Martin Výmola začínal v žácích a dorostu jako ofenzivní střední záložník, šestým rokem kope divizi za muže jako hrotový útočník. „V dorostu jsme vykopali divizi. Škoda, že kromě mě a Marka Neubergera se nikdo do prvního týmu neprosadil. Fotbal sice hrají všichni, ale jen za rezervu. Pro tým mužů je škoda, že se neprosadili při těžkém přechodu z dorostu," začíná své vyprávění hvězda víkendu Martin Výmola.

Za šest let, co kope divizi za muže, zažil spoustu trenérů: „Výborný byl Robert Blaško, i když jsem paradoxně pod ním nehrával. Důvěru jsem dostal až u pánů Truchy a Navrátila a hrávám i teď pod trenérem Murou. „Tři roky po sobě je Výmola nejlepším střelcem svého týmu. „Mám to tak osm branek na podzim. Kopu i penalty, letos jsme však zahrávali pouze dvě. Vychází mi to na šestnáct branek na sezonu," chválí se oprávněně vytáhlý útočník.

I tak ale hraje Valašské Meziříčí zase o udržení. „Točí se tady trenéři i noví hráči co půlrok. Jsme tady čtyři Valmezáci, já, Sviták, Plešek a Macíček a kolem nás se točí hráči zvenku. Chtělo by to stabilizaci," zdůvodňuje tabulkové postavení Výmola. Sám se střelecky vcelku prosazuje. Lépe se mu na hrotu dýchá v systému na dva útočníky: „Teď hraji vepředu s Markem Macíčkem, který přešel z kraje zálohy, a taky se mu začalo střelecky dařit." Valašské Meziříčí nyní v závěru podzimu dvakrát vyhrálo a uprchlo ze sestupového pásma. „Na dva útočníky je to lepší. Navíc si dobře rozumím s Honzou Pleškem, s kterým studuji v Ostravě a hrajeme tamní univerzitní ligu," pokračuje budoucí ekonom Martin Výmola. „Trochu nám chybí góly Lukáše Marka, kterému to letos nepadá, a proto máme problém soupeře přestřílet. Teď se dvakrát zadařilo a hned se nám lépe dýchá," hodnotí blížící se konec podzimu Výmola.

Sám sice hraje na hrotu, ale nemá k tomu příliš fyzické předpoklady.

„Jsem vysoký a vychrtlý. To vím. Mám převahu ve vzduchu, ale v souboji nepřetlačím ani 160 centimetrového obránce. Kluci v kabině mě přirovnávají k anglickému útočníkovi Peteru Crouchovi, který je vysoký, vyhrává hlavy a dává góly. Kila mu taky výrazně chybí," hodnotní své fyzické dispozice objektivně Výmola. Za vítěznou branku v posledním domácím divizním zápase s Mohelnicí nebude muset střelec Výmola do kasy nic přispívat: „Kluci jsou rádi, že dávám góly. Naopak vám musím říct, že jsem jednou dal v divizi hattrick a dostal naopak za góly od kluků dárek. Je jen škoda, že to bylo v zápase, kde jsme prohráli 5:3. Všichni jsou rádi, když mi to padá a máme body," uzavírá sympaticky své vyprávění Martin Výmola.