní klubová holešovská trenérka Svatava Ságnerová.

,,V bojovné partii jsme od páté minuty prohrávaly, ale v 15. minutě Huťková a v pětatřicáté minutě Gregorová otočily stav na 2:1 v náš prospěch. Sedm minut před koncem ovšem zajistila domácím remízu po zaváhání Plamperové Řiháková. Velké chvíle naší gólmanky však přišly při rozhodujících penaltách. V dodatkovém penaltovém rozstřelu se o naši výhru postarala znovu Gregorová. Velký podíl na ní má však i brankářka Plamperová, neboť Dagmar dokázala domácím zneškodnit dva pokutové kopy. S dvoubodovým ziskem na Hané jsme proto spokojené. Proti v posledním období ve formě hrajícímu Holešovu se nám totiž zejména ve druhém poločase nedařil přechod do útoku," přiznala předstopérka hostů Žaneta Vaculíková.
Branky: Adriana Ševčíková, Řiháková - Gregorová 2, Huťková,

DFK Holešov: Kasalová – Víznerová, Zita Pospíšilová, Fojtová, Kozlanská, Zichalová, Stolářová, Řiháková, Pospíšilíková, Hovořáková, Adriana Ševčíková. Střídaly: Kotasová, Klevetová.

Březnice: Plamperová – Bukovjanová, Vaculíková, Kryšpínová, Adamíková, Černá, Vavrušová, Přibilová, Kristýna Marková, Huťková, Gregorová. Střídala: Kozmíková.

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – ŽALKOVICE 4:1 (4:0)

,,V přímém souboji o osmou příčku jsme ve dvacáté minutě vedli 4:0. V této pasáži zápasu nám dobře pracovala záloha a dařila se nám souhra. Největší problémy soupeřkám dělala rychlost našich hrotových útočnic Machů a Holbové. Od třicáté minuty se Žalkovice zlepšily. Hanačky byly pozornější v obraně a proto už jsme se ve zbytku střetnutí v koncovce neprosadili," informoval kouč Valašských Klobouk Jaroslav Maňas.

,,Fotbal nemá logiku. Na Valašsku jsme totiž podali solidní výkon. Dařila se nám přízemní kombinace a vypracovali jsme si také několik slibných příležitostí. Góly ale dávali domácí. Nedařilo se nám totiž zastavit kononýrku Valašských Klobouk Vendulu Machů. Rovněž jsme měli problémy po ztrátě balónu rychleji se vracet do obrany. Proto jsme téměř všechny branky inkasovali po dorážkách. Přesto jsme v utkání měli dosáhnou na lepší výsledek. Z tříbodového zisku se ale radoval v koncovce podstatně produktivnější tým," smutnil po duelu na Valašsku žalkovický vůdce lavičky Radim Borovička.

Branky: Machů 2, Holbová 2 – Monika Netopilová
Valašské Klobouky: Veronika Bělašková – Pjajková, Tománková, Macháčová, Kalíková, Mikušková, Valčíková, Monika Bělašková, Bůčková, Machů, Holbová. Střídala: Janáčová.

Žalkovice: Rožnovjáková – Zapletalíková, Monika Netopilová, Lucie Pitnerová, Brázdilová, Fallová, Sedlářová, Trávníčková, Kondlerová, Nesňalová, Chytilová. Střídaly: Andrea Netopilová, Kojetská, Koutná.

BABICE – LUŽKOVICE 2:0 (2:0)

,,Také předehrávka osmého podzimního kola se nám vydařila. O osudu souboje s nebezpečným soupeřem se rozhodlo do sedmadvacáté minuty, kdy nám Malíková a Dudová z přímého kopu zajistily dvoubrankový náskok. Ve zbytku střetnutí už jsme se soustředili na pozornou obranu a udržení cenného výsledku," nezastíral vedoucí domácího kolektivu Aleš Havlíček.

,,Podali jsme slabý výkon. Už v sedmé minutě si nerozumněla gólmanka Matlachová s obranou a po hrubé defenzivní chybě jsme prohrávali 0:1. Ani potom se náš herní projev nezlepšil. Nedokázali jsme si přihrát a nešla nám ani střelba. Svůj den neměla ani celá záložní řada. Proto jsme duel na Slovácku zaslouženě prohráli," uznal lužkovický trenér Karel Dolina.
Branky: Malíková, Dudová.

Babice: Hladíková - Karolína Matušová, Zbožínková, Habáňová, Kotlabová, Pavlína Matušová, Dudová, Tichá, Hudcová, Malíková, Králíková. Střídaly: Hořínková, Kočendová.

Lužkovice: Matlachová – Vyvlečková, Halová, Jana Molová, Markéta Oharková, Bystroňová, Uhlířová, Zeťková, Brzósková, Strachoňová, Rozsypalová. Střídaly: Blažková, Buchtová, Žalková, Tkadlecová. (hot)