Ideálním stavem pak je, když je přímo u fotbalového hřiště nějaké to restaurační zařízení, které generuje lačným fanouškům tolik oblíbený zlatavý mok. V tomto duchu to mají vychytané mnohé stadionky na Valašsku, například i v Prostřední Bečvě.

Pivo pro fanoušky, pitný režim je třeba

„Naše hospůdka na hřišti je mezi fanoušky hodně oblíbená, a to nejen mezi nimi. Často tam zajdou na pivko i samotní fotbalisté," říká hospodský a zároveň sekretář a dlouholetá duše klubu z Prostřední Bečvy Lubomír Kysučan.

Fotbalisté Prostřední Bečvy momentálně vedou vsetínský okresní přebor a na jaře budou usilovat o postup do 1. B třídy.

K tomu by měli pomoci i jejich fanoušci, kterým se klub snaží dodávat veškerý možný komfort, tedy i tolik potřebný pitný režim.

V právě začínající jarní části mistrovské sezony budou mít fanoušci v Prostřední Bečvě k dispozici zrekonstruované prostory hospůdky, která se přemístila.

„Hospodu máme hned u hřiště v sokolovně, která patří obecnímu úřadu. Hospoda, která má teď kapacitu kolem třiceti míst, se nám oproti minulým letům přemístila z horního patra do dolního. Nahoře je teď momentálně tělocvična, kde cvičí ženy aerobic a zumbu. Dolní patro jsme kompletně rekonstruovali. Máme tam nyní nové topení, šatnu pro rozhodčí i sklady a šatny pro hráče," představuje Kysučan budovu v těsné blízkosti hřiště.

Hospůdka u hřiště, zázemí pro hráče

Jak se dá poměrně lehce odhadnout, hospůdka blízko hřiště má své opodstatnění a také velké využití.

Kromě vnitřních prostor se v době konání domácích zápasů bohatě využije i venkovní posezení se slunečníky či udírna. A v Prostřední Bečvě rozhodně po této stránce všechno funguje, jak má. Dokonce i na zápasy, které se nehrají o mistrovské body, se přijdou fanoušci v hojném počtu podívat.

„I když počasí bylo nic moc, na poslední přípravný zápas před sezonou proti Bordovicím přišla padesátka diváků. A po utkání bylo v hospodě zase plno a živě se diskutovalo o fotbale. Kromě fanoušků samozřejmě do hospůdky zabrousí i samotní hráči, ať už po tréninku, nebo po zápase," říká Lubomír Kysučan.

Úplně ideální variantu jarní části fotbalové sezony pro Prostřední Bečvu není těžké odhadnout. Klub se pere o postup do vyšší soutěže, do jarní části jde z prvního místa, cíle tedy nemá nijak nízké.

„Doufáme, že naše malá hospůdka bude po každém zápase praskat ve švech a společně oslavíme důležité body, které budeme potřebovat k udržení prvního místa a následnému postupu do 1. B třídy," říká s úsměvem Lubomír Kysučan.

O tom, jak se podaří tyto cíle splnit, hodně napoví už nadcházející víkend, kdy je v neděli na programu velké sousedské derby ve složení Prostřední Bečva Horní Bečva.

Autor: Martin Němec