Přerov – Val. Meziříčí 0:2 (0:0)

Valaši nastupovali k soutěžnímu utkání po čtrnácti dnech a pauza na nich vůbec nebyla znát. „Myslím, že nám to neuškodilo. Naopak, vyléčili jsme nějaká drobná zranění a byli téměř kompletní," podotkl trenér Valašského Meziříčí Martin Kotůlek. Jeho tým mu udělal radost především precizní a bezchybnou defenzivou. „Kluci opravdu zahráli dozadu perfektně, troufnu si říct, že jsme Přerov do ničeho vlastně po celý zápas nepustili. Když to takhle půjde dále, budeme určitě spokojeni," chválil své svěřence Martin Kotůlek.

K neprostupné defenzivě přidali Valaši po změně stran i ofenzivní třešničky na dortu. Ve 49. minutě zakroutil přímý kop krásně do šibenice Aleš Michálek a o deset minut později dal druhou branku útočník Petr Dragon, pro něhož to tak byla sladká premiéra v dresu Meziříčí. „Doufáme, že jsme angažovali do útoku konečně hráče, který bude produktivní a bude mít ten potřebný gólový efekt. Hned v prvním zápase dal Petr gól, což mu určitě pomůže," konstatoval spokojeně kouč Kotůlek. Podle jeho názoru mohl jeho tým vyhrát i výrazně větším rozdílem. „Domácí se ve druhé půli za našeho vedení snažili tlačit, ale k žádným vyloženým šancím jsme je nepustili, naopak jsme mohli sami dát ještě minimálně dvě, tři branky z brejků. Hlavní ale pro nás jsou tři body," pochvaloval si Martin Kotůlek svoje první tři body s týmem, ke kterému přišel v zimní pauze.

V nejbližších dnech čeká fotbalisty Valašského Meziříčí pořádný kolotoč. „Hrajeme teď dvě středy po sobě dohrávky, k tomu normálně zápasy o víkendech, takže v nějakých zhruba deseti dnech budeme hrát čtyři zápasy. To bude klíčové pro to, jak klidný či neklidný konec jara budeme mít. Chceme se co nejlépe připravit a urvat důležité body," burcuje Kotůlek.

Branky: 49. Michálek, 61. Dragoun. Val. Meziříčí: Kmecík – Přikryl, Brachánek, Michálek, Plešek – Žilinský – Roupec, Výmola, Neuberger – Lukáš Lasovský – Dragon. Střídali: Martin Lasovský, Ješko, Macíček.