Ještě hůře na tom jsou vsetínští fotbalisté, kteří procházejí hlubokou krizí. Po debaklu v Hluku dostali další příděl na domácím hřišti od lídra ze Spytihněvi. Výbornou formu mají Kateřinice, které získaly za minulý týden šest bodů na hřišti soupeře a ani jednou neinkasovaly. Rožnované získali důležité tři body proti Dolnímu Němčí. Reportáž z derby Vigantice – Kateřinice naleznou čtenáři v příloze Naše Valašsko.

KRAJSKÝ PŘEBOR

VSETÍN – SPYTIHNĚV 0:6 (0:4)

Proti vedoucímu mužstvu nastoupili domácí s odhodláním odčinit sérii neúspěchů z předcházejících utkání. Již ve 2. minutě se dostal na dostřel Cahlík, ale jeho prudká střela těsně minula cíl. V 5. minutě již ale svítila jednička na straně hostů. První, zřejmě tečovaná střela jedním z domácích zadáků, skončila v síti překvapeného Polomského – 0:1. Šťastným autorem gólu byl Brzica. Tato branka hosty nastartovala k nebývalé aktivitě. V 15. minutě po opakovaném rohovém kopu se dostal k odraženému míči Chudárek a střelou z malého vápna poslal hosty do dvoubrankového vedení. Ke snížení stavu měli Vsetínští velmi blízko ve 24. minutě, kdy rychlý průnik Novosada po pravé straně nedovedl nikdo zúročit. Hosté, na co sáhli, to jim stoprocentně vyšlo. V 34. minutě se po rychlém brejku dostal k míči Ulman a z bezprostřední blízkosti vsítil více než lacině třetí branku – 0:3. To už vypadalo s domácími velmi špatně. Mizérie první půle však neskončila. Běžela 39. minuta utkání a domácí lovili míč z vlastní sítě počtvrté. Nejkrásnější akci utkání založil na pravé straně Vávra, ideální přihrávkou našel na hranici pokutového území Chudárka, a ten střelou bez přípravy přesně trefil spodní roh domácího brankáře.

Do druhé půle nastoupili domácí s odhodláním tento, více než nepříznivý stav alespoň částečně zkorigovat. Zatlačili svého soupeře na jeho vlastní polovinu a vynutili si stálou, územní převahu. Jejich snaha však skončila buď na hranici pokutového území, anebo míč v rukou vynikajícího brankáře Hájka, který patřil k nejlepším hráčům na hřišti. V době, kdy už se zdálo, že domácím se podaří alespoň vsítit čestný úspěch, přišel ojedinělý útok soupeře a Brzica kuriózním gólem střílí pátou branku. Vsetínští měli nejblíže k brance v 68. minutě, kdy sólo Novosada zachránilo břevno „sparťanské“ branky. Konečnou tečku za brankostrojem hostů udělal v 74. minutě Vávra a stanovil tak konečný výsledek, který patrně nepamatuje ani nejstarší fanoušek vsetínské kopané.

SESTAVA VSETÍNA: Polomský – Šuška (46. Růžička), Blažek, Holoubek, Augusta – Ptáček, Cahlík, Novosad, Pavlinec (73. Kocián) – Mišun (41. Kamas), Kovačík.

UH. BROD – VIGANTICE 2:0 (1:0)

Hosté přijeli do Brodu napravit si reputaci ze zápasu proti Kateřinicím. V sestavě postrádali nemocného Náměstka a v brance dostal poprvé letos šanci zkušený Radek Malina. Trenér Blaško, vědom si toho, že domácí hodně využívají křídelních prostor, vyztužil záložní řadu pěti hráči. V obraně hráli hosté pozorně, ale směrem dopředu nebyli moc nebezpeční. Jedinou branku vstřelili domácí střelou zdálky, kterou Malina podcenil – 1:0. Druhý poločas začala Modrá hvězda aktivně a již v 46. minutě si vypracovala šanci po trestném kopu Mohyly. Jenže útočníci postrádají lehkost v koncovce, kterou měli na počátku jara. Zápas rozhodla 70. minuta. Faul na pronikajícího Drdu rozhodčí neposoudil jako faul, následoval rychlý odkop a brejk domácích – 2:0.

ROBERT BLAŠKO – TRENÉR VIGANTIC: „Hráčům nemůžu vytknout nasazení a snahu, ale v koncovce hrajeme hodně alibisticky. Soupeř byl kvalitní, patří k aspirantům na postup. Nyní se musíme připravit na Zborovice a potvrdit, že máme tým, který bude bojovat o skvělé 5. místo.“

SESTAVA VIGANTIC: Malina – Kožušník, Z. Vokáč, Petr Gálik, Ondřej – Drda, Chumchal, Pavel Gálik, R. Vokáč, Štreit – Mohyla.

1.VALAŠSKÝ FC – D. NĚMČÍ 2:1 (2:0)

Domácí do zápasu vstoupili velmi aktivně a již v 1. minutě měl jasnou šanci Michal Maléř. Záhy se v podobné situaci ocitl Karban. Hosté postupně hru vyrovnali, ale po půlhodině paradoxně inkasovali. Po křídle zatáhl míč Melichařík a zpětnou přihrávkou našel Michala Maléře – 1:0. Těsně před přestávkou si na centr zleva vyskočili Karban s Bortlem a druhý jmenovaný pojistil poločasové vedení – 2:0. Druhý poločas se hrál zajímavý fotbal nahoru dolů, ale hosté se prakticky do vážnější šance nedostali. Teprve v nastaveném čase se prosadil Tomáš Stojaspal.

BRANKY: 30. Michal Maléř 1:0, 43. Bortl 2:0, 92. T. Stojaspal 2:1.

SESTAVA VFC: Sypták – Žitník, Balejík, Poledník, Bortl – Šimek (89. Jurča), Melichařík (80. Talpa), Bartoň, J. Maléř – M. Maléř (60. Winter), Karban.

ZBOROVICE – KATEŘINICE 0:3 (0:0)

Na velmi tvrdém hřišti, které by nesneslo ani měřítko okresních soutěží, toho oba soupeři v prvním poločase moc neukázali. Hrálo se většinou ve středu pole a oba brankáři se spíše věnovali opalování, než chytání míčů. Kateřinice, byť ve stejné sestavě, nezopakovaly výborný výkon z Vigantic a celé úvodní dějství se herně trápily. Domácí k tomu nepřidali také žádnou kvalitu, takže fotbal v první půli nudil.

Po přestávce ale Kateřinice vyběhly v jiné náladě. Během pěti minut si vytvořily dvě šance, které ale nedaly. Teprve v 65. minutě se po rohovém kopu důrazem prosadil Ondra a pěknou hlavičkou poslal svůj tým do vedení – 0:1. Hosté ovládli hru a bylo jen otázkou času, kdy přidají další branku. Stalo se tak v 75. minutě. Krásnou přízemní střelou se trefil Kašpar – 0:2. Závěr se změnil v exhibici hráčů hostů a výsledek pečetil po ideální přihrávce hrajícího trenéra Kamase Sacher.

BRANKY: 65. Ondra 0:1, 75. Kašpar 0:2, 87. Sacher 0:3.

SESTAVA KATEŘINICE: Chrástecký – Mikulík, Zetek, J. Kuzník, Ondra – Sacher, Kotrla, Kašpar, Děckuláček – Válek (80. Kamas), Úlehla (65. O. Kuzník).

Předehrávka 30. kolo

Vigantice – Kateřinice 0:2 (Úlehla, Kašpar), Holešov – 1. Valašský FC 1:1 (M. Maléř), Hluk – Vsetín 5:1 (Cahlík), Spytihněv – Uh. Brod 2:1, O.N.Ves – Zborovice 6:0, Slušovice – Chropyně 1:1, Provodov – Dol. Němčí 1:0,Morkovice – Vlachovice 2:2.