Přesto, že se Matouš k družstvu naplno připojí až za několik dnů, v řadách ostravského celku už nedávno odehrál memoriál Petra Dubovského v Bratislavě. A na turnaji se rozhodně neztratil. „Dal jsem dva góly, skončili jsme druzí za Sigmou Olomouc,“ svěřil se Matouš.

Baník Ostrava ale nebyl jediný zájemce o služby mladého fotbalisty. Už před dvěma roky se ozval klub 1. FC Brno, do svých řad ho chtěla i Sigma Olomouc. „Nabídek máme opravdu dost. Naposledy se o Matouše zajímala Tescoma Zlín,“ prozradil Matoušův otec Ivan Tovaryš.

Minulý týden mladý valašský talent absolvoval sedmidenní kemp České fotbalové akademie Dušana Uhrina, kde se pod vedením zkušených trenérů podrobil nejen kvalitní tréninkové zátěži, ale získal i cenné poznatky z fotbalové teorie.

V Huslenkách se bude Matouš do konce týdne připravovat individuálně se svým kamarádem a budoucím spoluhráčem Martinem. Ten za ním přijel na prázdniny z Ostravy. „Stíháme i nějaké výlety na kolech, ale hlavně si hrajeme s balonem. Chceme být v kondici,“ poznamenal jedenáctiletý Martin Macej, který se na bratislavském turnaji blýskl dokonce třemi góly.

S nejmladšími baníkovskými talenty Martin trénuje už čtvrtým rokem a stejně jako Matouš, zahájí tento měsíc přípravu v kádru mladších žáků Baníku.