Krajský přebor: Hluk nečekaně sesadil lídra z čela

O překvapení uplynulého 12. kola krajského přeboru se postarali zachraňující se fotbalisté Hluku. Před svými fandy chvíli i v oslabení zaskočili lídra a trefou ze závěru zápasu sesadili Skaštice z čela. Do něj se vyhoupl Brumov, který ve šlágru víkendu získal jen bod, když v závěru ztratil dvougólové vedení.

29.10.2018

Ilustrační fotoFoto: Deník / Daniel Seifert

BRUMOV – PROVODOV 2:3 na pen. (1:0)

Přestože měli domácí zkušenějšího soupeře na lopatkách, když po necelé hodině hry vedli o dvě branky a měli několik možností svůj náskok navýšit, nakonec vyválčili jen bod.

„Porážka moc bolí, protože soupeř kromě standardek si nevypracoval žádnou vážnější šanci. Naopak my několikrát odmítli náskok zvýšit, hlavně z přečíslení,“ drží se ještě nyní za hlavu trenér Brumova Pavel Charvát.

„Zápas přitom začal pro nás parádně, Provodov jsme relativně do ničeho nepustili. Kolaps přišel v samém závěru, kdy soupeř dal kontaktní gól poté, co jsme si nepohlídali standardní situaci a poté srovnal z penalty, která přišla po našem neumění. Konco-out měli kluci v hlavách, proto jsme nemohli uspět v penaltovém rozstřelu,“ dodal kouč lídra přeboru.

„Z výhry máme velkou radost, neboť duel se pro nás nevyvíjel dobře. V závěru jsme se štěstím vyrovnali a v penaltovém rozstřelu měli více štěstí,“ uznal provodovský špílmachr Aleš Urbánek.

Branky: 37. Juřica, 55. Řehák – 87. Elšík, 90. Haloda (pen.). Rozhodčí: Mikulášek, 112 diváků.

LUHAČOVICE – V. KARLOVICE 1:0 na pen.

V první půli byli domácí aktivnějším týmem. Karlovičtí spoléhali na brejkové situace. Luhačovičtí si vytvořili tři brankové příležitosti, ale dvakrát je vychytal gólman, jednou jej zastoupil na brankové čáře kapitán.

„Druhá půle už byla spíše boj než fotbal. Kombinace se nám už nedařila, spíše bylo k vidění mnoho faulů a standardních situací. Ty měl soupeř velmi nebezpečné a náš brankář Švec musel dvakrát zasahovat. Vítězství za tři body jsme mohli urvat v samotném závěru, ale po křídelní akci a centru David Červenka těsně přestřelil. Penaltová loterie byla v režii brankáře Švece, který dva pokusy zlikvidoval, naopak my byli stoprocentní,“ zhodnotil utkání trenér Luhačovic Jan Jelínek.
Rozhodčí: Novák, 48 diváků.

HLUK – SKAŠTICE 2:1 (1:1)

Od začátku bylo vidět, že hosté budou nebezpečným soupeřem. Začali sebevědomě, domácí pak ze zajištěné obrany. V 10. minutě udělal lídr chybu, kterou potrestal Kukla – 1:0. I nadále hráli domácí opatrně, spoléhali se na brejky, proto měli Skaštičtí více ze hry.

Ve 20. minutě došlo na polovině hřiště k souboji, při kterém fauloval jak hráč hostí, tak i Ondra Machala. Ten však dle rozhodčího oplácel a dostal červenou kartu. Další rána pak přišla pro domácí po necelé půlhodině hry, kdy po sporné ruce v šestnáctce proměnil penaltu Konečník – 1:1.

Skaštice vycítily příležitost a snažily se rozhodnout. Přišel však další zlom v zápase, když chvíli po přestávce Motal fauloval unikajícího domácího Jaroňka a musel poté nedobrovolně pod sprchy. Skaštice chtěly vyhrát i v deseti hráčích.

Měly sice více míč na svých kopačkách, ale nějaké větší šance si nevytvořily. Domácí byli v útoku méně času, ale šance si vytvořili. Už se zdálo, že utkání skončí smírně. když v 83. minutě zahrávali Hlučané přímý kop, do souboje šel Martin Zalubil a Ančinec a míč skončil v síti Stýbla – 2:1. Hosté poté vrhli všechny síly za vyrovnáním, domácí ovšem výhru ubránili.

Branky: 10. Kukla, 83. vlastní (Ančinec) – 28. Konečník. Rozhodčí: Zapletal, ČK: 20. Machala – 49. Motal, 150 diváků. Hluk: Fojtík – Machala A., Zalubil, Horák, Otrusiník, Kukla, Galuška, Machala O., Dohnal, Machala M., Jaroněk.

NEVŠOVÁ – HOLEŠOV 2:1 (2:1)

Třebaže domácím opět chyběly tři opory (Stracený, Fuksa, Münstr), zaskočili favorita, který držel sérii tří výher v řadě.

„Po výprasku v Provodově jsme si vše vyříkali a kluci na to reagovali výborným kolektivním výkonem,“ ocenil kouč nováčka Vladimír Durďa, jenž zejména ocenil výkon gólmana Zámorského, který opět nastoupil na hrotu.

„Dřel pro tým, vyhrál mnoho soubojů, byl excelentní.“ Do vedení přitom šli hosté, když si Nevšová opět vstřelila vlastní gól. Trestný kop tečoval do protipohybu gólmana Beňo.

„Naštěstí jsme do přestávky výsledek otočili. Nejprve se prosadil z úniku Tomšů, po rohu dal vítězný gól stoper Kuric. Škoda zahozených dalších minimálně tří tutovek,“ poznamenal Durďa.

Nevšové pomohla nedisciplinovanost holešovského Dubce, který během minuty dostal žlutou kartu za faul a následně za urážku sudího a musel pod sprchy.

„Soupeř se semkl, v závěru nás zatlačil, ale my taktickým výkonem body uhájili. Výhra proti kvalitnímu soupeři je velmi cenná, současně jsme mohli vyhrát větším rozdílem,“ dodal spokojeně trenér Nevšové.

Branky: 30. Tomšů, 37. Kuric – 29. vlastní (Beňo). Rozhodčí: Macháč, 50 diváků

BYSTŘICE P. H. – BAŤOV 3:4 na pen. (2:2)

Hosté v deštivém počasí a v kombinované sestavě jen s jedním náhradníkem Gerychem začali dobře, ale gól po rohu pro faul na brankáře sudí neuznal. Po půlhodině to však bylo 2:0 pro domácí, když nejprve Vasiljev a následně Costa potrestali chyby obrany. Baťov záhy dokázal reagovat kontaktní trefou Krajči, jenž zužitkoval ideální nahrávku mladého Bršlici.

V nastaveném čase prvního poločasu vyrovnal technickou střelou opět Krajča. Druhá půle se nesla ve znamení velkého boje zejména mezi oběma vápny, na těžkém terénu se oba týmy do šancí dostávaly jen sporadicky. V 81. se však po standardní situaci prosadil důrazný Juráň a přiblížil Bystřici k vítězství.

Baťov vsadil vše na jednu kartu, na hrot vysunul stopera Pavla Bršlicu a dlouhými nákopy se pokoušel vyvinout tlak. Otevřených zadních vrátek obrany domácí využívali k rychlým brejkům, pojišťovací gól však ani z nejvyloženějších šancí vstřelit nedokázali.

Za to je žlutomodří hosté potrestali vyrovnáním v podání Skyby. V penaltovém rozstřelu se pak Dvořákovi podařilo jednu penaltu chytit, naopak hosté byli stoprocentní.

Branky: 22. Vasiljev, 30. Costa, 81. Juráň – 34. a 45. Krajča, 90. Skyba. Rozhodčí: Vlk, 77 diváků. Bystřice p. H.: Juřík – Juráň, Juhás, Tureček, Vasiljev, Pumprla, Ondroušek, Kušík (15. Navrátil), Kubík (85. Křížek), Costa (68. Berky), Ligač. Baťov: Dvořák – Bršlica P., Novák, Krajča, Kopřiva, Skyba, Zapletal M., Bršlica A., Žáček, Ondráš, Bína.

JUŘINKA – MORKOVICE 2:5 (2:3)

Domácí vedli v průběhu prvního poločasu 2:1, ale pak již proti favoritovi zápasu tahali za výrazně kratší konec. Hosté sice šli brzy do vedení brankou Judase, ale čtyři minuty stačily bojujícím domácím, aby díky Petrů a Vavříkovi otočily vývoj zápasu.

Jenže zápas se zlomil ještě do konce prvního poločasu, kdy domácí perně vydobyté vedení neudrželi. Oplt pouhé dvě minuty po trefě Vavříka srovnal a Knap svou první brankou za další čtyři minuty převážil misky vah na stranu hostů. Ti již ve druhém poločase po trefách Smažinky a Knapa dokráčeli k vysoké výhře.

Branky: 23. Petrů, 27. Vavřík – 8. Judas, 29. Oplt, 33. a 80. Knap, 73. Smažinka. Rozhodčí: Ševčík, 50 diváků. Juřinka: Nosálek – Šnajdr, David, Škorňa, Krajča – Petrů (82. Žemla), Škařupa, Goláň, Šobora (76. Solanský) – Marek Macíček I, Vavřík. Trenér Pavel Vaigl. Morkovice: Jarka – Jablunka (46. Petráš), Hradil, Smažinka, Kapounek – Oplt (82. Popovič), Judas (78. Zápařka), Knap, Chalupa – Prachař, Tesař.

Boršice – Štítná n. Vl. 1:2 (1:1)

Poslední Boršice doma po boji podlehly Štítné.

Branky: 15. Filipský – 19. Spáčil, 82. Liška (pen.). Rozhodčí: Bernatík, 120 diváků.

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 22 500 Kč Číšníci a servírky Číšníci a servírky. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dělené směny, úvazek: . Mzda min. 22500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ČÍŠNÍCI, SERVÍRKY, Požadujeme: znalost oboru, vyučení není podmínkou., Nabízíme: možnost ubytování. Možnost prémií ke mzdě. Krátký a dlouhý týden., První kontakt: životopisy zasílejte e-mailem na info@hotelroznov.cz, telefonicky 571654400, ov. 13.11.. Pracoviště: Roman matula hotel koruna, Palackého, č.p. 455, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm 1. Informace: Roman Matula, +420 571 654 400. Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci Administrativní pracovník/ce. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK/CE, Krásná prodejna přírodního kamene s mladým kolektivem hledá do týmu posilu pro plnění e-shopu a komunikace se zákazníky. , POŽADUJEME: dobrý písemný projev, zodpovědnost, samostatnost, komunikativnost, pečlivost a schopnost samostatné práce. Výhodou znalost Microsoft Office, e-shoppového prostředí a systém Pohoda. , NABÍZÍME: Nástup možný ihned, práce je vhodná i pro absloventy., PRVNÍ KONTAKT: strukturovaný životopis zasílejte na e-mail: prace@kameny.cz. Další informace získáte telefonicky v pracovní dny v době od 8:00 do 14:00 hodin na tel. čísle 775 667 626 p. Ing. Monika Malíková. Pracoviště: Kameny.cz s.r.o., 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Monika Malíková, +420 775 667 626. Výroba - Výroba Seřizovači 15 000 Kč Seřizovači a obsluha ostatních obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) Seřizovači a obsluha ostatních obráběcích strojů*. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: SEŘIZOVAČI A OBSLUHA OSTATNÍCH OBRÁBĚCÍCH STROJŮ*, První kontatk: telefonicky na čísle: 571 495 937 nebo e-mailem na: anna.krenkova@zamet.cz. Pracoviště: Zamet, spol. s r.o., 756 04 Nový Hrozenkov. Informace: Anna Křenková, +420 571 495 937. Výroba - Výroba Zámečníci strojů 18 000 Kč Zámečníci strojů Zámečníci. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ZÁMEČNÍCI, Nástup možný ihned nebo dohodou., Požadujeme: praxi v oboru minimálně 3 roky, svářečský a paličský průkaz, První kontakt: telefonicky 602 787 383 nebo e-mailem: e-mail: polastikova@partr.cz, ov. 12.11.. Pracoviště: Partr spol. s r.o. 05, Hranická, č.p. 283, 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Robert Trnovec, +420 602 787 383.

Hokejisté Prostějova (v černém) porazili Vsetín 6:5 v prodloužení. Luboš Rob

Rob pálí: Ovečkin je jiný kalibr, inspirací je McDavid

Mistrovská kopaná. Tady je přehled odehraných utkání a tabulky

-

Česká devatenáctka zdolala Makedonií a má jistý postup do elitní fáze

Čeští fotbaloví reprezentanti do devatenácti let na stadionu třetiligové Kroměříže v kvalifikaci na mistrovství Evropy porazili Makedonii 2:1 a s předstihem si zajistili postup z úvodní do elitní fáze, která se hraje příští rok v březnu. Šampionát se pak v červenci uskuteční v Arménii.

Karviná odvolala Nádvorníka. Je to šok, přiznal trenér

Karviná – Překvapivý krok zvolilo v reprezentační přestávce vedení MFK Karviná. V sobotu totiž odvolalo z funkce hlavního trenéra Romana Nádvorníka.