Zvláště hra ve druhé části připomínala exhibici. Kanonýr Bína stihl za patnáct minut hattrick.

DIVIZE
VAL. MEZIŘÍČÍ – VL. LOSINY 5:0 (1:0)

Utkání se přece jenom uskutečnilo na velkém hřišti, což měla být výhoda domácích. Jenže hřiště bylo silně podmáčené a tak krása fotbalu trpěla. V úvodní čtvrthodině se oba týmy spíše oťukávaly a hrálo se ve středu pole. První posun skóre přišel ve 23. minutě, kdy se trefil domácí Jan Plešek – 1:0. Potom uviděl domácí Bína žlutou kartu.

Do druhého poločasu domácí vstoupili jako květnová povodeň. Již v 56. minutě si na centr naběhl Bína a pěknou hlavičkou zvýšil na 2:0. O deset minut později chyboval hostující obránce a zkušený Bína si při sólu věděl rady – 3:0. Od těchto okamžiků domácí dominovali a zápas se postupně měnil v exhibici. V 72. minutě si na centr naběhl opět Bína a pěknou hlavičkou zkompletoval hattrick. Debakl hostů vyšperkoval v 78. minutě pátou brankou střídající Nikolič.

BRANKY: 23. Plešek 1:0, 56. Bína 2:0, 66. Bína 3:0, 72. Bína 4:0, 78. Nikolič 5:0,

SESTAVA VM: Trochta – Palát, Mikula, Bartecký, Vaculín – Navrátil (70. Neuberger), Plešek, Michálek, Macíček (79. Papřok) – Bína, Horák (59. Nikolič).

Další zápasy: Jakubčovice-Orlová 0:0, Šumperk-Zlín B 3:2, Hulín-Rýmařov 2:1, Opava B-Brumov 1:2. Kvůli nezpůsobilým terénům byla odložena utkání VOKD Poruba-Mikulovice (2. a nebo 9. června), Dolní Benešov-Hranice (8. června) a Kravaře-Havířov (25. května).

Vladimír Štěpán