DIVIZE

V. MEZIŘÍČÍ – JAKUBČOVICE 0:1 (0:1)

Hosté přijeli na Valašsko s vizitkou kvalitního týmu, který zatím neinkasoval ani branku. Tuto charakteristiku mohl prolomit domácí Nikolič, který své sólo již ve 2. minutě napálil jen do brankáře. Domácí pokračovali v aktivní hře, do další šance se dostal ve 20. minutě Navrátil. Mířil ale mimo. Další branku měl na kopačce Mydlo, který z úhlu postupoval sám na brankáře. Také však nedal.

Další nadějnou akci neproměnil Marek. Hostům stačil jeden rychlý brejk a ve 30. minutě se ujali vedení 0:1. Po nedůrazném odkopu před brankou Sváčka nastala „trma vrma“ a bylo to 0:1. Těsně před přestávkou se do šance dostal Horák, ale ani on nebyl úspěšný.

Druhý poločas hosté zatáhli hru a jejich profesorský fotbal slavil úspěch. Nikam nespěchali a nechali hrát Meziříčany ve středu pole. Obrat nenastal ani po příchodu zkušeného Nečase. A pokud se domácí dostali na dostřel branky, jejich střely byly slebé a bez důrazu.

MICHAL PETRUŽELA ASISTENT TRENÉRA VM: „Dnes jsme si zasloužili vyhrát, ale ta naše koncovka je žalostná. Od Jakubčovic jsem čekal rozhodně více. Po vedoucí brance zalezli, ale tři body se štěstím ukopali. Dneska jsme měli hodně smůly.“

SESTAVA VM: Sváček – Guráš, Štástka, Michálek – Marek, Navrátil (60. L. Malina), Mydlo, Macíček, Horák – Neuberger (75. Viskupič), Nikolič (50. Nečas).

Další výsledky: Hranice-Rýmařov 1:0, Dolní Benešov-Mikulovice 1:3, Hulín-VOKD Poruba 1:2, Opava B-Šumperk 0:2, Velké Losiny-Orlová 0:1, Havířov-Brumov 1:2, Kravaře-Zlín B 0:2.

VLADIMÍR ŠTĚPÁN