1. A TŘÍDA

LUKOV – HOVĚZÍ 0:1 (0:1)

Hosté na soupeře v úvodu zápasu doslova vletěli. Z dobrých pozic však Juřica, Kovář ani Šrámek skórovat nedokázali. Lukov, který až příliš často polemizoval nad rozhodnutími sudích, se do vážnějších šancí nedostával a to zejména díky individuálním nedostatkům hráčů, kteří si v rozhodujících chvílích nedokázali poradit s míčem. Brankář Koňařík tak musel likvidovat pouze jeden podařený volej a nepříjemně tečovanou střelu z 25 metrů. Utkání rozhodl ve 45. minutě Šrámek, jehož důraz vynesl po následném samostatném úniku jedinou branku utkání – 0:1. Střelecky nemohoucímu Lukovu ve druhém poločase nepřinesla spásu ani červená karta pro hostujícího Zádilského. Z početní převahy dokázali vytěžit pouze pár nepříliš vydařených střel. Hovězí si tak druhé venkovní vítězství v sezoně pohlídalo a v příštím kole si to rozdá s Vidčí o čelo tabulky.

BRANKA: 45. Šrámek.

HOVĚZÍ: Koňařík – Kučera R. (51. Kostka Z.), Kostka R., Kocurek, Kučera M. – Juřica (58. Zádilský), Zámečník, Štrbík K., Hromada M. – Šrámek (90. Varaja), Ko­vář.

VIDČE – VLACHOVICE 2:1 (0:1)

Domácí se chtěli vrátit na vítěznou vlnu. Zázračně nakonec dokonalým matem v závěrečných minutách brali všechny body. V prvním poločase to byl vyrovnaný boj. Hosté z Vlachovic šli do vedení již v 9. minutě, kdy prostřelil Petruželu Šimoník – 0:1. Vidče se hledalo v koncovce. Přežilo bez další úhony 26. minutu, kdy hosté nastřelili tyč. Z domácí strany zahrozil dvakrát Michal Kramoliš, ale jeho skluzy z bezprostřední blízkosti se mezi tyče nevešly. Po přestávce se obraz hry radikálně změnil. Domácí si vytvořili doslova drtivý tlak. S přímou úměrou narůstal počet rohových kopů a závarů před hostující brankou, Kýžený efekt to přineslo až v 89. minutě, kdy po dalším z rohových kopů dorazil míč do sítě z pěti metrů Michal Kramoliš – 1:1. Domácí hráli nadoraz a nespokojili se s bodem. V první minutě nastavení se k míči dostal Martin Dobeš a křižnou střelou rozjásal domácí fanoušky – 2:1. Vidče doslova vydřelo tři body.

BRANKY: 89. Kramoliš, 90. +1. Dobeš – 9. Šimoník.

VIDČE: Petružela – Milan Drda, Vladimír Urban, Marák, Špurek – Pavel Drda, Nerad, Dobeš, Vaculín – Vašut (76. Křenek), Michal Kramoliš.

SLAVIČÍN B – HUTISKO 0:2 (0:1)

Hutisko může poděkovat nejen střelecky disponovanému Blaževičovi, ale hlavně skvěle chytajícímu Horákovi za to, že veze ze Slavičína plný bodový zisk. Hostující brankář se překonával. V 18. minutě zázračně vyškrábl z šibenice Fojtíkův přímý kop. Hosté představili čerstvou posilu, dlouhodobě zraněného Robina Křenka, který absolvoval již operační zákrok, nahradil na pozici druhého stopera na přestup příchozí Petr Kaša z Frenštátu. Vyrovnaný první poločas přinesl pro hosty gólovou radost ve 42. minutě, kdy Škopek našel přesně centrem Blaževiče a jeho volej neměl chybu – 0:1. Po přestávce mohl hned ve 49. minutě rozhodnout Škopek, ale při samostatném úniku na brankáře si moc předkopl míč. V 60. minutě zahrál v pokutovém území rukou Petr a domácí mohli z penalty srovnat. Jenže Horák ukázal, v jaké fazóně ho zastihlo toto utkání, a penaltu kryl. Top hosty nastartoval k aktivitě a definitivnímu rozhodnutí. V 63. minutě Špirko uvolnil Blaževiče, který při zakončení zvolil jistotu valašského bodla – 0:2. V závěru mohli ještě skóre navýšit střídající Jakub Mikulenka a debutující, teprve 16 letý Robert Fiurášek. Stav zůstal nezměněn.

BRANKY: 42. a 63. Blaževič.

HUTISKO: Horák – Vašek, Petr, Kaša, Vaštík – Jaroslav Koláček, Roman Křenek (83. Josef Koláček), Abík – Špirko (88. Fiurášek) – Blaževič, Škopek (81. Jakub Mikulenka).

ZUBŘÍ – JUŘINKA 0:2 (0:1)

Zubří utkání s posledním celkem tabulky podcenilo. Juřinka v týdnu odvolala trenéra Milana Musila. Jako hlavní trenér byl jmenován Libor Hlavica a jeho asistentem se stal Ivo Šantrůček. A nové koště metlo dobře. Hosté byli bojovnějším celkem. A přiklonilo se k nim nakonec i štěstí. V 5. minutě vyslal Libor Raždík do jasné šance Demka, ale Holáň ukázal, že ho utkání zastihlo v pohodě. V 10. minutě poprvé zahrozili hosté nebezpečnou střelou Kociána. V 19. minutě vychytal Holáň unikajícího Drdu a přišel trest. Kocián otevřel z protiútoku skóre – 0:1. Ve 26. minutě se hodně domácí zlobili na hlavního rozhodčího, že neposoudil jako penaltový zákrok na Drdu. Závěr poločasu, kdy Juřinka po výměně trenéra přehrála bojovnějším výkonem Zubří, patřil domácímu Demkovi, ale ten spálil svou v pořadí druhou i třetí šanci. Ve 49. minutě chtěli domácí červenou kartu a vyloučení pro hostujícího Vaňka, který dle nich zabránil jasné brance hrou rukou v pozici ležícího bránícího hráče. V 60. minutě se z dorážky prosadil opět Kocián – 0:2. V 67. minutě trefil lobující Drda pouze tyč Holáňovy branky. V 69. minutě se neprosadil z jasné pozice Mičkal. Juřinka si zbytek utkání pohlídala.

BRANKY: 20. a 60. Kocián.

ZUBŘÍ: Barabáš – Pavlíček, Berka, Jiří Raždík, Václav Frňka – Krupa, Mičkal, Pavlica, Libor Raždík – Demko (70. Ivo Roman), Drda.

JUŘINKA: Holáň – Šnajdr, Petr Koleček, Konvičný, Vaněk – Kocián, Sovák, Žilinský, Škařupa – Pančochář, Jiří Šindelek.

D. BEČVA – ŠTÍTNÁ N. VL. 2:3 (1:0)

Domácí měli dostatek šancí na vítězství, ale ve druhém poločase dokonce pohrdli výhodou pokutového kopu. V 6. minutě prosvištěl Stavinohův přímý kop těsně kolem šibenice. Ve 20. minutě namazal Josef Vojkůvka Vladislavu Šenovi, ale ten minul. Ve 38. minutě vyústil tlak ve vedoucí krásnou branku z kopačky Paprskáře – 1:0. Do kabin měli jít domácí s vyšším vedením, Po přestávce hned ve 48. minutě vyrovnal po chybě obrany Kořenek – 1:1. V 60. minutě přeloboval celou šíři branky Josef Vojkůvka – 2:1. V 68. minutě měl možnost definitivně rozhodnout Vašek, ale po faulu na Josefa Vojkůvku ani napodruhé neproměnil pokutový kop. V 72. minutě potrestal domácí nemohoucnost Kořenek – 2:2. Oba celky chtěly vyhrát. V 88. minutě hosté rychle rozehráli standardní situaci a volný Soja rozhodl – 2:3.

BRANKY: 38. Paprskář, 60. Josef Vojkůvka – 48. a 72. Kořenek, 88. Soja.

D. BEČVA: Jurajda – Adamec, Maléř, Růčka, Filka – Stavinoha, Vašek, Vladislav Šena, Kozák – Paprskář, Josef Vojkůvka.

Další výsledky: Val. Klobouky – Brumov B 0:0, SK Vizovice – Podkop. Lhota 1:1.