OKRESNÍ PŘEBOR

HUTISKO B – HUSLENKY 4:0 (1:0)

Domácí rezerva potvrdila zlepšenou formu třemi body s Huslenkami. První poločas byl vyrovnaný. Zatímco hosté své šance neproměnili, domácí Kovář byl ve 25. minutě přesný. Po přestávce již měli domácí zápas pod kontrolou a to vyjádřili dalšími třemi slepenými brankami. Během šesti minut se v poslední patnáctiminutovce zápasu trefil Gaja a poslední slovo měl v 81. minutě Adamec. Byly to další důležité body pro záchranu domácích.

BRANKY: 25. Kovář, 74. a 80. Gaja, 81. Adamec.

STŘÍTEŽ – D. BEČVA B 7:4 (4:3)

Zní to jako dobře obehraná gramofonová deska. Neudržitelný snajpr domácích Oldřich Malý položí základ vítězství svému celku čistým hattrickem a pak se k němu přidá někdo z dalších spoluhráčů. Malý dal za poslední tři zápasy neuvěřitelných jedenáct branek. Střítež byla velkým favoritem zápasu a po čistém hattricku Malého a brance Melichaříka vedla v 37. minutě 4:1. Jenže domácí přestali hrát, a tak do kabin se šlo pro hosty za hratelného stavu 4:3. Pokud domácí vyhrávají před zápasem los, volí si útočení ve druhém poločase na horní „videčskou branku", kterou mají v útulném areálku poblíž občerstvovací stanice a kotle domácích fanoušků. A na tu se jim i v sobotním zápase podařilo zlomit tuhý odpor hostí. Nakonec to ve Stříteži vypadalo podle skóre na hokej, ale senzace kola se nekonala.

BRANKY: Malý 3, Vavruša 2, Melichařík, Štástka – Jakub Martyčák, Vyvíjal, Mičkal, Ryl.

P. BEČVA – KELČ B 5:2 (2:1)

Domácí v průměrném zápase svým výkonem neoslnili, ale hlavně díky skvělému výkonu dvojice Kubáň ,Lukáš Křenek starší splnili roli favorita. V 8. minutě dostal hosty, kteří bojují o záchranu do vedení Minář – 0:1. V 34. minutě načal svůj vydařený zápas vyrovnáním Lukáš Křenek starší. Nahrával mu Patrik Kubáň, a tato spolupráce zafungovala domácím v zápase ještě dvakrát. Lukáš Křenek starší dal do poločasu ještě jednu branku. Po přestávce byli domácí lepším celkem a postupně navýšili své vedení až na 5:1. Zvláště čtvrtá jejich branka, při které završil Lukáš Křenek starší hattrick, by se mohla promítat v leckteré špičkové zahraniční lize. Poslední slovo v ofenzivním zápase měl hostující Škařupa, ale Sršni si žádný záchranářský bod nepřipsali.

BRANKY: 34., 41. a 70. Lukáš Křenek starší, 64. Kubáň, 72. Zapletal – 8. Minář, 84. Škařupa.

POLIČNÁ – HALENKOV 4:1 (1:1)

Deset minut prvního poločasu hosté byli aktivnější, mohli několikrát skórovat, ale branka domácích jako by byla nedostupná. Ve 22. minutě Žniva ideálně uvolnil Babalu, který prohodil brankáře hostí a poslal domácí do vedení 1:0. Ve 44. minutě hostující Haničák zahrával rohový kop k přední tyči, domácí obránci míč neodehráli a míč propadl do domácí branky – 1:1. Hosté se jevili jako vyspělý mančaft, který je zaslouženě v popředí tabulky OP, dále zle zatápěli domácím, ale pouze neschopností v zakončování svých šancí se připravili o lepší výsledek. Domácí však své šance využili téměř na sto procent a v 55. minutě Klvaňa Martin ze skrumáže zvýšil na 2:1. V 74. minutě po rohu domácích Žniva zvýšil na 3:1. V 89. minutě si Žniva pohrál s obranou hostí a uzavřel skóre utkání s přehledem střelou z hranice pokutového území na 4:1. Hosté hráli výborný fotbal, neproměnili hodně šancí a to je stálo minimálně bod. Domácí po utkání v Prostřední Bečvě opět hráli velmi disciplinovaně, nepouštěli se do diskuzí s rozhodčím a svým přístupem k utkání opět slavili vítězství.

BRANKY: 74. a 89. Žniva, 22. Babala, 55. Klvaňa – 44. Haničák.

N. HROZENKOV – PODLESÍ B 2:1 (2:1)

Domácí museli v souboji posledních dvou celků zabrat, aby si udrželi teoretickou šanci na záchranu. Do zápasu vstoupili jako velká voda a kromě nastřelené tyče zazdili do prvních pěti minut ještě jednu velkou šanci. Ve 22. minutě najednou udeřilo na druhé straně, kdy poslal hosty do vedení Blažek – 0:1. Domácím trvalo pět minut, než se vzpamatovali a Marek Kalina srovnal na 1:1. V 37. minutě se prosadil Martin Orság, a jak se ukázalo později, byla to branka vítězná. Ve druhém poločase měli domácí místy drtivý tlak, dvakrát nastřelili tyč, jednou minuli prázdnou branku, ale nakonec si tři cenné boy ponechali doma.

BRANKY: 27. Kalina, 37. Orság – 22. Blažek.

LHOTKA NAD BEČVOU – VALAŠSKÁ BYSTŘICE 2:2 (0:0)

Ve Lhotce se hrál velmi otevřený fotbal a oba brankáři, jak domácí Hadaš, tak hostující Maleňák, museli mnohokrát ukázat své umění. V 6. minutě šel po špatné malé domů hostí na Maleňáka sám Vavřík, ale nedal. Hosté odpověděli nastřelenou tyčí. Pak se šance střídaly po celý první poločas na obou stranách, ale oba brankáři chytali fantasticky. Góly začaly padat až po přestávce. Ještě předtím se zaskvěl Maleňák proti přímému kopu Rosekrance. Skóre otevřel v 54. minutě křižnou střelou Vrábel – 0:1. V 58. minutě tečoval Kubeša střelu Vavříka – 1:1. V 67. minutě vrátil vedení na stranu hostí opět Vrábel – 1:2. Zaslouženou remízu stanovil v 72. minutě důrazný Rosenkranc – 2:2.

BRANKY: 58. Kubeša, 72. Rosenkranc – 54. a 67. Vrábel.

VKK B – H. BEČVA 3:0 (2:0)

Za neustálého deště, který někdy přecházel v poměrně hustý liják, se hrála hodně dobrá kopaná. Postarali se o to i hosté z Horní Bečvy, kteří celý zápas příkladně bojovali a potvrzovali své umístění v polovině tabulky. Domácí se pustili do soupeře s vervou a v 11. minutě po ideálním pasu Jana Pavelky skóroval Adam Králík. Do poločasu ještě zvýšil na 2:0 Pinkava. Ve druhém poločase hosté vystupňovali svoje snažení a nebyli daleko od vstřelení branky, nicméně domácí úspěšně vzdorovali a v 89. minutě opět Pinkava potvrdil svoji fotbalovost a skóroval podruhé. Pro hosty je porážka o tři branky relativně krutá, ale fotbal je o vstřelených brankách, a ty stříleli jen domácí.

BRANKY: 11. Králík, 39. a 89. Pinkava.

1. Prostřední Bečva 20 14 0 6 63:33 42
2. Střítež 20 12 4 4 61:41 40
3. VKK B 20 11 3 6 58:38 36
4. Halenkov 20 10 5 5 38:32 35
5. Valašská Bystřice 20 9 6 5 51:40 33
6. Huslenky 20 11 0 9 40:48 33
7. Lhotka n. B . 20 9 4 7 50:34 31