VAL. MEZIŘÍČÍ – KRAVAŘE 0:1 (0:0)

Ve druhém domácím zápase na novém trávníku si valašskomeziříčští připsali porážku se soupeřem, se kterým se určitě dalo bodovat. Po ostudném výkonu prohráli nejtěsnějším poměrem – 0:1. Domácí začali výborně a už ve druhé minutě se dral do šance Macíček, ovšem nebyl úspěšný. Záhy ho napodobil Marek. Skvěle se protáhl kolem hostujícího obránce a jeho ukázkový centr nedokázal usměrnit Neuberger. Hostující hráči nedokázali s Meziříčany vůbec běhat. To vyústilo v další tutovku Macíčka, který si ale míč dal na dlouhou nohu a hostující brankář už ho posléze vytlačil na roh. Po této akci přebrali ofenzivní činnost v zápase hráči Kravař a domácí mohli být rádi, že uhájili poločas s nulou na kontě. Nástup do druhého poločasu měli ovšem fotbalisté Valašského Meziříčí tragický. Už ve 30. vteřině po výkopu je trestal hostující útočník za neshody v zadních řadách – 0.1. Opaření zůstali nejen hráči, ale i diváci, kterých se na tribuny vešlo necelých 250. Na výsledku nezměnilo nic ani nasazení špílmachra Emila Nečase. Nutno ale přiznat, že za takový výkon si domácí bodovat nezasloužili.

BRANKA: 46. Jašek 0:1.

SESTAVA VM: R. Malina – Gromus, Šťástka, Michálek, Guráš (64. Viskupič) – Neuberger, Sovák (75. L. Malina), Mydlo, Marek (46. Nečas) – Horák, Macíček.

VAL. MEZIŘÍČÍ – ŠUMPERK 0:3(0:2)

Na domácích hráčích leží psychická deka a tomu také odpovídal úvod zápasu. Již ve 4. minutě si za obranu naběhl hostující Lošťák a dělovkou do šibenice nedal Sváčkovi šanci – 0:1. O dvě minuty později mohlo být vyrovnáno. Viskupič obešel obránce a Horákovi předložil před branku tutovku. Ten ale mířil do nebe. V další šanci se ocitl domácí Mydlo, který se na penaltě dostal k odraženému míči. Jeho dělovka mířila také nad. A to bylo ze strany domácích vše, neboť hosté kontrolovali hru a byli lepší. Těsně před přestávkou vyrobil chybu Michálek a Knápek poslal Šumperk do dvoubrankového vedení. Druhý poločas se odehrávala bitva spíše ve středu pole a hosté kontrolovali vývoj.

Kalich hořkosti si pak vypili domácí v závěru utkání, kdy v 78. minutě krásným gólem nasměroval domácí diváky k předčasnému odchodu ze stadionu Pobucký. Domácí dohrávali utkání ve velkém útlumu. Po posledních špatných výsledcích hodně v křeči a prakticky se nezmohli na nic. Za zmínku stojí snad jen dva přímé kopy Nečase, které ale oba skončily ve zdi soupeře.

BRANKY: 4. Lošťák 0:1, 40. Knápek 0:2, 78. Pobucký 0:3.

SESTAVA VM: Sváček – Gromus, Bartecký, Šťástka, Guráš – Navrátil, Michálek, Mydlo, Marek – Horák, Macíček.

ŠUMPERK: Kameník – Rajchl, Strnad, Opravil, Král, Skopal, Pobucký, Knápek, Novák, Lošták, Horák.

Rozhodčí: Goňa. Diváků: 100.

VLADIMÍR ŠTĚPÁN a LIBOR BADOŠEK