Okresnímu přeboru dorostu kraluje FC Zubří a SK Lidečko. Tabulky divizních a krajských soutěží přineseme v zítřejším vydání Valašského deníku.

DOROST

KRAJ. PŘEBOR ST. DOROST

Val. Meziříčí – Paseky Zlín 11:1 (Stolař 3, Mizera 3, M. Kundrát 2, Horák, Vančura, Odstrčil), Kelč – Slušovice 0:4, Dolní Němčí – 1.Valašský FC 1:2.

KRAJ. PŘEBOR ML. DOROST

Val. Meziříčí – Paseky Zlín 4:3 (Turschler, Valach, T. Kundrát, Vedral), Kelč – Slušovice 0:4, Dolní Němčí – 1.Valašský FC 2:5.

KRAJ. SOUTĚŽ DOROST

FR. LHOTA – ŠTÍTNÁ 2:3 (1:2)

Domácím fotbalistům vyšel vstup do zápasu a ve 20. minutě šli do vedení. Ve skrumáži před brankou se nejlépe orientoval Tomáš Kuriš – 1:0. Jenže hosté po půlhodině hry dvěma slepenými brankami otočili skóre – 1:2. Druhý poločas začali hráči Francovky náporem a vypracovali si pět jasných šancí. Radovali se až po chytrém lobu Tomáše Kuriše – 2:2. Jenže v závěru obrana domácích vyrobila chybu a hosté nekompromisní střelou rozhodli o svém vítězství.

Dolní Bečva – Vlachovice 1:2 (Martyčák), V. Karl.+Karolinka – Vizovice 2:0, Slavičín – Podlesí 4:1 (Tovaryš).

OKR. PŘEBOR DOROST SK. A

HALENKOV – HOVĚZÍ 0:3 (0:2)

V souboji dvou sousedů v tabulce byli úspěšnější Hověžané, kteří již od prvních minut svého soupeře přehrávali. Gólově prosadit se však dokázali až zhruba v polovině poločasu, kdy z 35 metrů napřáhl ke střele Václavík a přeloboval brankáře. Druhou branku přidal Karel Štrbík, který ze stejné vzdálenosti tvrdou střelou vymetl pavučinu halenkovské branky. Halenkov kontroval tvrdou a důraznou hrou, díky níž si vytvořil jedinou šanci. Po rohovém kopu se k zakončení dostal útočník, střela šla však nad. Druhý poločas se nesl již v ospalém tempu, Hověžané si opět vytvořili několik slibných příležitostí, brankově se však dokázal prosadit pouze Marek Blaha, který po přihrávce Lamberta poslal míč do sítě – 0:3.

Hošťálková – V.Karl.+Kar. B 8:0 (Barčák 3, F. Kubíček 2, Tureček 2, Pařenica), Horní Lideč – Huslenky 1:3 (Daněk – Beránek, Lustik, Grah), Lidečko – Kateřinice 5:0 (T. Gargulák 2, Zaoral 2, Františák), Leskovec – Val. Polanka 2:0 (Pavel Juráň, Martin Hromada), Liptál – Ústí 7:1 (Valchař 4, Holec, Martišek, Vaculík – Fojt).

OKR. PŘEBOR DOROST SK. B

Hrachovec – Jablůnka 2:4 (Krůpa 2 – Štěpánek 2, Slíva, Dořičák), Branky – Zubří 1:8 (Daniel Váhala – Václav Krůpa 4, Michal Tobola 3, Filip Krůpa), Poličná – Krhová 7:0 (Strnka 3, Žniva 3, Kutěj), Val. Bystřice – Horní Bečva 0:0, Choryně – Hutisko 1:2 (L. Tvrdoň – M. Kovář).

ŽÁCI

DIVIZE ST. ŽÁCI

1. Valašský FC – Uničov 1:0 (Horváth).

DIVIZE ML. ŽÁCI

1. Valašský FC – Uničov 1:1 (Obdržálek).

KRAJ. PŘEBOR ST. ŽÁCI

VAL. MEZIŘÍČÍ – SLUŠOVICE 10:0 (4:0)

Domácí tým poprvé v sezoně nastoupil kompletní a od úvodních minut ukazoval, kdo je pánem na hřišti. Svěřenci trenéra Kostky předváděli nádherný kombinační fotbal, který oproti předchozím zápasům dokázali doplnit i přesnou koncovkou. Nejprve se již v 6. minutě prosadil střelou z voleje Šuba, který tak nejlepším způsobem oslavil návrat na trávník po pětitýdenní absenci zaviněné zraněním. Ve 12. minutě to bylo již o dvě branky, když se v šestnáctce dokonale zorientoval Horáček a chytrou přízemní střelou překonal brankáře hostů. I pod třetí brankou VM je podepsaný výborně hrající Zbyněk Šuba, který po průniku do pokutového území ideálně našel Kováče. Ten technickou střelou napálil míč do šibenice – 3:0. Čtvrtou branku přidal Zbyněk Šuba sám krásnou střelou z hranice šestnáctky. V úvodu druhého poločasu se probil do šestnáctky Nemčic a následný pokutový kop sám proměnil – 5:0. Za další dvě minuty si tentýž hráč připsal po zásluze druhou branku v tomto zápase, když projevil ohromný důraz a chuť po gólu. Poté se hráči VM spokojili s kombinační hrou á la FC Barcelona a diváci po zásluze odměňovali jejich akce potleskem.

Posledních šest minut proměnili domácí fotbalisté doslova ve střeleckou exhibici a v pořadí Leksa, Slovák, Štys a Kováč podtrhli gólový účet zápasu na konečných 10:0.

BRANKY: Nemčic 2,Šuba 2,Kováč 2,Horáček,Lek­sa,Slovák,Štys

SESTAVA VM: Hasalík – Hrabovský (Nemčic), Švajda, Černý, Veselý –Šuba (Grenar), Leksa, Kováč, Novák (Štys) – Horáček (Fuciman), Slovák (Kopřiva). Vsetín – V. Otrokovice 5:0 (Chuchma, Stržínek, David Maček, Filip Maček, Pfeiler), Kroměříž – V.Karl.+Karolinka 2:1 (Frňka).

KRAJ. PŘEBOR ML. ŽÁCI

Vsetín – V. Otrokovice 3:1 (Potočný, Kovács, Vychopeň), Val. Meziříčí – Slušovice 1:0,

Kroměříž – V.Karl.+Karolinka 7:2 (Pavelka).

KRAJ. SOUTĚŽ ST. ŽÁCI

1. Valašský FC B – Val. Meziříčí B 0:4 (Novák, Nemčic, Kováč, Borák), Hulín – Horní Bečva 5:1 (Tomáš Solanský), Val. Klobouky – Poličná 0:4 (Szabo, Roupec), Juřinka – Nedašov 1:1 (Jan Kovář).

KRAJ. SOUTĚŽ ML. ŽÁCI

1. Valašský FC B – Val. Meziříčí B 1:2 (Odstrčil 2), Hulín – Horní Bečva 8:0, Val. Klobouky – Poličná 0:15, Juřinka – Nedašov 1:4 (Lukáš Nejedlý).

KRAJ. SOUTĚŽ ST. PŘÍPR. – A

Val. Meziříčí B – 1. Valašský FC B nehráno, Juřinka – Holešov 5:1 (Dorota Komanová, David Marek, Jan Petrů, Štěpán Trlifaj, Marek Vahala), Vsetín B – Hulín 1:10, 1.Valašský FC A – Poličná 2:2, Bystřice p. H. – 1 Valašský FC B 5:6 (Slovák 2, Gomola 2, M. Galus, Urban), 1. Valašský FC A – Valašské Meziříčí B 14:0 (M. Galus M. 4, Mičola 3, Kubáň 2, Porubský 2, Chmelař, Polášek, Kolařík)

KRAJ. SOUTĚŽ ST. PŘÍPR. – B

Brumov – Vsetín A hraje se v pondělí 5. 10., Chropyně – Val. Meziříčí A 0:9 (Furmánek 4, Vrána 3, Gajdůšek, Vlček), Val. Meziříčí A – Uh. Hradiště 2:3 (Pop, Straňánek).

KRAJ. SOUTĚŽ ML. PŘÍPR. – A

Val. Meziříčí B – 1. Valašský FC B nehráno, Juřinka – Holešov 0:0, Vsetín B – Hulín 2:8, 1.Valašský FC A – Poličná 7:0, Bystřice p. H. – 1 Valašský FC B 7:0, 1. Valašský FC A – Valašské Meziříčí B 16:0 (L. Galus 6, Adamec 4, Juračák 2, Hrůzek 2, Lokša 2)

KRAJ. SOUTĚŽ ML. PŘÍPR. – B

Brumov – Vsetín A hraje se v pondělí 5. 10., Chropyně – Val. Meziříčí A 0:31 (Vrána 12, Vrba 10, Kořistka 3, Zahradníček 2, Suchý, Vrabec, Čech, Šustr), Val. Meziříčí A – Uh. Hradiště 1:11.

OKRESNÍ PŘEBOR ST. ŽÁCI

Hošťálková – Lidečko 0:4 (David Liška 3, Ryza), Ratiboř – Val. Polanka 4:1 (Minařík 2, Ostřanský 2 – Ondra), Lačnov – Zubří 7:1 (Tomáš Trusina 2, Zádrapa 2, Jahoda, Janáč, Kolínek – Grygara), Val. Bystřice – Ústí 3:1 (Karafiát 2, Kopecký – Ebel), Hovězí – Hutisko 1:1 (X – Václav Kluka). DOHRÁVKA: Ústí – Francova Lhota 8:1 (Urban 3, Ševčík 2, Ebel 2, Vichtora – Urubek). Kontumace: Lidečko – Hovězí 3:0.

OKRESNÍ SOUTĚŽ ST. ŽÁCI

Huslenky – Halenkov 2:0 (Jan Jašek, Ladislav Maňák), Horní Lideč – Jarcová 3:2 (Kosiewicz, Šerý, Chovanec – Kuráň 2), Liptál – Lužná 10:0 (Burján 6, Hajdík 2, Smolík, Gerža).

OKR. PŘEBOR ML. ŽÁCI SK. A

V.Karl.+Kar. B – Huslenky 0:2 (Jan Jašek 2), Val. Příkazy – Kateřinice 7:1 (Hruboňová 3, Slánský 2, Polách, Machač – Macík), Leskovec – Val. Senice 0:1 (Tomáš kovář), Střelná – Ústí 0:10 (Dědič 4, Daová 2, Kašpar 2, Grygar, O. Surovčák), Hovězí – Jablůnka 1:7.

OKR. PŘEBOR ML. ŽÁCI SK. B

Střítež – Podlesí 1:4 (Pudich – Gajdoš, Janeček, Geryk, Koláček), Vigantice – Vidče 17:1 (Bolf 7, Holub 4, Baron 2, Paprskář, Bělunek, Horák, Porubský – Kubját), Zašová – Zubří 9:0 (Vojtěch Kubrický 3, Jakub Vojkůvka 3, David Pokuta, Kryštof Čaňo, René Kubela), Loučka – Choryně 3:2 (Dominik Borák 3 – Pavel Tvrdoň, Karel Landa), Kelč – Dolní Bečva 2:1 (Martin Jiříček 2 – X), Prostř. Bečva – Val. Meziříčí C 7:4 (Marek Fiurášek 2, Radek Bill 2, Šimon Ondryáš 2, Pavel Juroška – Jan Palacký 3, Veronika Tomčíková).

OKR. PŘEBOR ST. PŘÍPR. SK. A

Nový Hrozenkov – Halenkov 1:2 (Randuchová – Orság, Himmer), Val. Příkazy – Val.Polanka hraje se v pondělí 5. 10., Ratiboř – V.Karl.+Kar. 6:0 (Černík 2, Daněk 2, Machala, Vítek). Dohrávka: Halenkov – Val. Příkazy 5:4 (Himmer 3, Korabík – Polách 3, Adam Trčka).

OKR. PŘEBOR ST. PŘÍPR. SK.B

Kateřinice – Podlesí 5:3 (Macík 2, Mrlina, Bětík, Marek – Gajdoš 3), Kelč – Jarcová 4:2 (Mikulenka, Hradil, Šnajdr, Jiříček – Lipový 2), Hošťálková – Poličná B 0:10 (Štěpán Kašík 3, Jakub Strnad 3, Adam Bartoň, Patrik Švidrnoch, Roman Jašíček, Radim Reiskup).

OKR. PŘEBOR ST.PŘÍPR. SK.C

Zašová – Hrachovec 1:7 (Jan Košárek – Václav Vozák 3, Ondřej Janošek 3, Kateřina Janošková), Hutisko – Choryně 4:3 (Jiří Pavlica 2, Lukáš Kuběna, Jan Žemba – Ondřej Němec 2, Marek Jaroň), Vigantice – Juřinka B 2:5 (Horák, Paprskář – Patrik Koleček 5). DOHRÁVKA: Juřinka B – Vigantice 8:0 ( Patrik Koleček 3, Ondřej Zapletal 2, Šimon Pernický, Jiří Sporek, Marek Vahala), Zašová – Vigantice 1:0 (Tvrdý).

II. LIGA ŽEN

HLUČÍN – VAL. MEZIŘÍČÍ 0:1 (0:0)

Do zápasu Meziříčanky nastoupily odhodlaně s cílem získat další body na hřišti soupeře. Od úvodních minut hostující hráčky přebrali aktivitu a zatlačily domácí na jejích polovinu. V 15. minutě vyslala Ondřejková do šance Rýdlovou, ta ale slibnou šanci neproměnila. Po půlhodině hry hostující hráčky vyklidili pole, ztratily koncentraci a domácí se tlačili víc před branku Petrnkové. V 35. minutě se dostala do zakončení Dorňáková, ale neproměnila. Když se čekalo na hvizd hlavního rozhodčího, kdy pískne poločas, dostala krásnou přihrávku za obranu domácích Dorňáková, která šla sama z půli hřiště na brankářku domácích, ale trestuhodně zahodila. Po změně stran se hra změnila, hostující hráčky začaly víc kombinovat a zlepšily pohyb po celém hřišti. Dostat do vedení se jim podařilo v 65. minutě, když Marková krásnou střelou z hranice šestnáctky trefila přesně pod břevno domácí brány – 0:1. Hlučínská děvčata se snažila s vývojem zápasu něco udělat, ale hostující fotbalistky zodpovědně bránili. Za druhý poločas si meziříčská děvčata zasloužila vyhrát.

BRANKA: 65. Marková 0:1.

SESTAVA VM: Petrnková – Nohálová, Vlčková, Nováková, Stuchlíková – Rýdlová, Ondřejková, Čáňová, Marková – Dorňáková, Šichtářová. Střídaly: Kašparová, Bělíková, Jurigová, Hermanová, Hvorková.

POLIČNÁ – VEŘOVICE 1:0

Branka: Vlčková.