DIVIZE – SKUPINA E

OTROKOVICE – VAL. MEZIŘÍČÍ 5:2 (2:0)

Přímý souboj o sestupové příčky vyzněl výsledkově jasně pro domácí Otrokovice. V úvodu zápasu zkusil pozornost domácího brankáře Sviták, ale jeho zakončení znamenalo pouze následující rohový kop. První jasnou příležitost měli hosté. Po rychlém protiútoku se ocitl v gólové pozici Výmola, ale neproměnil. O dvě minuty později zahrozili domácí, ovšem zakončení hlavou chybělo několik decimetrů. V končící 18. minutě měl nadvakrát možnost vstřelit první gól Vykydal, i po této situaci nadále platil bezbrankový stav. První branka padla po rohovém kopu, kdy se prosadili domácí z prostoru první tyčky a ujali se vedení – 1:0. O tři minuty později proměnil svůj samostatný únik domácí útočník a bylo rázem 2:0. Do poločasu mohl zkorigovat utkání opět Výmola, ale ani tentokrát v gólové šanci neuspěl. Po přestávce padaly góly na obou stranách. Ve 47. minutě předvedli domácí jednoduchou a účelnou kombinaci, na kterou nedokázali hosté zareagovat, a vedení se navýšilo na tříbrankovou hranici. Poté dal naději hostům Marek, když jeho centrovaný míč zastavila až síť – 3:1. Domácí ale drama nepřipustili. Naopak, po laxním bránění hráčů hostí jednoduše přidali čtvrtý zásah v průběhu 70. minuty. Deset minut před koncem, po dobrém náběhu z levé strany snížil na rozdíl dvou branek Vykydal – 4:2. Ale domácí z rohového kopu uzavřeli skóre na konečných 5:2.

Trenér Jan Navrátil byl po utkání hodně nespokojený: „Prohrát na hřišti posledního celku 2:5 lze hodnotit jednoznačně jako výkon, který byl neodpovědný a alibistický. Soupeři jsme, díky naší činnosti v obranné fázi, dali výhru úplně zadarmo. Dali jsme sice dva góly a další tři jasné možnosti jsme si vypracovali, ale pokud budeme v obraně hrát takto, nemůžeme pomýšlet na úspěch. Od 20. minuty jsme absolutně neplnili základní principy hry, které jsou jasně dané. Chyběla nám komunikace a větší psychická odolnost při nepříznivém stavu. Domácí hráli účelně a jednoduše. Příští zápas jedeme do Určic, kde musíme předvést absolutně jiný výkon, pokud chceme nějaké body získat."

BRANKY: 29. Juráň, 32. a 47. Vavruša, 70. Silný, 87. Šuranský – 57. Marek, 80. Vykydal. VAL. MEZIŘÍČÍ: Kmecík – Roupec (85. Černý), Jíša, Michálek, Vykydal – Kundrát T. (58. Pászto), Sviták – Marek (58. Plešek), Výmola (58. Drápela), Macíček (76. Lasovský) – Horák. Další výsledky: Šumperk – Určice 0:2, D.Benešov – Hranice 3:1, Mohelnice – Přerov 2:1, Karviná B – Brumov 3:4, Slavičín – L. Petrovice 1:0, Opava B – Nový Jičín 1:1, Havířov – Lískovec 1:6.

1. Slavičín 21 11 6 4 31:19 39
2. Určice 21 10 6 5 27:19 36
3. Opava B 21 10 5 6 35:31 35
4. Havířov 21 11 2 8 33:35 35
5. Lískovec 21 9 7 5 43:29 34
6. D. Benešov 21 9 4 8 38:29 31
7. Mohelnice 21 8 7 6 28:20 31
8. Nový Jičín 21 8 5 8 26:30 29