1. B TŘÍDA
JANOVÁ – ZAŠOVÁ 2:1 (0:0)

Bylo to utkání o sebedůvěru. Oba celky obdržely v minulém kole gólovou rukavici. A proto začaly oba celky hlavně s pozornou obranou s cílem neinkasovat. Jak hostující Pšenica, tak domácí Blažek drželi obranné šiky až do 32. minuty na jedničku. To Hadaš zlikvidoval dalekonosnou střelu Fojtů a také dorážku Mišuna. V 35. minutě se po rohu Růžičky ocitl v gólové pozici Bant, ale z otočky pálil nad břevno. V 37. minutě se po faulu na Mikulíka kopal přímý kop. Ze souboje s Fojtů vyšel opět vítězně hostující brankář Hadaš. Ve 44. minutě zahrozili hosté ze standardní situace a zahřál se také domácí Sedláček. V 64. minutě se měnilo skóre. Po faulu na Mikulíka zahrál centrovaný míč Úlehla přesně na nabíhajícího Nikoléna, a ten jej přizvedl za záda bezmocného Hadaše – 1:0. V 66. minutě uvolnil do gólovky Mišuna Fojtů, a ten se nemýlil – 2:0. Zašovou slepené branky do kolen nedostaly. V 70. minutě čaroval Sedláček proti Trtíkovi, ale o dvě minuty později byl krátký, když ho po rohu hlavičkoval Bartošák a vyražený míč uklidil do sítě Bublík – 2:1. V závěru hrozili domácí z brejkových situací hlavně zásluhou Úlehly. Pár dalekonosných pokusů hostí Sedláčka a tudíž cenné tři body Janové hrozit nemohly.

BRANKY: 64. Nikolén 1:0, 66. Fojtů 2:0, 72. Bublík 2:1. JANOVÁ: Sedláček – Růžička, Blažek, Nikolén, Bant( 51. Vyškovský)- Mišun, Mikušek (75. Zbranek M.)-Fojtů , Úlehla. ZAŠOVÁ: Hadaš – Štěpán, Pšenica, Šichtář, Brlica – Krupa, Trtík, Palacký, Bublík – Bartošák, Holiš.

V. PŘÍKAZY – POLIČNÁ 3:0 (1:0)

Vedoucí celek z Poličné v Příkazech herně vyloženě nepropadl, ale na koncentrovaný a disciplinovaný výkon domácích nenašel po celých devadesát minut recept. Domácí mladíci se pomalu sehrávají a Příkazy věří v lepší jaro. Tento výkon byl první vlaštovkou. V 29. minutě stanovil skóre prvního poločasu Šenkeřík – 1:0. V 67. minutě se trefil podruhé Vaculka – 2:0. V 74. minutě korunoval svůj dobrý výkon nejmladší hráč na hřišti Agafon. Ten se trefil přesně z přímého kopu – 3:0. Poličná nezvládla po zápase v Karolince ani druhé klání s celkem bojujícím o záchranu.

BRANKY: 29. Šenkeřík 1:0, 67. Vaculka 2:0, 74. Agafon 3:0.

LHOTA U VS. – VKK B 6:0 (3:0)

Lhota si doma proti poslednímu celku tabulky otevřela střelnici. Ve 12. minutě vyhrál po centru Orsága souboj s brankářem Urbana a Michálek měl snadnou úlohu – 1:0. V 17. minutě po rohu Juřici se hlavou s pomocí břevna trefil Urban – 2:0. Ve 26. minutě vyslal do úniku Daniel Zgarba Juřicu, který předložil gólovou nahrávku Urbanovi – 3:0. Lhota nepovolila ani po přestávce. V 55. minutě unikl Kulhaj a namazal Zgarbovi, Jeho dloubák byl ukázkový – 4:0. V 67. minutě byl faulován v pokutovém území pronikající Michálek a Juřica si s penaltou poradil – 5:0. V 74. minutě stanovil konečný výsledek jednoznačného utkání Zgarba, který si naběhl na nezištnou přihrávku Zeťáka – 6:0.

BRANKY: 12. Michálek 1:0, 17. Urban 2:0, 26. Urban 3:0, 55. Zgarba 4:0, 67. Juřica 5:0, 74. Zgarba 6:0.

HOVĚZÍ – CHORYNĚ 1:0 (0:0)

Souboj celků s aktuálně dobrou formou nepřinesl mnoho zajímavých situací. Rozhodla ho tak jediná branka. Až v 71. minutě vyšla domácím, kteří drželi míč častěji na svých kopačkách, kloudná fotbalová akce. Dlouhý míč dobře zpracoval Kovář a našel naběhnutého Zdeňka Kostku. Ten se přesně trefil k tyči – 1:0. Hosté mohli odvézt bod. V závěru ale domácí podržel brankář po jedné z velmi nebezpečných standardních situací.

BRANKA: 71. Kostka 1:0.

PODLESÍ – JABLŮNKA 4:0 (2:0)

Hattrick Martina Strnada poslal slabě hrající Jablůnku domů s prázdnou. Hosté sice měli v prvním poločase dvě šance, ale ty nevyužili. Naopak střelecký den měl Strnad. Po úvodní šanci Nosálka si otevřel svůj střelecký účet v 25. minutě, kdy se trefil přesně k tyči – 1:0. V 31. minutě zakončil sám rychlý protiútok – 2:0. V 53. minutě se trefil z dorážky – 3:0. V 60. minutě předvedl fotbalovou chytrost Košut, když odražený míč poslal takřka z půli hřiště nechytatelným lobem do hostující branky – 4:0.

BRANKY: 25. Strnad 1:0, 31. Strnad 2:0, 53. Strnad 3:0, 60. Košut 4:0.

LIDEČKO – H. LIDEČ 3:1 (2:1)

Oba celky se postupně zlepšují a derby slibovalo tuhý boj. Takřka po 20 letech ho ovládlo domácí Lidečko, které bylo o ty dvě branky lepší. V 35. minutě se po skrumáži trefil Janáč – 1:0. V 38. minutě přidal druhou branku střelou z dvaceti metrů Kovačík – 2:0. Ještě do poločasu zadělal na drama pro obrátku Trčka – 2:1. Jenže v 47. minutě stanovil konečný výsledek dalekonosnou bombou Radek Číž – 3:1. Lidečko si náskok pohlídalo a mohlo slavit skalp nejbližšího rivala.

BRANKY: 35. Janáč 1:0, 38. Kovačík 2:0, 41. Trčka 2:1, 47. Radek Číž 3:1.

VAL. POLANKA – VAL. BYSTŘICE 4:0 (2:0)

Aktivní vstup do utkání předznamenal vítězství domácích. První příležitost měli Polančané v 7. minutě, Polách centroval na Řezníčka, ten ve skluzu mohl zavěsit do odkryté klece, míč netrefil. Hosté to zkoušeli se střelbou z větší vzdálenosti. Ve 20. minutě střílel z voleje Cáb, přestřelil. Ve 22. minutě si domácí příznivci zařvali gól. Parádní spolupráci předvedl Řezníček se Sívkem, druhý jmenovaný s pomocí tyče otevřel skóre – 1:0. Hned poté mohl zvýšit Lukáš Trčka, ale jeho střela si cestu do sítě nenašla. Ve 27. minutě se však domácí dočkali podruhé. První branku v letošní sezoně vsítil Stanislav Adámek – 2:0. Do konce poločasu stojí za zmínku střela domácího Gergely, nebezpečný projektil zlikvidoval Maleňák.

I do druhé půle nastoupila lépe Polanka. V 49. minutě přihrával Gergela Adámkovi, tentokrát jeho úmysl Maleňák vystihl. Domácí měli více ze hry a v 69. minutě zlomil odpor Bystřice Lukáš Trčka, když z 20 etrům prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 3:0. Hosté se blýskli akorát střelou Kremela, která však neměla přesnou trajektorii. Zato domácí vsítili další branku. Ve 85. minutě chybovala hostující obrana, toho využil Stanislav Adámek a po jeho přihrávce uzavřel brankový účet na konečných 4:0 Gergela.

Branky: Sívek, Adámek Stanislav, Trčka Lukáš, Gergela.

LOUKY – KELČ 2:4 (1:1)

V prvním poločase se valašský favorit herně trápil. K duhu mu nešel ani hrbolatý terén a domácí na brzkou branku Martina Pastrnka z 2. minuty velmi rychle zareagovali. V 10. minutě po hloupě inkasované brance se začínalo znovu. Po celý první poločas to byl urputný boj, kterému vadil špatný terén. Po přestávce se již naplno projevila větší herní kvalita hostí. V 55. minutě se podruhé trefil Martin Pastrnek a začala tradiční ofenzivní jízda Kelče – 1:2. Když postupně zvyšovali Lukáš Machač a Hlavica na 1:4, bylo v 75. minutě o osudu utkání zcela rozhodnuto. V 87. minutě korigovali snaživí domácí na 2:4. Ti ale ve druhém poločase tahali za výrazně kratší konec osudu utkání.

BRANKY KELČE: 2. Martin Pastrnek 0:1, 55. Martin Pastrnek 1:2, 68. Lukáš Machač 1:3, 75. Hlavica 1:4.

Další výsledky:

Ad. Hulín – Zdounky 1:1, Janda – Sprňa, Slavičín B – Těšnovice 3:2, Hudák 2, Lukáš- Pochylý S., Žiak, Fryšták – Zborovice 1:0, Pšeja, Holešov B – Míškovice 1:2, Sedlařík – Matulík 2, Březnice – Rusava 3:1, Ambrož, Šmigura, Gracl – Pavelka, Lubná – Malenovice 2:1, Bačinský, Piškula M. – Brázda.