KRAJSKÝ PŘEBOR
KATEŘINICE – VSETÍN 3:2 (1:1)

Dlouho očekávané derby slušně zaplnilo útulný stadiónek v Semetíně. A diváci, kteří se v krásném sobotním odpoledni dostavili, rozhodně nebyli hrou obou týmu zklamáni. Fotbal měl visačku kvality i z toho důvodu, neboť v obou týmech nastoupili hráči s bohatými, v některých případech dokonce i prvoligovými zkušenostmi (Kamas, Novosad). V úvodu utkání hosté zaskočili domácí hrou na tři útočníky, která jim mohla během prvních patnácti minut dokonale vyjít. Již ve 4. minutě průnik Kovačíka skončil střelou nad. O tři minuty později se dostal do výhodné příležitosti Jaroš, ale střelu poslal těsně mimo. V 10. minutě téhož hráče vychytal brankář domácích Chrástecký. Hosté předváděli pohledný fotbal a domácí byli zaskočeni. Teprve ve 20. minutě přišel kateřinický budíček. Napomohl jim k tomu špatný odkop brankáře Polomského, který trefil útočníka Válka. Míč se odrazil zpět a jen o pár centimetrů minul jeho svatyni. Ve 34. minutě již ale domácí byli úspěšní. Po pravé straně založil rychlou akci Sacher, prodloužil na Kašpara a jeho milimetrově přesný centr zúročil Válek krásnou hlavičkou ve vedoucí branku – 1:0. Než však stačila vyprchat radost v řadách kateřinických, oplatil soupeř stejnou mincí. V 36. minutě zahrával rohový kop Cahlík, našel velmi dobře hlavu Holoubka, jenž prodloužil na Jaroše. Ten učebnicově, rovněž hlavou, srovnal stav – 1:1. Do konce poločasu si oba týmy již nevypracovaly žádnou šanci.

Vsetín nastoupil aktivně i do druhého poločasu a jeho útokům čelili v mnohých případech domácí jen velmi obtížně. Ve 48. minutě tečovanou střelu Novosada doráží Kovačík těsně nad. Po hodině hry však domácí již tlaku soupeře neodolali. Po levé straně nasadil k sólu Lukáč, od brankové čáry přihrál Kovačíkovi, který téměř po dvouměsíčním brankovém půstu posílá hosty do vedení – 1:2. V té chvíli by si na domácí celek nevsadil nikdo. V 69. minutě mohl o výsledku definitivně rozhodnout znovu Kovačík, avšak jeho slabá střela posadila domácí do sedla. Stoper Zetek se vysunul na hrot útoku a zle zamotával hlavu vsetínským zadákům. Ti se bránili jen za cenu dlouhých odkopů a tato taktika se jim taky náležitě vymstila. V době, kdy hosté již počítali s tříbodovým ziskem, se dostal na pravé straně k míči po zbytečném zaváhání obrany, v čele s brankářem Polomským, střídající Peredarjuk a střelou z bezprostřední blízkosti vyrovnal – 2:2. To ale ještě nebylo zdaleka všechno. Ručička časomíry právě ukrajovala 88. minutu, když se na levé straně před pokutovým územím lišácky uvolnil nejlepší hráč domácích Zetek a technickou střelou nad vybíhajícím Polomským rozvlnil síť potřetí – 3:2.

Přesně s úderem 90. minuty hlavní rozhodčí Konečný výborný zápas ukončil. Zatímco v řadách Vsetína panovalo neskutečné rozčarování, mezi domácími hráči, včetně jejich příznivců, zavládla obrovská euforie.

BRANKY: 34. Válek 1:0, 36. Jaroš 1:1, 60. Kovačík 1:2, 86. Peredarjuk 2:2, 88. Zetek 3:2.

SESTAVY

KATEŘINICE: Chrástecký – Zubík (Peredarjuk), J. Kuzník, Zetek, Ondra – Sacher, Kotrla, Kamas, Mikulík (65. Děckuláček) – Válek, Kašpar.

VSETÍN: Polomský – Ptáček, Blažek, Holoubek – Mišun (70. Kamas), Cahlík, Novosad, Augusta (46. Pavlinec) – Lukáč, Jaroš, Kovačík.

ROZHODČÍ: Konečný.

DIVÁKŮ: 300

VIGANTICE – 1. VALAŠSKÝ FC 1:1 (1:1)

Podrobnou reportáž ze zápasu najdou čtenáři v příloze Naše Valašsko.

DALŠÍ ZÁPASY: Spytihněv – Slušovice 2:3, Holešov – O.N.Ves 0:0, Hluk – Uh. Brod 2:1, Provodov – Zborovice 2:0, Morkovice – Chropyně 1:1,

Vlachovice – Dol. Němčí 0:2.