V. MEZIŘÍČÍ – OPAVA B 1:1 (1:1)

Domácí chtěli potvrdit čtyři body z předchozích dvou zápasů a vletěli do utkání jako z partesu. Před hezkou diváckou kulisou předvedli meziříčtí fotbalisté vynikající první poločas. Jak se ale nakonec ukázalo, mohou pouze litovat neproměněných šancí, kterých bylo opravdu hodně. V 10. minutě zahrával Michálek přímý kop z hloubi pole a do míče lehce trknul hlavou Macíček. Míč ale s pomocí břevna skončil za bránou. Záhy lehkou střelu Marka tečoval mimo Horák.

Hostující Opava zahrozila poprvé ve 26. minutě. Na tři doteky se její hráči dostali přes celé hřiště, ale Sabo z úhlu minul. Ve 29. minutě už domácí dokázali skórovat. Mikula si našel odražený míč z rohu a bezpečně ho uklidil za Květoně – 1:0. Za deset minut to mohlo být o dvě branky. Opět z rohu si našel odražený míč Mikula, jenže jeho bombu do odkryté hostující svatyně ztečovali hostující obránci mimo. Snad v každém zápase se potvrdí staré známé pravidlo – nedáš dostaneš, a tento zápas nebyl výjimkou. Ve 45. minutě zahrál hostující Lička přímý kop tak šikovně, že domácímu brankáři míč podklouzl pod tělem a bylo vyrovnáno – 1:1. Úvodních hluchých dvacet minut druhé půle přerušil až střídající Bína, který vypíchl míč hostujícím obráncům a řítil se sám na Květoně. Ten ale skvělým zákrokem nepřipustil změnu skóre. Za osm minut ukázal nádherné nůžky Macíček, jenže šly těsně mimo. Tlak domácích gradoval, aktivní Bína trefil hlavou břevno a Mikula mířil dorážkou pouze do hráčů. V 83. minutě se šel předčasně sprchovat jeden z opavských hráčů. O tři minuty později hezky centroval Vaculín a Bína trefil spojnici tyče a břevna. Neuvěřitelnou smůlu domácích fotbalistů završil v nastavení Mikula, který sice skóroval, ale stál v ofsajdu.

Branky: 22. Mikula 1:0, 45. Lička 1:1,

SESTAVA V. MEZIŘÍČÍ: Trochta – Bartecký, Mikula, Vaculín, Palát – Navrátil, Michálek, Plešek (80.Papřok), Marek (78. Neuberger) – Macíček, Horák (70. Bína).

DALŠÍ ZÁPASY: Hulín – Orlová 1:0, Dolní Benešov – Šumperk 1:1, Hranice – Mikulovice 2:2, Kravaře – Poruba 0:4, Havířov – Jakubčovice 0:1, Rýmařov – Broumov 1:1, Velké Losiny – Zlín B 0:4.