„Měl jsem zprávy, že Mohelnice hrála v Lískovci velmi dobře a vstřelila čtyři branky venku, což se zase tak často nevidí,“ glosoval před výkopem trenér Orel.

DIVIZE
MOHELNICE – VAL. MEZIŘÍČÍ 0:3 (0:1)

Valaši do zápasu vstoupili s výborně propracovanou defenzívou, kterou řídil s přehledem chytající Pospěch. „Obranná hra byla výborná a za celý zápas jsme nepustili domácí do jediné šance,“ pochvaloval si kouč Karel Orel.

Ve 27. minutě hosté vhazovali aut, Kudělkův pokus prodloužil hlavou Bartecký k zapomenutému Macíčkovi, a ten z šesti metrů otevřel skóre – 0:1. Domácí byli vedoucí brankou zaskočeni, ale hosté si to nejlepší nechali na druhý poločas. V 58. minutě prostrčil mezi obránci Macíček míč Z. Horákovi, který si dovolil kličku na obránce a s přehledem náskok povýšil – 0:2. Aktivní Macíček záhy připravil dvě dobré příležitosti pro Bínu, ten ale v koncovce zklamal. Stejně se vedlo i Neubergerovi, kterému na malé vápno prostrčil míč Z. Horák. Výborně hrající Macíček měl zásluhu na třetí brance. V 75. minutě seběhl z křídla a přesnou střelou k tyči zvýšil na tříbrankový rozdíl. „Jsem maximálně spokojený. K výborné defenzívě jsme přidali i střeleckou nadstavbu a zápas jsme zvládli,“ hodnotil spokojený trenér Karel Orel.

BRANKY: 27. Macíček 0:1, 58. Z. Horák 0:2, 75. Macíček 0:3.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ: Pospěch – Kudělka, Bartecký, Michálek, Vaculín – Marek, Plešek, Výmola, Neuberger (63. Molnár), Macíček – Z. Horák (65. Bína).

DALŠÍ ZÁPASY: Petrovice – Lískovec 2:1, D. Benešov – Šumperk 0:4, Mikulovice – Orlová 4:1, Opava B – Ostrava B 2:1, Kravaře – Brumov 3:1, Havířov – Nový Jičín 0:2.

Vladimír Štěpán