BAŤOV - KVASICE 2:3 na pen. (0:2)

K vidění bylo velmi kvalitní utkání s obou stran. Aktivněji začali domácí a v první pětiminutovce se dostali do dvou slibných příležitostí. Hosté se postupně Baťovským vyrovnali, přesněji kombinovali a byli nebezpečnější. Po ose Lepša - Vojtášek - Musil zakončoval přesně hlavou Radim Zapletal a vedení vlilo Kvasicím do žil další povolený doping. Sehráli velmi dobrou třicetiminutovku a přidali ještě jednu branku, když průnik Zapletala do pokutového území byl nedovoleně zastaven a penaltu proměnil Karel Lepša. Ve druhé půli se očekával tlak domácích, hosté bezpečně do 60. minuty odolávali, ale chybná rozehrávka přinesla kontaktní trefu Lorence. O deset minut později bylo srovnáno. I v závěru byl Baťov nebezpečnější. V penaltovém rozstřelu ale prokázhali pevnější nervy a přesnější mušku nováček z Kvasic .

Branky: 64. Lorenc, 76. Krajča - 17. Zapletal, 41. z pen. Lepša. Rozhodčí: Volek, 450 diváků. Baťov 1930: Vitásek R. - Bršlica, Novák, Krajča, Skyba(68. Zapletal M.), Lorenc, Kašík, Vitásek M. (83. Zikmund), Žáček, Ondráš, Spurný D. Kvasice: Vymazal – Zapletal (80. Panák), Stojaník (85. Večrka), Nusil, Vojtášek,(70. Malát), Ferko (76. Janoštík), Lepša, Foltýn, Šilinger, Pospíšil, Brázdil.

CHROPYNĚ - MORKOVICE 2:4 (0:1)

S horkem se lépe vypořádali hosté, byli od začátku lepší a dařila se jim kombinace, ale v konmocvce se trápili. Přesto se po půlhodině hry trefil z dorážky Doležel - 0:1. Domácím se nedařilo, nedokázali udržet míč přihrávkám chyběla přesnost. Druhý poločas to byli opět Morkovičtí, kteří dvěma brankami Gröpla zvýšili na 3:0.Zápas vypadal na jasný průběh, ale po hodině hry vysunul Vaňhara letní posilu domácích Řezáže a ten nedal Jarkovi šanci – 1:3. O chvíli později našel Hrabal přesnou přihrávkou Vaňharu a chropyňský kapitán snížil na 2:3. V 71. minutě se ocitl v jasné šanci Ležák, ale místo zakončení volil přihrávku, bez adresáta.Poté Gröpl netrefil prázdnou branku.V samém závěru uzavřel skóre s přímého kopu Smažinka.

Branky: 61. Řezáč, 65. Vaňhara - 49. a 57. Gröpl, 31. Doležel, 89. Smažinka. Rozhodčí: Bartoň, 121 diváků. Chropyně: Urbánek – Urubek, Večerka, Dočkal, Navrátil, Hrabal, Dutkevič, Vaňhara, Železný, Řezáč, Ležák. Střídali: Janovský,Šálek. Morkovice: Jarka – Rozsypal, Tesař, Krejčí, Hradil, Smažinka, Kapounek, Oplt, Doležel, Gröpl, Chalupa. Střídali: Hrnčíř, Prachař, Judas, Navrátil.

PROVODOV - JUŘINKA 3:1 (2:1)

Úvod byl na branky velmi bohatý. Z úvodního tlaku vytěžili domácí vedení po střele Garguláka, kterou gólman neudržel a tak Laciga mohl z dorážky pohodlně skórovat. O vedení ale Provodov rychle přišel, když se z dobrých dvaceti metrů parádně trefil do šibenice hostující Škařupa. O klid na domácích kopačkách se ještě do přestávky postaral po pěkné akci Velev. Jakékoliv choutky nováčka na obrat mu vzal chvíli po změně stran Ulman a Provodovští si již ve zbytku času vítězství pohlídali. „Podali jsme kvalitní výkon. Současně mě překvapil ten nováčka, který příkladně bojoval, předvedl sympatický fotbal,“ uznal po utkání kouč Provodova Josef Rak.

Branky: 9. Laciga , 37. Velev , 47. Ulman - 11. Škařupa. Rozhodčí: Rybka, 70 diváků. Juřinka: Jakubík – Paťava, Solanský, Lukáš, Novák – Škařupa, Heřmánek, Blažek, Robin Fojtášek – Dan Fojtášek, Vavřík.

ROŽNOV – LUHAČOVICE 2:0 (1:0)

Poctivou prací vybojoval Rožnov na úvod sezony všechny body. „Musím všechny kluky pochválit za příkladnou bojovnost a nasazení. I když byl soupeř místy fotbalovější, my jsme doslova vydřeli tři body. V úvodu jsme měli šance, Radek Růčka například trefil břevno a před přestávkou si krásně naběhl na přímý kop Bolcka a otevřel skóre. Po přestávce to byl spíše boj. My jsme soupeře pustili v závěru do šance, ale skvěle nás podržel brankář Barabáš. Jsme rádi za úspěšný vstup do sezony,“ řekl k zápasu trenér Rožnova Milan Náměstek.

Branky: 42. Růčka, 90. Michal Melichařík. Rozhodčí: Žniva, 99 diváků. Rožnov: Barabáš – Matouš Melichařík, Dvořák, Šimek (82. Urban), Michal Melichařík – Hrůzek, Zetek (66. Kolařík), Bolcek, Žitník – Rezdar, Růčka (92. Malina). Trenér Milan Náměstek. Luhačovice: Švec – Červenka, Bártek, Bernátek, Suchý – Kryšpín, Ďurďa (61. Jelínek), Pešek, Daňo (82. Michna) – Liška, Popelka. Trenér Jan Jelínek.

VELKÉ KARLOVICE+KAROLINKA – BORŠICE 3:0 (1:0)

Domácí se přesvědčili v kladném slova smyslu, jak obrovský je rozdíl mezi divizí a krajským přeborem a hosty z Boršic v pohodě přehráli. Pomohla jim brzká vlastní branka, ale i kdyby hostující hráč nezasáhl nešťastně míč, tak by karlovický Vašut po přesném centru Škrobáka skóroval. Svůj první zápas za muže oslavil první branku a vedením na 2:0 Jakub Podešva. Ještě předtím měli hosté dvě obrovské šance, kdy minuli prázdnou branku a měli dokonce kopat pokutový kop. Rozhodčí byl však proti. V závěru se trefil také Škrobák a VKK pohodlně dokráčelo ke třem bodům.

Branky: 7. vlastní, 59. Jakub Podešva, 88. Škrobák. Rozhodčí: Kotačka, 225 diváků. VKK: Bil – Heger, Mikula, Zeť, Maliňák – Vašut, Jakub Podešva, Michael Podešva (83. Mynarčík), Ondřejka (79. Píšek) – Pavelka, Škrobák (89. Králík). Trenér Petr Ondřejka. Boršice: Janečka – Bartošík, Kaspřák, Hanák, Blaha – Cigoš, Filipský, Ohnutek, Králík – Palička, Kohoutek. Trenér Libor Soldán.

HOLEŠOV - BYSTŘICE P. H. 2:1 (0:1)

Bystřičtí přijeli autobusem, který zaparkovali u své šestnáctky a pouze čekali na své brejkové šance a nákopy. Třebaže Domácí byli po celý čas lepší a v první půli zahodili tři čtyři vyložené šance, do vedení šel paradoxně soupeř, který po rychlém protiútoku svou první střelu na bránku přetavil v trefu Berkyho – 0:1. Holešov prostřídal a dál vytrvale bušil na vrata soupeře. Ty odolaly až po necelé hodině hry a rohu, kdy se prosadil hlavou Číhal. Tlak domácích pokračoval a zaslouženého vedení se dočkali deset minut před koncem, kdy po rychlé akci a centru Polomíka do mlého vápna vybídl ke skórování hrajícího předsedu Roubalíka. Přetože poté hosté zvýšili aktivitu, Holešov si vydřené vítězství pohlídal. „Protápili jsme se k výhře. Oproti divizi si nyní musíme zvyknou na jinou, ofenzivnější hru,“ nabádá sportovní manažer klubu Petr Labanz.

Branky: 59. Číhal , 81. Roubalík - 45. Berky. Rozhodčí: Ševčík, 250 diváků.

ŠTÍTNÁ - HLUK 3:0 (1:0)

První poločas se odehrál mezi šestnáctkami, i když opticky měli více ze hry domácí. Na obou stranách bylo první poločas k vidění po jedné příležitosti. Nejprve hosté v 10. minutě nebezpečně vystřelili zpoza šestnáctky, o chvíli později po nádherné rychlé akci skoro až od vlastního velkého vápna se na druhé straně prosadili po centru hlavou Hrnčiřík - 1:0. Druhý poločas začali aktivně Hlučané. Měli tři gólové příležitosti, ale vylámali si zuby na brankáři. Štítná pro změnu zaváhala v 55. minutě, ale o osudu zápasu rozhodla v závěru. V 77. minutě po rychlém brejku skóroval Malaník a pět minut před koncem uzavřel skóre po standartní situaci Smolek.

Branky: 15. Hrnčiřík, 77. Malaník, 85. Smolka. Rozhodčí: Mejzlík, 250 diváků. Štítná: Vaculík P. - Králík (69. Krůžela), Smolka, Sloboda, Chovančík V., Hrnčiřík (79. Liška J.), Spáčil (75. Maniš), Chovančík T., Liška T., Kořenek (61. Malaník), Vaculík T. (86. Chovančík L.) Hluk: Fojtík - Šimčík (46. Baroň), Horák, Němec, Dohnal, Martiš, Straňák (82. Zalubil O.), Zálešák (84. Otrusinik), Zalubil M., Machala, Galuška.