VSETÍN – DOLNÍ NĚMČÍ 3:2 (1:0)

Vsetín byl od počátku střetnutí iniciativnější. Ve 27. minutě postupoval na branku soka zcela sám Čuma, s jasnou „gólovkou“ však zle naložil a míč poslal nad. Ve 44. minutě se ale domácí branky konečně dočkali. S velkou chutí hrající Čuma konečně našel místečko mezi tyčí a brankářem Hájkem a střelou po zemi poslal svůj tým do zaslouženého vedení. Valaši ale opět nezvládli vstup do druhé půle. V 51. minutě nechala obrana až příliš moc prostoru rychlonohému T. Stojaspalovi a ten toho náležitě využil. U rohového praporku se lehce zbavil Olejníka, přesným centrem našel nabíhajícího M. Zimčíka, který bombou z voleje nedal Sedlákovi šanci – 1:1. Radost hostů trvala ale krátce. Opět to byl Čuma, který se v 54. minutě středem hřiště lehce prodral mezi dvěma obránci a kolem vybíhajícího Hájka změnil stav ve prospěch domácích. Potom domácí obrana vyrobila minelu, za kterou by se mohli stydět hráči přípravky. Laxní rozehrávku před pokutovým územím využil M. Zimčík a pohodlně vyrovnal. V 71. minutě se vydal téměř přes celé hřiště na výlet Švach a vtipným obloučkem poslal domácí potřetí do vedení. Od tohoto okamžiku již Vsetín jasně svého protivníka přehrával.

Branky: 44. a 54. Čuma, 71. Švach – 51. a 65. M. Zimčík. Rozhodčí: Tkadlec. Vsetín: Sedlák – Karlík (67. T. Němec), Olejník, Švach, N. Němec – Orság, Pavlinec, Kašpar, Doležel – Čuma, Hrňa (71. J. Lukáč). Dolní Němčí: Hájek – Šmehlík, Kadlček, M. Zimčík, Jančář (46. Krchňaček) – Pochylý, (78. Hlaváček), K. Stojaspal (68. L. Zimčík), Bída, M. Stojaspal – T. Stojaspal, Ježek.

VIGANTICE – VELKÉ KARLOVICE 0:0

Domácí měli od začátku více ze hry, ale své šance neproměnili. Druhý poločas začal průnikem karlovického Škrobáka, ovšem brankář Malina byl u míče dříve. Potom se Modrá hvězda nadechla k náporu, ze kterého vytěžila několik rohových kopů, ale branka z nich nepadla. Nejblíže k ní bylo v 67. minutě, kdy hosty zachránila tyč. Při závěrečném tlaku se vyznamenal gólman Sváček, když odvážně zlikvidoval dvě domácí tutovky. Rozhodčí: Hladiš. Diváků: 100. Vigantice: Malina – Kožušník, Z. Vokáč, Gálik (90. Mohyla), Matůš – Bolcek (46. Frydrych), Chumchal, Náměstek, Ondřej, Křiva (75. Štreit) – R. Vokáč. VKK: Sváček – Maliňák, J. Mikula, Zeť, P. Mikula – Koňařík (80. Petr Škrobák), Haničák, Vašut (90. Bil), Pinkava (68. Ohryzek) – Pavel Škrobák, Vrážel.

UH. BROD – PROVODOV 1:0 (1:0)

Domácí začali aktivně a jejich akce tahal po pravé straně velmi agilní Vít Dolina, který přišel na hostování z 1. FC Slovácko. Během první půlhodiny čtyřikrát zaútočil, ale jeho centrované míče spoluhráči neusměrnili. To se podařilo až po půlhodině hry, kdy jeho centr poslal do šibenice Hruboš. Provodovští se v první půli dostali pouze k jedinému vážnému ohrožení Ondrůška, Beňo se však neprosadil. Po přestávce se hra vyrovnala, hosté se snažili překvapit soupeřovu obranu, to se jim ale moc nedařilo. Vyloženou šanci měl pouze Slončík. Broďané hrozili rychlými brejky do otevřené obrany, ale ani jeden do konce nedotáhli.

Branka: 32. Hruboš. Rozhodčí: Poláček, 150 diváků. Uh. Brod: Ondrůšek – M. David, Solařík, R. David, Dolina, Dvořák, Daněk, Kůdela, Masařík, Hruboš, Popelka. Střídali: Polák, Uherek, Janča. Provodov: Zámorský – Bůžek, Josefík, Hellebrand, Burša, Slončík, Gargulák, Zapletal, Chalupa, Hlavňovský, Beňo. Střídali: Malaník, Máčala.

HOLEŠOV – MORKOVICE 0:0

Domácí z počátku vyčkávali, co soupeř vymyslí. Po čtvrthodině musel pro zranění střídat hostující Žourek a ve 35. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Svoboda, ale na hrací ploše nebyla početní výhoda Holešova znát. Dramatických momentů v první půli k vidění mnoho nebylo. Ve 22. minutě měl dobrou šanci domácí Barták, na druhé straně tvrdě a nebezpečně střílel Hladký. Po přestávce se Morkovičtí dostali do dvou šancí – v 56. minutě Hlaváčkův volej brankář vyrazil na roh a v samém závěru Valášek nezakončil svoje sólo až do vápna soupeře. Domácí obrana pracovala spolehlivě, a tak utkání nakonec skončilo remízou.

Rozhodčí: Vacula, 220 diváků. Holešov: Krejčí – Bačík, Roubalík, Charuza, Hasala, Kostov, Münster, Sedlařík, Sumec, Marek, Barták. Střídali: Ohlídal, Olša. Morkovice: Veselý – Svoboda, Rozsypal, Bleša, Havlík – Majda, Valášek, Koláček, Valášek – Žourek, Hladký. Střídali: M. Oplt, Tesař, Přecechtílek.

SLUŠOVICE – LUHAČOVICE 1:1 (0:0)

V úvodu první půle měli více ze hry Luhačovičtí, postupně se ale do hry dostávali i domácí. V první půli měli Slušovičtí dobré šance Elšíkem a Zbrankem, který v závěru půle postupoval sám na gólmana, ale střelu poslal mimo. U hostí zazdil šance O. Červenka, který ani natřikrát nedokázal překonat gólmana Juříka. Po přestávce měl blízko k brance slušovický Sedláček, na druhé straně pro změnu Novosad. Skóre se měnilo v 69. minutě, kdy Zbranek dal vedoucí gól. Luhačovičtí ale následně přidali, vytvořili si tlak a v 77. minutě D. Červenka zařídil vyrovnání.

Branky: 69. Zbranek – 77. D. Červenka. Rozhodčí: Mičkal, 60 diváků. Slušovice: Juřík – Sedláček, Foltýn J., Zbranek, Polčák, Gajdůšek M., Elšík, Manďák, Gajdůšek D., Šimek, Foltýn M. Luhačovice: Soukeník – Haloda, Košárek, Červenka D., Kovařík P., Červenka O., Novosad, Rejda, Pešek, Galuška, Pantálek. Střídal: Polách.

BYSTŘICE P. H. – 1. VALAŠSKÝ FC 2:1 (2:1)

Domácím bez distancovaného tvůrce hry Třasoně vyšel vstup do utkání, neboť už ve 3. minutě se po rohovém kopu a následném závaru se nejlépe zorientoval Fiala a vstřelil vedoucí branku. Pak o sobě dal vědět domácí Hošťálek, který ale své sólo z půli hřiště nezakončil. Po dvaceti minutách hry začal domácí obranu prověřovat i soupeř, největší nebezpečí pro bystřickou obranu znamenal J. Maléř, který se nejdříve dvakrát zastřeloval, ale ve 28. minutě se už nemýlil a zblízka prostřelil Trochtu. V dalším průběhu se stejný hráč ještě dvakrát dostal do výborné šance, vždy však dobře zasáhl brankář. Lépe se odcházelo do šaten před přestávkou domácím, kteří dali vedoucí branku Zámorským, přičemž další šance Kušíka a Hošťálka zůstaly nevyužity. Po přestávce hosté ze série rohových kopů nic nevytěžili, ani Drápala se po hodině hry ze dvou dobrých šancí netrefil. V závěru se Valaši snažili o vyrovnání, ale Bystřičtí i s notnou dávkou štěstí těsné vedení uhájili.

Branky: 3. Fiala, 40. Zámorský – 28. Trochta. Rozhodčí: Prokop, 150 diváků. Bystřice p. H.: Trochta – Horák, Fiala, Zezulka, Šenovský, Vyoral, Tureček, Zámorský, Zapletal, Kušík M., Hošťálek. Střídali: Kotas, Kušík R. 1. Valašský FC: Majer – Žitník, Poledník, Bortl, Stavinoha, Drápala, Maléř J., Maléř M., Balejík, Nečas, Boruta. Střídali: Karban, Talpa.

VAL. MEZIŘÍČÍ B – BORŠICE 2:2 (0:2)

Domácí dobře začali a již v 7. minutě měli velkou tutovku. Valaši posadili Boršice na koně vlastními chybami během tří minut. Po čtvrthodině uklouzl obránce Polách a Filip Brzica své sólo zakončil přesně. O tři minuty později Navrátil hlavičkoval po rohu tak nešťastně, že míč přistál přímo na kopačce Činčaly – 0:2. A s domácími mohlo být ještě hůře. Ve 25. minutě po další hrubce šel Činčala na brankáře, ale Štěpán jeho tutovku chytil. Naději na snížení měl ve 37. minutě Polách, ale po rohu trefil břevno. Domácí do druhého dějství vletěli jako uragán. Při dlouhém nákopu propadli stopeři a Badošek své sólo proměnil s přehledem – 1:2. Potom se vyznamenal domácí gólman, když si na něj v 66. minutě v jasné šanci nepřišel nejlepší střelec krajského přeboru Konrád. O tři minuty později bylo vyrovnáno. Po dlouhém autu propadl míč ke Kundrátovi, který zamířil přesně – 2:2.

Branky: Badošek, Kundrát – 16. Brzica, 19. Činčala. Rozhodčí: Březáček, ČK: Škorňa – Vlček, 150 diváků. Boršice: Remeš – Martinec, Kopčil, Zach, Vojtěšek, A. Brzica, F. Brzica, Konrád, M. Dufek, Vlček, Činčala. Střídali: Náplava, P. Dufek.

HLUK – KATEŘINICE 2:0 (1:0)

První půli ovládli domácí, kteří byli aktivnější, branku soupeře ale v první půlhodině ohrožovali jen střelami z dálky. Jako první zahrozil tvrdou střelou O. Machala, po něm Minařík s Říhou. Ve 27. minutě M. Zalubil vypíchl gólmanovi míč, poslal jej do sítě, ale obrana hostí ještě stačila zasáhnout. Po necelé půlhodině zahrávali Hlučané standardní situaci od pomezní čáry, centrovaný míč se snesl na volného Hlaváčka, který překonal brankáře hostí. I druhá půle přinesla stejný obraz, hrálo se většinou na polovině hostí. V 58. minutě se uvolnil O. Machala, nahrál před prázdnou branku Martinu Zalubilovi a ten dostal míč podruhé do sítě. V dalším průběhu Kateřiničtí nenašli sílu na zdramatizování zápasu, snažili se o rychlý protiútok, ale do žádné vážné šance se nedostali.

Branky: 29. Hlaváček, 58. Martin Zalubil. Rozhodčí: Šubík, 110 diváků. Hluk: Fojtík – Machala A., Machala J., Botek, Dufka, Zelinka, Zalubil Martin, Machala O., Hlaváček, Minařík, Říha. Střídali: Bachánek, Zalubil Michal, Jurásek. Kateřinice: Zimek – Olšák K., Ondra, Konvičný, Sacher, Kuzník, Peredarjuk, Kudělka, Olšák M., Kotrla, Cahlík.

1. Morkovice 8 5 1 2 24:13 16
2. Boršice 8 5 1 2 21:12 16
3. Provodov 8 5 1 2 19:10 16
4. Luhačovice 8 5 1 2 19:12 16
5. Uh. Brod 8 4 2 2 11:10 14
6. Slušovice 8 3 3 2 8:6 12
7. Holešov 8 3 3 2 9:12 12
8. 1. Valašský FC 8 3 2 3 11:11 11