„Když jsem se dostal v přípravce do výběru OFS Vsetín, vybral si mě FC Vsetín a já jsem tam hrával do 12 let. Vzpomínám rád na trenéra Romana Dobeše. Nyní jsem ale pět let ve Slovácku," vzpomíná úspěšný gólman Alexandr Urban, jehož na zelený pažit ho na Sahaře ve Vidči přivedl jeho otec Vladimír, dlouholetá opora defenzívy Vidče a nyní Zašové.

Přitom chtěla tomu náhoda a mohl z něho být hráč do pole.

"Hrával jsem, ale jednou na Slovensku chyběl brankář na turnaji a šel jsem do kasy. Pak si mě už jako brankáře všiml trenér Zlínský ze Slovácka a na turnaji v Otrokovicích mě oslovil. Ani netušil, že jsem byl kdysi hráčem," usmívá se Urban. 

Mladý talentovaný brankář má rád Alissona Beckera z Liverpoolu, který je také jeho oblíbeným týmem v Premier league. "Jednou bych se tam chtěl dostat do branky," zasní se Alexandr Urban, který roste ve Slovácku pod bývalým zkušeným ligovým brankářem Petrem Drobiszem.

Fotbalový brankář Zdeněk Zlámal.
Pokutu od klubu za vyjádření ke Kúdelovi doteď nechápu, kroutí hlavou Zlámal

"Měl jsem statut profesionálního hráče, takže jsem se díky testování mohl pod panem Drobiszem společně s B týmem Slovácka připravovat i během dlouhé covidé přestávky," přiznává Urban. 

Do reprezentace nakoukl Urban poprvé v kategorii U 16 pod trenérem Havlíčkem. Nyní se rodí nový tým U 18 pro Euro v Portugalsku pod vedením trenérů Suchopárka a Horňáka a Urban by nechtěl v konečné nominaci chybět. Proto poctivě maká na soustředění ve Zlíně, v rámci kterého reprezentace sehrála přípravný zápas na Vsetíně.

"Z pohledu brankáře to nebylo náročné utkání. Nečelil jsem žádné těžké střele, spíše jsem se podílel jenom na rozehrávce," vrací se k výhře 3:0 nad naším divizním zástupcem Alexandr Urban.