Čtyřiadvacetiletý krajní záložník společného družstva Stříteže a Hrachovce B společně s jmenovcem Šebkem o víkendu úřadoval, když lídr okresního přeboru Vsetínska v 6. kole nekompromisně vyřídil nováčka soutěže z Liptálu 11:0 a díky lepšímu skóre se udržel v čele tabulky před rovněž stoprocentním Zubřím.

Lušovjan podobný zápas dlouho nezažil. „Za muže to bylo poprvé,“ usmívá se autor tří branek a pěti brankových přihrávek.

Soupeře mu bylo chvílemi až líto. „Se vším respektem k Liptálu, hosté nás vůbec neprověřili. A pokud tak budou hrát i v dalších zápasech, budou to mít se záchranou hrozně těžké,“ tuší Lušovjan.

„V minulých sezonách jsme to proti nováčkům z Jarcové a dalším týmům měli mnohem složitější,“ přidává.

I když společný tým Stříteže a hrachovského béčka zvítězil 11:0, žádná bouřlivá oslava se nekonala. „Spíše jsme slavili na hřišti a bavili se fotbalem,“ říká Lušovjan, kterého hattrick vyjde na litr slivovice.

Do kabiny ale tradiční valašský likér rád přinese. Třeba bude po podzimní části a hlavně po sezoně co zapíjet. Vždyť Střítež po pěti zápasech vede soutěž s impozantním skóre 29:4 a průměrem téměř šesti vstřelených branek na zápas.

„Chceme letos skončit první a soutěž vyhrát,“ přiznává čtyřiadvacetiletý křídelník. O postupu se ale nemluví. Do kraje se totiž nikomu moc nechce. „Je to otázka na vedení, ale myslím, že zápasy v okresním přeboru všem vyhovují,“ přiznává Lušovjan. „Všechny soupeře máme z okolí, hrají se samé derby,“ přidává.

Loni skončila Střítež druhá o bod za Zubřím, které ale postup odmítlo, takže letos se oba týmy bojují ve stejné třídě znovu. „Samozřejmě že favority jsme my a Zubří. Ale třeba první zápas jsme hráli s Jablůnkou, která na tom taky nebyla fotbalově špatně. Mohla se k nám připojit, ale začala nějak ztrácet, tak uvidíme, jak bude vypadat tabulka za pár kol,“ uvedl Lušovjan.

Souboj se Zubří si užívá. Vždyť v házenkářské baště působil ještě jako žák a v klubu některé hráče pořád zná. „Ale neřekl bych, že souboje se Zubřím prožívám víc než ostatní kluci. Ale pokaždé je to hodně prestižní, protože spolu hrajeme o první místo,“ připomíná.

Velkým tématem ve Stříteži ovšem nejsou pouze bitvy s tradičním rivalem, ale také spojené družstva mužů s Hrachovcem B. Sloučení se nelíbí jenom některým soupeřům, ale třeba také patriotům ze Stříteže nad Bečvou. „Bývalé hráče chápu, ale vidí to pouze z jedné stránky a určitého úhlu pohledu,“ míní Lušovjan.

„Hodně lidí si myslí, že jsme se spojili proto, abychom byli silnější, ale tak to vůbec není. Hlavním důvodem byla a je nouze o hráče,“ tvrdí fotbalista. „Na některé zápasy jsme v minulosti jezdili v jedenácti lidech. Neměli jsme nikoho na střídání. Teď po spojení nás chodí deset, dvanáct na trénink. Je to mnohem lepší,“ pokračuje a upozorňuje na fakt, že sestava se oproti minulému roku téměř nezměnila.

„Kluci u Hrachovce u nás většinou sedí na lavičce a střídají,“ poukazuje Lušovjan, který sám vypomáhá hrachovskému áčku v krajské I. A třídě. „Takto mi to vyhovuje,“ říká.

Na hodnocení sloučení ale bude spousta času v zimě a po sezoně. „Za je to dobré. Hlavní je, že to funguje a není nouze o hráče,“ zakončuje povídání bývalý hráč Juřinky, se kterou si zahrál krajský přebor Zlínska.