PROVODOV - HOLEŠOV 3:2 PO PEN. (1:2)

Duel hraný na vysoké, téměř divizní úrovni začali lépe Holešovští a v 19. minutě šli po pěkné akci Polomíkem do vedení. Provodovští se poté vzpamatovali a měli několik šancí na vyrovnání, proti byl výborný gólman Janalík. Domácí uspěli až ve 42. minutě, kdy se prosadil Huťka. O vedení hostů rozhodla následná střela Chudárka z dobrých 30 metrů, která skončila v šibenici 1:2. Po přestávce se Holešovští zatáhli a z tlaku se Provodovu podařilo vyrovnat po hodině hry – střelu Huťky do břevna dorazil do brány vystřídavší Kroča – 2:2. „Ve zbytku času si již oba celky hlídaly bod, remíza byla zasloužená, v penaltovém rozstřelu jsme měli více štěstí. Každopádně Holešov byl nejlepší tým, který se u nás představil,“ smekl trenér Provodova Josef Rak.

Branky: 42. Huťka, 65. Kroča - 19. Polomík, 44. Chudárek. Rozhodčí: Smirnov, 100 diváků. Provodov: Petr - Barcuch, Laciga, Gargulák, Novák, Chalupa, Velev (76. Ulman), Zakopal, Elšík (62. Kroča), Hlobil, Huťka. Holešov: Janalík – Chudárek (77. Roubalík), Charuza, Čep, Sumec, Chudoba (69. Kotas), Číhal, Polomík (87. Zakopal), Fojta, Matulík, Kryl.

HLUK - MORKOVICE 0:1 (0:0)

Od začátku se odehrával boj ve středu pole, výrazné šance chyběly. Prostě kdo dá branku vyhraje. Za celý poločas si vypracovaly Morkovice šanci, kterou však Doležel neproměnil, další náznaky kryl pozorný Fojtík. Na druhé straně domácí Martiš unikl obraně, ale brankář Jarka byl na místě. Do druhého poločasu nastoupili hosté velmi úspěšně. Krejčí unikl po pravé straně a jeho centr Doležel lehkou tečí umístil k levé tyči – 0:1. Morkovice jsou zkušené mužstvo a domácí měli s nimi hodně práce. Přesto přišla 68. minuta a Martiš se po úniku dostal před Jarku, kterého obešel, ale v koncovce selhal. I potom se Hlučané tlačili k brance, ale střely Baroně či Kukly nenašly cestu mezi tyče.

Branka: 47. Doležel. Rozhodčí: Dunda, 110 diváků. Hluk: Fojtík - Horák, Zalubil, Machala A., Zálešák, Kukla, Galuška, Baroň (Kuřina), Němec (Šimčík), Martiš, Straňák. Morkovice: Jarka - Rozsypal, Tesař, Hradil, Smažinka, Kapounek, Oplt, Doležel (84. Judas), Gröpl (88. Navrátil), Chalupa, Prachař (46. Krejčí).

BORŠICE - KVASICE 3:2 (0:2)

V první půli byli Kvasičtí lepším týmem. Dařila se kombinace, jednoduché prodlužování míčů za obranu, napadání soupeře a celkově organizace hry. A také zasloužené góly, o které se postarali Janoštík pohotovým zakončením podél vyběhnuvšího brankáře a Večerka doklepnutím hlavou po skrumáži v pokutovém území. Přímý volný kop Lepši zlikvidoval gólman a únik Janoštíka zblokoval vracející se obránce. Domácí se zmohli na jedinou šanci, kterou vyřešil instinktivním zákrokem Vymazal. O osudu utkání rozhodl nástup do druhé půle. Přestože Kvasičtí bránili v hojném počtu, nechali útočícím Boršicím hodně prostoru na přípravu a zakončení. Dvěma výstavními ranami Cigoše a Kaspřáka bylo za deset minut srovnáno. Domácí byli daleko nebezpečnější a lobem Filipského dvacet minut před koncem z poměrně velkého úhlu dokonali obrat. Boršičtí závěr zvládli na výbornou, soupeře již do vážnější šance nedostali.

Branky: 52. Cigoš, 54. Kaspřák, 72. Filipský - 11. Janoštík, 26. Večerka. Rozhodčí: Zpěvák, 250 diváků. Boršice: Janečka - Holomčík, Kaspřák, Hanák, Cigoš, Filipský (88. Bartl), Ohnutek, Bartošík (82. Králík), Palička, Kohoutek, Hastík. Kvasice: Vymazal – Zapletal (67. Hora), Večerka (56. Panák), Stojaník, Musil, Ferko, Janoštík, Lepša, Foltýn (77. Malát), Šilinger, Pospíšil.

BYSTŘICE P. H. - BAŤOV 0:1 p. (0:0)

Zápas byl o dvou rozdílných poločasech, kdy v prvním měli více ze hry a šancí Baťovští. Po změně stran převzali otěže zápasu Bystřičtí, byli lepším týmem a mohli rozhodnout utkání v řádné hrací době. Ze dvou stoprocentních šancí ale Berky sám na brankáře nevyzrál a Keneth nastřelil jen břevno. Rozhodnout tak musel penaltový rozstřel ve kterém byli štastnější Baťovští.

Rozhodčí: Smýkal, 160 diváků. Bystřice p. H.: Unger - Michálek, Otsaghe, Drápal (79. Hradil), Zámorský, Pumprla, Santana, Kušík, Krajcar (39. Kubík), Juhás, Berky. Baťov: R. Vitásek – Bršlica (74. M. Vitásek), Krajča, Skyba, Lorenc, Kašík (85. Zikmund), Žáček, Ondráš, Zapletal, Gerych (88. M. Spurný), D. Spurný.

LUHAČOVICE - CHROPYNĚ 7:0 (4:0)

Snad poprvé se sešli domácí v kompletním složení a na hřišti to bylo znát. Již ve 2. minutě lovil gólman Chropyně Urbánek míč ze své sítě, když Ondřej Červenka předložil míč před prázdnou bránu Slobodianovi - 1:0. V 9. minutě se blýskla nová akvizice Martin Pavlíček, která bezpečně proměnila své sólo - 2:0. Po dvaceti minutách bylo s Chropyní ještě hůře, když si na centr z pravé strany naskočil Ondřej Červenka a přesnou hlavičkou nedal Urbánkovi šanci - 3:0. Až poté začala Chropyně trochu kombinovat a vypracovala si jednu velkou šanci, ale sólo zlikvidoval Švec. Čtyři minuty před přestávkou se po faulu ve vápně z penalty trefil Suchý. Do druhé půle nastoupili Luhačoviští s vědomím, že je utkání rozhodnuté, ale s touhou přidat další góly. V 62. minutě tečoval Štěpán Červenka krásný centr Suchého - 5:0. O chvíli později postupoval sám na brankáře Daňo, ale své sólo neproměnil. V samotném závěru se ještě dvakrát prosadil Martin Pavlíček a zkompletoval tak svůj hattrick.
„Utkání se nám náramně vydařilo. Soupeře jsme přehráli a konečně se nám dařilo i v koncovce. Musím pochválit Martina Pavlíčka, jelikož s kluky hrál prakticky po prvním tréninku a ukázal jako by hrál s námi již delší dobu,“ konstatoval trenér Luhačovic Jan Jelínek.

Branky: 9., 80., 84. Pavlíček, 19. Slobodian, 20. O. Červenka, 41. Suchý (pen.), 62. Š. Červenka. Rozhodčí: Kotačka, 30 diváků. Luhačovice: Švec - Kryšpín, B. Červenka (70. Bernátek), Hubáček (70. Daňo), Suchý - Liška (56. Polách), Popelka, O. Červenka, Slobodian (78. Pešek) - Š. Červenka (70. Bartek), Pavlíček. Chropyně: Urbánek – Dočkal, Šálek, Urubek, Vaňhara, Řezáč (41. Janovský), Nehoda, Železný, Dutkevič, Hrabal (83. Večeřa), Navrátil.

JUŘINKA - ŠTÍTNÁ N. VL. 3:2 (0:0)

Domácí doháněli dvoubrankové manko po slepených gólech, ale nakonec mohli vyhrát i v základní hrací době. „V prvním poločase jsme naši dobrou hru nepřetavili ve vedení. Měli jsme tři vyložené šance, Vavřík byl sám před brankářem, skórovat mohl Lušovjan. Byli jsme běhavější než soupeř, ten hrál důrazně a dorážel na nás. Důraz ve vápně mu ve druhém poločase vynesl dvě branky, ale já chválím kluky, že to nevzdali. Třikrát jsme vystřídali, krajní beci začali jezdit a podporovat útok a nakonec jsme nejen vyrovnali, ale mohli také vyhrát v základní době za tři body. Vítězství na penalty má divnou příchuť, ale i dva body bereme,“ řekl k utkání trenér Juřinky Pavel Vaigl.

Branky: 76. Dan Fojtášek, 83. Lušovjan – 62. Tomáš Vaculík, 65. Maniš. Rozhodčí: Stodůlka, 120 diváků. Juřinka: Holáň – Vadel, Solanský, David, Šnajdr (78. Novák) – Lušovjan (91. Petrů), Blažek, Škařupa, Robin Fojtášek (70. Paťava) – Dan Fojtášek, Vavřík (91. Chocholatý). Trenér Pavel Vaigl. Štítná: Pavel Vaculík – Králík, Šánek, Lukáš Chovančík, Spáčil (73. Zvoníček) – Maniš, Hrnčiřík, Tomáš Vaculík, Tomáš Chovančík – Vít Chovančík, Liška. Trenér Pavel Vaculík.

VELKÉ KARLOVICE - ROŽNOV P. R. 4:1 (1:1)

Utkání dvou valašských zástupců v krajském přeboru mělo jediného hrdinu. Domácí kanonýr Pavel Škrobák si sám pro sebe otevřel střelnici a dal všechny branky vítězů.
„Po opatrném úvodu jsme měli lehce navrch, ale bylo vidět, že Rožnov má naši hru dobře přečtenou, protože na jeho lavičce byl v roli vedoucího mužstva nás bývalý trenér Radek Malina. Stejně jako v minulém zápase dostal míč za obranu Škrobák a nezištně přeloboval brankáře. Vedení nás ukolébalo a Rožnov křižnou střelou přes celou bránu srovnal. V kabině bylo bouřlivo, protože asistentovi trenéra Ivo Davídkovi se hrubě nelíbilo, jak hráč neplnili stanovené pokyny. Když dal ve druhém poločase Škrobák dvě branky, bylo rozhodnuto. Pavel byl v euforii a nakonec se trefil ještě jednou. Všechny branky dal po promyšleném zakončení a je dobře, že šance konečně proměňuje. I když jsme vysoko vyhráli, víme, že naše hra má chyby, hráči nedodržují stanovené pokyny a dost v zápase chybují. Na tom musíme pracovat,“ řekl vedoucí mužstva VKK Jaroslav Valián.
„První poločas z naší strany nebyl vůbec dobrý. Absolutně jsme neměli střed hřiště. I když jsme se dostali zpět do zápasu po brance Fuksy, nebylo to ono. Začátek druhého poločasu nám celkem vyšel, ale srazila nás druhá branka, na které se podepsal náš brankář. Pak už to byl den pana Škrobáka, s kterým si naše obrana nedokázala poradit. Jeho pojetí hry nám dělalo velké problémy. Karlovice hrály zdravě agresivně, dokázaly rozdat i přijmout. My jsme souboje nevyhledávali. V některých částech zápasu jsme se jich i báli. Moji hráči na mě působili jako baletky, což se netýká trojice Šimek, Fuksa, Růčka,“ řekl k utkání trenér Rožnova Milan Náměstek.

Branky: 13., 53., 63. a 70. Škrobák – 20. Fuksa. Rozhodčí: Schnürmacher, 120 diváků. VKK: Bil – Píšek, Mikula, Zeť, Ondřejka – Heger (64. Maliňák), Jakub Podešva, Michael Podešva (87. Dorňák), Vašut – Pavelka, Škrobák (88. Gröpel). Trenér Petr Ondřejka, asistent trenéra Ivo Davídek. Rožnov: Barabáš – Matouš Melichařík (50. Zetek), Dvořák, Jan Hrůzek, Michal Melichařík – Žitník, Šimek (73. Urban), Fuksa, Fiurášek (67. Kolařík) – Zetocha (67. Gomola), Růčka. Trenér Milan Náměstek.

1. Provodov 4 3 1 0 0 10:5 11
2. Morkovice 4 3 0 0 1 9:7 9
3. Baťov 4 1 2 1 0 8:4 8
4. Vel. Karlovice 4 2 0 1 1 9:4 7
5. Bystřice p. H. 4 2 0 1 1 5:3 7
6. Luhačovice 4 2 0 0 2 9:7 6
7. Boršice 4 2 0 0 2 7:8 6
8. Holešov 4 1 1 1 1 6:7 6