Divizní Valašské Meziříčí zvládlo skvěle domácí dvouzápas a s rezervami Baníku Ostrava či Opavy bralo čtyři body. „Opava byla sice slabším soupeřem než Baník, ale přesto se tři body počítají,“ mne si ruce spokojený trenér Karel Orel. Na druhé straně ale nepropadá moc velké euforii, vědom si chyb svých svěřenců. „V některých pasážích zápasu s Opavou jsme podlehli soupeřové taktice zpomalovat hru a předvádět takový ospalý fotbal. A v závěru jsme si jasné vedení pokazili ztrátou koncentrace a zbytečnou brankou,“ varuje meziříčský kouč. V sobotu jedou jeho svěřenci na půdu Mohelnice a rozhodně to nebude jednoduchý zápas. „Náš soupeř hraje na menším hřišti, takže uvidíme, co to s námi udělá. Navíc dost nečekaně v minulém kole vyhrál v Lískovci, tudíž bude určitě v pohodě,“ předpokládá Karel Orel. Meziříčským se pomalu vyprazdňuje marodka, mužstvo je v pohodě a v Mohelnici určitě není bez šancí.

Program krajského přeboru nabídne v sobotu zajímavou vzájemnou konfrontaci čtyř valašských klubů. Kateřinice se po nevýrazném startu dostaly do pohody, posunuly se na čtvrtou příčku a v sobotu míří do Vigantic. „Podařilo se nám vyřešit post brankáře. Zkušený Marian Zimek uklidnil celou obranu a navíc dokáže ve zlomových okamžicích podržet. V minulém kole proti Chropyni chytil za stavu 1:1 rozhodující šanci soupeře,“ bilancuje sekretář klubu Jiří Kuzník starší. Toho navíc těší postupný návrat do sestavy Petra Novosada a Jiřího Kuzníka mladšího. Modrá hvězda z Vigantic v úterý dohrávala zápas ve Velkých Karlovicích, prohrála 0:2 a výkonem rozhodně nepřesvědčila. V sobotu bude tedy před domácími fanoušky skládat reparát.

Druhý valašské derby je na programu ve Velkých Karlovicích, kde přivítají FC Vsetín. Domácí borci jsou v pohodě, neboť z uplynulého víkendu a státního svátku vytěžili šest bodů. „V Rožnově pod Radhoštěm jsme sice zápas otočili až v závěru, ale byli jsme v jeho průběhu fotbalovějším týmem. Proti Viganticím jsme předvedli i na těžkém terénu solidní výkon, který je tou nejlepší pozvánkou na sobotní derby,“ poznamenal člen výboru VKK Josef Vrážel.

Karlovjané se dotáhli do horní poloviny tabulky a jejich případné vítězství by je mohlo posunout ještě výše. Sobotní soupeř ze Vsetína ale hraje na podzim v pohodě, mladíci kolem Nečase rostou každým zápasem. Mužstvo navíc dobře brání a v zádech má zkušeného gólmana Ladislava Sedláka. Právě pro něj bude sobotní derby hodně prestižní, neboť ve Velkých Karlovicích toho hodně odchytal. Jediným smutným týmem v krajském přeboru jsou Rožnované, kteří ne a ne „nakopnout mašinu“. Hrubé chyby v defenzívě totálně ničí celou hru a navíc brankář Majer v posledních zápasech neoplývá jistotou. A sobotní zápas u lídra z Morkovic určitě nebude zápasem pro nalezení sebevědomí.

Vladimír Štěpán