1. B TŘÍDA

POLIČNÁ – JABLŮNKA 4:1(1:0)

Zápas, v kterém významnou roli sehrál silně mokrý terén, zvládli lépe domácí hráči. V 10. minutě po závaru před Vašíčkovou brankou vytěžil s pomocí kaluže vedoucí branku Rolinc – 1:0. Poličná vsadila na dobře zvládnutý ofsajd systém, dvakrát hostující Spartak na domácí obránce vyzrál. Ve 42. minutě šel sám na Šedého Biel. O dvě minuty později Tomeček, ale do kabin Poličná čisté konto uhájila. To se již domácím nepodařilo v 49. minutě, kdy stejnou kaluž jako u vedoucí branky domácího Rolince využil hostující Čuma – 1:1. V 57. minutě podběhl dlouhý aut Vašíček a pro Žilinského nebyl problém poslat Poličnou do vedení – 2:1. V 71. minutě usměrnil do hostující branky přesně střílený centr Tomáš Marek – 3:1. V 73. minutě se trefil zpoza velkého čtverce přesně Bartecký – 4:1. Za rozhodnutého stavu 4:1 se vytáhl domácí brankář, který vytáhl gólovou střelu Jaroslava Smilka na břevno.

BRANKY: 10. Rolinc, 57. Žilinský, 71. Tomáš Marek, 73. Bartecký – 49. Čuma.

JANOVÁ – ZAŠOVÁ 5:3 (2:2)

Domácí začali utkání po vysokém vítězství v minulém kole v Horní Lidči velmi laxně a již ve 3. minutě chyboval při rozehrávce míče domácí brankář Sedláček a trestal Melichařík – 0:1. O několik minut později po nedorozumění dvojice Hrtáň – Blažek hosté zvýšili vedení na 0:2, střelcem byl Holiš. Janovjané ale zápas nezabalili, ve 22. minutě po hezké kombinační akci a přihrávce Měrky Miroslav Mikušek nadvakrát překonal z úhlu gólmana Hadaše – 1:2. Hosté zahrozili v polovině prvního poločasu ještě jednou, Melichaříkovu bombu Sedláček vyrazil na poslední chvíli a Bant uklidil míč do bezpečí na rohový kop před dobíhajícími hráči. Pak už byli na hřišti vidět jen domácí.

V 34. minutě Měrkův tečovaný míč obráncem hostů jen tak tak minul levou tyč Hadašovy branky. Pět minut před poločasem Kamasovu střelu Hadaš vyráží na roh a Zbrankovu hlavičku odvracel z brankové čáry Pobořil. Domácí Zašovou v závěru první půle doslova zamkli, Mišunův průnik na Hadaše ještě nevyšel, v poslední minutě hosté zahrávali rohový kop a domácí z protiútoku po centru Suchockého na Mišuna srovnali stav na 2:2. Mišun placírkou přehodil vybíhajícího Hadaše a míč zapadl do branky pod horní tyč.

Po změně stran domácí v náporu pokračovali, těžký a podmáčený terén jim lépe svědčil a po faulu na Měrku zahrával standardní situaci Suchockij, jehož dlouhý přetažený centr nehlídaný Zbranek z rohu malého vápna usměrnil do šibenice – 3:2. O chvíli později se ocitl ve vyložené šanci Mikušek, Hadaš se však přelstít nedal. Hosté měli slibnou příležitost v 60. minutě. Trestným kopem z ideální pozice z 20 metrů však Melichařík nastřelil jen postavený obranný val domácích obránců, zanedlouho však stav skóre změnili. Prudká křížná přihrávka na mokrém terénu prošla přes několik domácích hráčů a neobsazený Pobořil srovnal na 3:3. Aktivnější domácí vyrovnávající branka nepoložila a po faulu na Zbranka těsně za hranicí velkého čtverce kopali penaltu, kterou bezpečně Měrka proměnil – 4:3.

Hadaš se v brance překonával, jasnou šanci Zbranka bravurně zneškodnil. Domácí nutili častým agresívnějším napadáním hostující obránce k chybám, po jedné z nich Zbranek přihrál nezištně míč Mikuškovi a ten zvýšil do odkryté branky na 5:3. Pět minut před koncem utkání se blýskl obloučkem Mišun,na Hadaše však nevyzrál. V závěru mihli hosté korigovat stav, ale „valašské bodlo" kapitána Pšenici jen olízlo levou tyč Sedláčkovy branky. Domácí Janová si vítězství zasloužila. Nesložila zbraně za nepříznivého stavu a bojovností a svým nasazením na těžkém terénu soupeře přehrála.

BRANKY: 20. a 80. Mikušek, 45. Mišun, 50. Zbranek, 70. Měrka – 3. Melichařík, 10. Holiš, 63. Pobořil.