Velmi cenné je především vítězství Kroměříže, která v rozehraném ročníku poprvé uspěla na půdě soupeře, a utnula tak černou sérii sedmi utkání.

TESCOMA ZLÍN B – UNIČOV 4:0 (2:0)

Konec října zastihl rezervu Tescomy Zlín ve skvostné formě. Po čtyřbrankové kanonádě na kroměřížské Obvodové vyprovodili mladí ševci čtyřmi brankami také doma Uničov.

„Sice jsme se tentokrát rozjížděli trochu pomaleji, ale nakonec jsme utkání zvládli po herní stránce i výsledkově. Těší mě, že se nám začíná dařit také střelecky a s vypracovanými šancemi nakládáme lépe než v úvodu sezony,“ pochvaloval si kouč juniorky Jaroslav Švach na webových stránkách Tescomy.

Jeho svěřenci přežili v první půlhodině dvě šance Uničova a pak během dvou minut dvakrát udeřili. Nejdříve se blýskl chytrým lobem z dálky Čelůstka a vzápětí zužitkoval Salachnovu pobídku Šrom. „Pro soupeře to bylo asi kruté, protože do té doby jsme nebyli lepším mužstvem,“ uznal Švach.

Po změně stran se prosadili Salachna a v závěru hrdina posledního domácího druholigového zápasu Zlína s Čáslaví střídající žolík Holík.

Branky: 30. Čelůstka, 32. Šrom, 58. Salachna, 85. Holík. Rozhodčí: Kotík – Priesol, Drozdy. ŽK: Kocián, Bublák – Řehák, Juřátek. Diváci: 183. Zlín B: Dostál – Kocián, Linek, Hájek, Čelůstka – Salachna, Bublák, Šumbera – Kurtin (76. Kostka), Červenka, Šrom (46. Holík). Trenér: Jaroslav Švach.⋌(pf)

1. FC SLOVÁCKO B – LÍŠEŇ 3:0 (2:0)

Série tří porážek v řadě je zapomenuta. Juniorka 1. FC Slovácka si poradila s Líšní, které nepomohl ani někdejší hráč Slovácka Richard Dostálek.

Na Bělince se na nic nečekalo, oba týmy začaly pěkně od podlahy. Po krátkém zastřelování napřáhl v 10. minutě domácí Košút, jeho parádní rána z pětadvaceti metrů se zastavila až o břevno Sedmidubského brány. Gólman hostí se vyznamenal po akci Borusíka s Kerbrem a následné střele Ohnutka. Vzápětí se ale stejný hráč po ideálním vysunutí od Čtvrtníčka ocitl ve velké šanci podruhé a tentokrát nezaváhal – 1:0.

Záloha Slovácka své vedení pojistila sedm minut před přestávkou, když se po centru z pravé strany trefil Kerbr – 2:0. „S hrou v první půli jsem byl maximálně spokojený. Měli jsme dobrý pohyb a dokázali jsme vstřelit dvě branky,“ pochvaloval si domácí trenér Jan Palinek.

Po přestávce už to však ze strany jeho svěřenců nebylo ani zdaleka tak dobré. „Asi se na naší hře negativně projevilo střídání, jako bychom ztratili glanc,“ všiml si kouč Slovácka B, které si však přesto bez větších problémů dokráčelo pro tři body. Ty ještě podtrhlo třetím gólem, když nedovolený zákrok Mička v šestnáctce potrestal proměněnou penaltou sám faulovaný Čtvrtníček – 3:0.

„Jsem samozřejmě rád, že jsme po třech týdnech zase vyhráli. Nebylo to ale tak jednoznačné, jak by mohl napovídat konečný výsledek. Soupeř byl nepříjemný, nás však vzadu držel výborný Košút, kterého musím pochválit. Vedle něj vyrostl i Perůtka, který s ním nastoupil ve stoperské dvojici. Zatímco v předchozích zápasech byla naše defenziva špatná, tentokrát zahráli kluci vzadu na jedničku a to rozhodlo,“ uzavřel Jan Palinek.

Branky: 18. Ohnutek, 38. Kerbr, 83. z pen. Čtvrtníček. Rozhodčí: Antoníček – Žádník, Šumšal. ŽK: Vrtěna, Mičko (oba Líšeň). Diváci: 101. 1. FC Slovácko B: Heča – Malý, Košút, Ohnutek, Franta (46. Ondica), Borusík, Kerbr, Maděrka (77. Hladiš), Perůtka, Čtvrtníček, Bačák (61. Kleiber). Trenér: J. Palinek.⋌(ms)

OLOMOUC B – SP. HULÍN 3:1 (2:0)

Na bývalého hráče Spartaku Zdeňka Klesnila upozorňoval jako na velkou hrozbu už před zápasem trenér Josef Pospíšil. Jeho svěřenci však jakoby na kvality olomouckého útočníka zapomněli. Ve 26. minutě se Klesnil trefil hlavou a o deset minut později znovu po centru, tentokrát nohou.

„V přípravě na utkání jsme si jasně řekli, že nesmíme nechat domácí centrovat na Klesnila, a přesto jsme jim to umožnili. Dvakrát měl dostatek času k zakončení. Celý tým domácích hrál výborně,“ přiznal trenér Hulína Josef Pospíšil.

Tři minuty po přestávce napřáhl ze dvaceti metrů Laciga a překvapil domácího gólmana. Šanci hostům na zdramatizování utkání vzal třetím gólem domácích Hála.

„Chtěli jsme dát kontaktní gól a to se nám povedlo. Bohužel jsme inkasovali potřetí. Juniorka Olomouce byla lepší, ale my jsme rozhodně neodehráli špatné utkání,“ dodal Pospíšil.

Branky: 26. a 36. Klesnil, 65. Hála – 48. Laciga, ŽK: Jerome, Bernard, Machalický – Barcuch, Ševela, Václavíček. Rozhodčí: Adámková – Sedlář, Podaný. Diváci: 55. Hulín: Dubec – Barcuch, Dostál, Zlámal (32. Matějka), Václavíček – Mršťák, Laciga, Dvořáček, Pacl (82. Pospíšil) – Otruba (69. Rokos), Ševela. Trenér: Josef Pospíšil.⋌(lk)

BRNO B – HS KROMĚŘÍŽ 0:1 (0:0)

Hosté do Brna nepřijeli jen bránit a už v prvním poločase byl blízko gólu Handl. Jeho střele chyběly jen centimetry. Jednu šanci si vytvořili také domácí, ale jinak první půle příliš vzruchu nenabídla.

„Na naší hře se projevilo středeční utkání. Dlouho jsme se nemohli dostat do tempa. Domácí nás přehrávali, ale naše defenziva byla naštěstí dost slušná,“ poznamenal trenér Kroměříže Jaroslav Baďura.

V 57. minutě se hostující Fiala protáhl po pravé straně, dostal se před branku a pohodlně zavěsil pod padajícím Hladkým. O deset minut později se Fiala znovu dostal do dobré příležitosti, ale tentokrát nemířil přesně.

„Konečně jsme ukončili černou sérii. Domácí byli lepší v úvodu a na konci zápasu. V několika případech jsme měli štěstí. Nám vyšel rychlý protiútok do otevřené obrany. Velmi dobře fungovala obrana,“ pochvaloval si kroměřížský trenér.

Branka: 57. Fiala. ŽK: Farmačka, Šamánek, Stehlík, Huška – Vogl. Rozhodčí: Horák – Sedláček, Klíma. Kroměříž: Vogl – Moravčík, Šilinger, Klabal, Stojaník – Fiala, Steiner, Budín, Havlík (86. Lehkoživ) – Janča (90. Kovář), Handl. Trenér: J. Baďura.(lk)