ZT VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

HRACHOVEC - VAL. MEZIŘÍČÍ B 0:4 (0:2)

Utkání Benfiky s Hrachovcem bylo jednoznačnou záležitostí fotbalistů rezervy Valašského Meziříčí. Jak hosté, tak i domácí postrádali několik hráčů základní jedenáctky, ale hrálo se, a k vidění byly jak pěkné akce, tak branky. Nejlepším hráčem meziříčské rezervy byl brankář Vondrák, který zneškodnil akce Vrány a Cahlíka z počátku utkání. Jednou se za ním zatřáslo i břevno. Pak už ale hráli Meziříčští a v dobré zimní formě napřáhl ze dvaceti metrů Ligas 0:1. Za deset minut vybojoval zdánlivě ztracený míč Badošek, přiťukl Vančurovi, a ten nezaváhal 0:2. Ve 30. minutě se objevil v šanci hrachovecký Tvarůžek, ale zklamal. O pět minut ho napodobil dobře hrající Vrána, ale brejk z vlastní poloviny hřiště nedotáhl. Z kraje druhého poločasu zatáhl po lajně Sekyra a do skluzu se položil Kundrát 0:3. Deset minut před koncem předvedli parádní akci Gromus s Brachánkem a posledně jmenovaný si už sám před brankářem Hrachovce věděl rady 0:4.

BRANKY: Ligas, Vančura, Kundrát, Brachánek.

VAL. MEZIŘÍČÍ B - ZUBŘÍ 3:1 (0:0)

Meziříčská rezerva musela během 20 hodin sehrát dva zápasy, a proto si ke druhému zápasu vypomohla zapůjčením několika hráčů. Pro Zubřany to byl první zápas v letošním roce a svěřenci trenéra Neráda postrádali zraněného špílmachra Jurajdu.

V prvním poločase měli domácí mírnou převahu, ale Barabáše ohrožovali jen střelami zpoza šestnáctky. S pokusy Marka a Vajgla si gólman Zubří poradil. Hosté se k brance soupeře dostali až ve 25. minutě, ale Raždík po akci Drdy střílel vysoko nad. Těsně před přestávkou si Včelný poradil i s brejkem Drdy.

Druhý poločas zahájili domácí aktivně a již ve 48. minutě měl šanci Ondruch. Z malého vápna přestřelil. V 52. minutě rozehrál Gromus trestný kop na Marka a jeho střela z šestnáctky se s pomocí tyče dostala do sítě 1:0. Záhy střílený centr Marka poslal zblízka nad Vančura. Po hodině hry mohlo Zubří vyrovnat, ale Krupa z malého vápna přestřelil. Hned z protiútoku Ondruch našel Vajgla, a ten skluzem dostal míč do sítě 2:0. V 70. minutě se k odraženému míči na šestnáctce dostal Pavlica a umístěnou střelou překonal Včelného.

Zubří bylo blízko vyrovnání, ale své šance neproměnilo. Drdovy dva sólové úniky zlikvidoval Včelný.

Nedáš dostaneš platilo i v zimním turnaji. V 78. minutě dělovku Marka vyrazil Jurka jen před sebe a Ondruch hlavičkou dostal míč do sítě 3:1.

BRANKY: Marek, Vajgl, Ondruch Pavlica.

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Včelný Badošek, Fröhlich, Gromus, Vančura Vajgl, Marek, Macíček, Václavík R. Grygařík, Ondruch. Střídal: Závada.

ZUBŘÍ: Barabáš (50. Jurka) Pavlíček, Polách, Tichý, Pavlica Krupa, Jež, L. Raždík, Lojkásek Roman, Drda. Střídal: Majer.

ROZHODČÍ: Žilinský.

VAL. BYSTŘICE - VŠEMINA 3:1

BRANKY: Frňka, Kremel, Karafiát Holík.

VAL. MEZIŘÍČÍ - JUN. PODLESÍ 3:1

BRANKY: Mézl, Majer, Capil Košut.

TABULKA ZT VM

1. Val. Meziříčí B 4 3 1 0 13:5 10

2. Podlesí 4 3 0 1 11:6 9

3. Val. Mez. jun. 1 1 0 0 3:1 3

4. Val. Bystřice 2 1 0 1 5:5 3

5. Juřinka 2 1 0 1 2:3 3

6. Všemina 4 0 1 3 3:9 1

7. Zubří 1 0 0 1 1:3 0

8. Hrachovec 2 0 0 2 2:8 0

Vladimír Štěpán