DIVIZE – SKUPINA E

HRANICE – VAL. MEZIŘÍČÍ 4:0 (2:0)

Úvod zápasu byl opět doménou soupeře Valachů, hned v 5. minutě si míč na hranici šestnáctky zpracoval osamocený Šišlák a staticky stojící obrana hostí sledovala nekompromisní zakončení na 1:0. Ten moment jakoby paradoxně nastartoval hru hostí, kdy ve 12. minutě po uvolnění odcentroval z levé strany Kufa, ale Markovi chyběl větší důraz hlavičkou v zakončení. Následně za čtyři minuty se k odraženému míči zhruba z dvaceti metrů krásně opřel Vykydal, ale domácí gólman Tomečka vyškrábl nádherným zákrokem míč směřující pod spojnici branky. V 30. minutě rozehrávali domácí z dálky standardní situaci. Čáp poslal centr na zadní tyč, a po váhavém výběhu Kmecika, a nedůslednosti Vykydala v prostorovém bránění, hlavičkou v záklonu navýšil skóre na 2:0 Kuchař. Se záměrem provést změnu v nepřízni stavu provedli Valaši v poločase hned dvě střídání. Jenomže po standardní situaci z levé strany poslal míč do malého vápna Čáp. Míč putoval celým malým vápnem a nikým neatakován Kušner navýšil v 57. minutě na 3:0 pro domácí. Předvedená hra místy vypadal laxně, bez bojovnosti a kombinací, bez týmového pojetí. To potvrdila poslední branka utkání na 4:0 v 84. minutě. Na hranici vápna si zpracoval míč domácí Kušner, na místo toho, aby Roupec nebo Paszto se snažili zamezit zakončení, věnovali mnoho času na přípravu bravurně provedené střele pod břevno.

Asistent trenéra Martin Procházka nemohl zápas hodnotit pozitivně: „Toto utkání se hodnotí velmi špatně. Hranice nás přehrály snad ve všech herních činnostech, které fotbal vyžaduje. Otázkou je, zda to bylo pro nás utkání, které přichází za určité období, kdy se vám tzv. nic nedaří, ale po dvou předchozích zápasech s plným bodováním, je nutné si položit také otázku, jak jej pojal každý z hráčů zejména po stránce přístupu. To je však na hráčích, každý si musí svůj výkon a přínos pro tým vyhodnotit sám ve své hlavě. Přiznám, že měřítko, tj. to, co od hráčů vyžadujeme, splnil jen Martin Sviták a Aleš Michálek. Utkání si samozřejmě v týdnu detailně vyhodnotíme, proběhnou i osobní pohovory."

BRANKY: 5. Šišlák, 30. Kuchař, 57. a 84. Kušner.

HRANICE: Tomečka – Kundrát, Kalous, Málek, Čáp – Vyka (45 Žoch), Šišlák, Kuchař, Bušina – Kušner (86. Sobek), Chechelenko (76 Šimíček).

VAL. MEZIŘÍČÍ: Kmecík – Roupec, Michálek, Sviták, Vykydal (46. Kundrát) – Marek, Plešek (46. Žilinský) Paszto, Lasovský – Kufa, Macíček (61. Nečas).

ROZHODČÍ: Streit.

DIVÁKŮ: 140.