Mladší žáci z Ratiboře již nastříleli více než stovku branek. Tabulky divizních a krajských soutěží přineseme v zítřejším vydání Valašského deníku.

CHROPYNĚ – VAL. MEZIŘÍČÍ 0:0

Začalo se hrát ve vysokém tempu a obě mužstva se snažila hrát maximálně odpovědně a neudělat chybu. Po celý zápas dominovala hra v obranné fázi u obou mužstev, proto byly šance na vstřelení branky minimální. V největší šanci prvního poločasu se ocitli domácí, kdy přesně mířenou střelu vytáhl perfektně hostující brankář Hrdý. Hosté svůj postupný útok hráli většinou přes agilního Vančuru, který svoji pestrou hrou dělal obráncům domácích velké problémy. Ani vybojované standardní situace ovšem nevedly ke změně skóre. Druhý poločas hosté měli více ze hry, ovšem domácí hrozili z rychlých protiútoků. Obě dvě mužstva předváděla velmi vyspělý taktický výkon, ale i přesto se snažila strhnout vedení a celý zápas na svoji stranu. Největší vzrušení přinesly poslední minuty utkání. Po ojedinělé šanci domácí nastřelili břevno, když střelu domácího záložníka vytěsnil na konstrukci branky opět Hrdý. Hosté si mohli odvézt všechny body po rohovém kopu z 88. minuty, kdy po odraženém míči hlavičkoval Koleček a domácí vykopávali jeho pokus z branky.

Jan Navrátil – trenér VM: „Jsem velmi spokojen s fungováním týmu ve všech řadách a předvedenou hrou. Celý tým plnil pokyny a nebyli jsme daleko od výhry. Hráči i soupeřova týmu přiznali, že Kolečkův pokus byl regulérní gól, takže škoda pro nás remízy. Na druhou stranu soupeř byl kvalitní a dělba bodů je zasloužená. Pokud budeme předvádět takové výkony jako dnes, budu s týmem spokojen. Hráči si vyzkoušeli, že mají kvality na to hrát v obranné fázi velmi dobře, útočné chyběli sice Horák s M. Kundrátem, ale i ta byla dobrá. Děkuji hráčům za výkon a musíme opět pracovat v tréninku na zdokonalení v detailech a na rychlém přechodu z obranné do útočné fáze.

SESTAVA: Hrdý – R. Capil, Bártek, Stolař, Sekyra – Gilar, T. Kundrát – Vančura (82. Koleček), Mizera – Odstrčil – Serafin (68. Onderka). Morkovice – 1. Valašský FC 2:3, Paseky Zlín – Kelč 0:2 (Tomáš Hlavica 2).

KRAJ. PŘEBOR ML. DOROST

Chropyně – Val. Meziříčí 2:1 (Valach), Morkovice – 1. Valašský FC 2:2, Paseky Zlín – Kelč 18:0.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ DOROST

PODLESÍ – CHVALČOV 1:4 (0:2)

Domácí opět potvrdili, že jejich největší problém je vstřelit branku. Hra byla po většinu zápasu vyrovnaná, ale domácí v první půli několik šancí neproměnili, jednou střela skončila na tyči. To hosté byli pohotovější a v půli vedli o dvě branky. Ve druhé půli pokračoval podobný obraz hry. Jedinou branku vstřelil Kopřiva.

V. KLOBOUKY – FR. LHOTA 1:4 (1:4)

Hosté měli po celý zápas jasnou převahu a vítězství rozhodli již v první půli. Postupně se trefili Číž, Petruj, Kuriš a Dan Kindl.

Vlachovice – V. Karl.+ Karol. 3:1 (Pavelka), Bylnice – Dolní Bečva 2:3 (Vojtěch Bill 2, Dalibor Vašek).

OKRES. PŘEBOR DOROST SK. A

V.KARL.+KAR. B – HOVĚZÍ 2:3 (1:2)

Hovězí přijelo do Nového Hrozenkova pro povinné tři body, což také nakonec splnilo, ovšem na svou výhru se fotbalisté druhého celku tabulky řádně zapotili. První branku utkání vstřelil hostující Molek, který již v 8. minutě z 10 metrů propálil brankáře. Domácí v 30. minutě dokázali vyrovnat zásluhou nenápadné střely Mazáče, která se na nerovném a kluzkém terénu ocitla za zády gólmana Hučíka. Hověžané se zpět do vedení dostali ve 42. minutě zásluhou branky M. Štrbíka. I tentokráte však měli domácí na tuto trefu odpověď. V 50. minutě využil Mazáč druhé hrubky brankáře a lobem srovnal stav utkání. Domácí obrana, v čele s gólmanem, se snažila svým srdnatým výkonem uhrát první bod v sezoně, to se jim však nakonec nepovedlo. Doslova v poslední vteřině zápasu spasil hosty Bednařík, který zabránil překvapivé remíze.

Ústí – Halenkov 3:4 (Fojt, Drábek, Vychopeň – Zavičák 2, Kovařík, Mikulenka), Val. Polanka – Liptál 2:0 (Stanislav Adámek, Lukáš Daněk), Kateřinice – Leskovec 3:1 (Drda 3 – X), Huslenky – Lidečko odloženo, Hošťálková – Horní Lideč 10:2 (Barčák 3, Bambušek 3, Milan Kubíček 2, Filip Kubíček, Bagár – Daněk, Dittrych).

OKRES. PŘEBOR DOROST SK. B

Jablůnka – Hutisko 1:2 (Slíva – Kovář 2), Horní Bečva – Choryně 2:0 (Milan Kubiš, Martin Zetocha), Val. Bystřice – Krhová 12:3 (Filip Křiva 3, Radim Macháček 3, Zima 2, Kovář 2, Josef Majer, Pala – Cahlík 2, Volejník), Zubří – Poličná 1:2 (Marek Mičkal – Zdeněk Stromšík, Martin Klvaňa), Vidče – Branky 4:1 (Vašut 2, Kubiš, Kramoliš – Malán).

ŽÁCI

DIVIZE STARŠÍ ŽÁCI

Přerov – 1. Valašský FC 2:2 (Růčka 2).

DIVIZE MLADŠÍ ŽÁCI

Přerov – 1. Valašský FC 2:2 (Berka, Krupa).

KRAJSKÝ PŘEBOR ST. ŽÁCI

PASEKY ZLÍN – VAL. MEZIŘÍČÍ 0:1

Hráči VM v tomto zápase předvedli velmi disciplinovaný výkon, ale opět je postrašila jejich noční můra – špatná koncovka. Na nesmírně těžkém terénu se hrál oboustranně kvalitní zápas, který nenasvědčoval tomu, že týmy dělí 12 míst v tabulce. I když hosté měli po celý zápas územní i herní převahu, z množství šancí se ujala pouze jedna, když Novák zatáhl míč po křídle a jeho střílený centr dopravil do branky Štěpán Slovák.

BRANKA: Slovák.

SESTAVA VM: Hasalík – Hrabovský, Švajda, Černý, Veselý – Šuba (Grenar), Leksa (Nemčic), Kováč, Novák – Horáček, Slovák., V. Karl.+Karol. – Bojkovice 3:1 (Frňka 2, Heger), Vsetín – Uh. Brod 2:0 (Chuchma, Filip Maček).

KRAJSKÝ PŘEBOR ML. ŽÁCI

V. Karl.+Karol. – Bojkovice 1:3 (Jílek), Paseky Zlín – Valašské Meziříčí 0:11 (Květoň 2, Fuciman 2, Palacký 2, Lasovský 2, Kopřiva 2, Bulla), Vsetín – Uh. Brod 6:2 (Burdík 2, Vychopeň 2, Kovács, Košut).

KRAJSKÁ SOUTĚŽ ST. ŽÁCI

Val. Meziříčí B – Holešov 1:0 (Novák), Poličná – Juřinka 1:2 (Pavel Klvaňa – Jan Kovář 2), Hor. Bečva – Štítná 1:0 (Filip Zetocha), 1. Valašský FC B – Hulín odloženo.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ ML. ŽÁCI

Val. Meziříčí B – Holešov 2:0 (Odstrčil, Gilar), Poličná – Juřinka 4:0 (Jakub Kapusta, Jakub Trusina, Michaela Dubcová, Petr Roupec), Hor. Bečva – Štítná 3:1 (Opálka, Jalůvka, Š. Ondruch), 1. Valašský FC B – Hulín odloženo.

KRAJ. SOUTĚŽ ST. PŘÍPR. – A

Poličná – Valašské Meziříčí B odloženo, Hulín – 1. Valašský FC A 4:5, Holešov – Vsetín B nehlášeno, Bystřice p. H. – Juřinka 2:3 (Šimon Pernický, David Marek, Martin Plesník), 1.Valašský FC B – Kroměříž B 1:4, Valašské Meziříčí B – 1. Valašský FC B 2:0 (A. Markl, M. Markl)

KRAJ. SOUTĚŽ ST. PŘÍPR. – B

Valašské Meziříčí – Louky 4:4 (Furmánek 2, Andris, Chrenko), Brumov – Vsetín 2:2.

KRAJ. SOUTĚŽ ML. PŘÍPR. – A

Poličná – Valašské Meziříčí B odloženo, Hulín – 1. Valašský FC A nehlášeno, Holešov – Vsetín B nehlášeno, Bystřice p. H. – Juřinka 0:7 (Patrik Ryšánek 2, Daniel Bílý 2, Barbora Marková, Adam Marek, Hrad), 1. Valašský FC B – Kroměříž B 6:0,, Valašské Meziříčí B – 1. Valašský FC B 0:6 (Rybář 2, Galus, Lokša, Bartoň, Staňa).

KRAJ. SOUTĚŽ ML. PŘÍPR. – B

Valašské Meziříčí – Louky 1:4 (Vrba), Brumov – Vsetín 1:6.

OKRESNÍ PŘEBOR ST. ŽÁCI

Lidečko – Hutisko 2:0 (Ryza, Liška), Ústí – Hovězí 4:0 (Ševčík, Eber, Vaculík, Doležal), Zubří – Francova Lhota 0:0, Val. Polanka – Lačnov 2:5 (Jan Hyžák, Lukáš Daněk – Zádrapa 3, Trusina, Miklovič), Hošťálková – Ratiboř 0:4 (Katrušák, Procházka, Mikula, Daněk).

OKRESNÍ SOUTĚŽ ST. ŽÁCI

Halenkov – Liptál odloženo, Lužná – Horní Lideč 0:8 (Kosiewicz 4, Vojtěch Šerý 2, Ivan Arsene, Jakub Častulík), Jarcová – Huslenky 2:2 (Lukáš Kuráň, Martin Bolcek – Barbora Puškášová, Ladislav Maňák).

OKRESNÍ PŘEBOR ML. ŽÁCI – A

Ratiboř – Jablůnka 11:2 (Škrabánek 3, Ostřanský 3, Daněk 3, Ordelt 2 – Pešek, Ondruška), Ústí – Hovězí 3:0 (Fila, Kašpar, Ondřej Surovčák), Val. Senice – Střelná 8:1 (Kovář 4, Beránek 2, Karolína Surovcová, Trochta – Číž), Kateřinice – Leskovec odloženo, Huslenky – Val. Příkazy odloženo.

OKRESNÍ PŘEBOR ML. ŽÁCI – B

Podlesí – Val. Meziříčí C 3:2 (Janeček 2, Foltýnek – Tomčíková 2), Dolní Bečva – Prostř. Bečva 4:2 (Adam Janíček 2, Radek Ondryáš, Filip Kovář – Radek Bill, Marek Fiurášek), Choryně – Kelč 3:2 (Karel Landa 2, Marek Jaroň – P. Pelc, Alois Hradil), Zubří – Loučka odloženo, Vidče – Zašová 0:13 (Kubrický 4, Kubela 3, Čaňo 2, Pokuta 2, Vojkůvka, Plandor), Střítež n.B. – Vigantice 1:3 (Pudich – Baron, Hanuš, Horák).

OKRES. PŘEBOR ST. PŘÍPR. – A

Halenkov – Ratiboř odloženo, V.Karl.+Kar. – Val. Příkazy 5:2 (Hruška 2, Křenek 2, Žižka – O. Polách, Miklas), Val. Polanka – Nový Hrozenkov odloženo, Dohrávka: Val. Příkazy – Val. Polanka 1:9 (Polách – Srba 2, Baran 2, Růžička 2, Šimon Kovalčík 2, Zrník).

OKRESNÍ PŘEBOR ST. PŘÍPR. – B

Podlesí – Hošťálková 27:1 (Gajdoš 7, Machala 6, Adámek 4, Beránek 3, Krejčíř 3, Orlita 2, Skalík, Prokeš – Šťastný), Poličná B – Kelč 5:1 (Jakub Strnad 2, Michaela Dubcová, David Nevrla, Dalibor Ševčík – Daniel Mikulenka), Jarcová – Kateřinice 1:3 (Lipový – Mrlina 3).

OKRES. PŘEBOR ST.PŘÍPR. – C

Hrachovec – Vigantice odloženo, Juřinka B – Hutisko 7:0 ( Jan Petrů 3, Patrik Koleček 2, Martina Šarošiová, Jiří Sporek), Choryně – Zašová 4:0 (Suchánek 2, P. Jaroň, M. Jaroň).

II. LIGA ŽEN

VAL. MEZIŘÍČÍ – ŠTRAMBERK 3:0 (2:0)

Proti poslednímu celku tabulky nastoupila meziříčská děvčata aktivně a již ve 3. minutě měla šanci. Po rohovém kopu se k odraženému míči dostala Rýdlová, ale netrefila odkrytou branku. Hostující děvčata zahrozila ojedinělou střelou, která ovšem mířila mimo. Po čtvrthodině hry kopaly domácí dva trestné kopy, ale střely Vlčkové s přehledem chytila brankářka Štramberku. V 19. minutě se do pokutového území vřítila Ondřejková, byla brankářkou sražena a domácí kopaly penaltu. Jenže Vlčková poslala slabou střelu přímo do náruče hostující gólmanky. Klid do domácích řad přinesla 20. minuta a trestný kop Rýdlové. Krásná střela doplavala do šibenice – 1:0. O šest minut později kopala rohový kop Marková. Nechala si poradit trenérem Blinkou a míč poslala na přední tyč. Tam si jej hostující hráčky srazily do vlastní sítě – 2:0. Po změně stran meziříčská děvčata kontrolovala hru a vytvořila si ještě větší převahu. Jenže hostující brankářka chytala skvěle. Překonala ji až v 65. minutě střelou pod břevno domácí kapitánka Vlčková – 3:0.

BRANKY: 20. Rýdlová 1:0, 26. Marková 2:0, 65. Vlčková 3:0.

SESTAVA VM: Petrnková – Nohálová, Vlčková, Krčmářová, Stuchlíková – Bělíková, Marková, Rýdlová, Kašparová – Ondřejková, Dorňáková. Střídaly: Šichtářová, Hermanová, Čáňová, Nováková.