Meziříčí generálka na divizi vyšla

Valašské Meziříčí – Týden před startem jarních mistrovských bojů si valašskomeziříčský divizní tým pozval na generálku bývalého soupeře z divize – Bystřici pod Hostýnem. Ta je po podzimu v čele krajského přeboru s náskokem čtyř bodů a ráda by se do divize vrátila.

9.3.2010

Fotbalisté Valašského Meziříčí (světlejší štulpny) si na jarní generálku pozvali Bystřici pod Hostýnem a vyhráli 2:0.Foto: DENÍK/ Vladimír Štěpán

VAL. MEZIŘÍČÍ – BYSTŘICE P. H. 2:0 (1:0)

Domácí tým chtěl poslední test odehrát na přírodní trávě vlastního stadionu, neboť i tady by rád odstartoval jarní boje proti Dolnímu Benešovu. Hřiště bylo dokonce připraveno, nalajnováno, dokonce byly i natažené sítě. Jenže noční sněhová nadílka ze soboty na neděli všechno vyřešila. Hrálo se na umělé trávě.
Od prvních minut byli domácí na malém hřišti aktivnější. V úvodu sice zahrozil hostující Třasoň, ale jeho šance mířila nad branku. Po čtvrthodině hry pěkně hlavičkoval Horák, ale gólman Pavelka míč vytáhl na roh. Záhy Macíček vybídl do sóla Horáka, jenže ten trefil jen nohy vybíhajícího brankáře. Největší šanci spálil ve 22. minutě Macíček, kterého zcela volného našel centr Navrátila. Jenže Macíček hlavičkoval jen do gólmana. „Takové šance musíme dávat, v mistráku by se nám to nemuselo vyplatit,“ smutnil trenér Valašského Meziříčí Karel Orel. Paradoxem je, že ve 39. minutě nenápadný centr Marka usměrnil z hodně těžké pozice Macíček do branky – 1:0. Také v úvodu druhé půle byl hlavním spalovačem šancí Macíček. Dvakrát využil chyby obrany, dvakrát šel zcela sám na Sobka, dvakrát volil lob a dvakrát dost přestřelil. „Zápas proti Benešovu bude třeba o jedné šanci, a tu musíme proměnit,“ poznamenal domácí kouč. Tak snad si to Macíček schoval na příští týden. Účet zápasu podepsal dobře hrající Marek v 75. minutě, kdy šikovnou střelou zpoza šestnáctky nedal Sobkovi šanci – 2:0. „Byla to vydařená generálka, která nám ale ukázala, že máme problémy v koncovce. Obrana hrála s přehledem, ale hodně kazila přihrávky. Soupeř byl dost živý, ale zápas proti Benešovu bude o něčem zcela jiném,“ věcně hodnotil trenér Karel Orel.

Nadcházející neděli startuje fotbalové jaro. Valašské Meziříčí přivítá v neděli 14. března od 14. 30 hodin na domácím hřišti Dolní Benešov (po podzimu 9. místo).

BRANKY: 39. Macíček 1:0, 75. Marek 2:0.
SESTAVA VM: Trochta – Palát, Mikula, Bartecký, Vaculín – Papřok (75. Plešek), J. Navrátil (63. Neuberger), Michálek, Marek – Macíček, Horák (58. Salajka).