ROŽNOV – VIZOVICE 6:1 (2:0)

I když první utkání sezony nezačali domácí vůbec dobře, po půlhodině hry se jejich výkon rozjel až do konečných exhibičních rozměrů. Zpočátku chyběl Rožnovu pohyb a přesnost. V 31. minutě našel pod sebe unikající Filip Zetocha Lukáše Fuksu a ten otevřel skóre. O chvíli později zakroutil poprvé do sítě perfektně přímý kop kapitán Jakub Maléř, ale to měla být pouze předzvěst jeho budoucího hattricku. Druhá přesná standardní situace v podání Jakuba Maléře přišla v 52. minutě a bylo rozhodnuto. I když Vizovičtí hned za minutu Michalem Foltýnem snížili, byla to pouze jejich labutí píseň. V 59. minutě dokonal po individuální akci svůj hattrick Jakub Maléř. Hosté rezignovali a postupně jim byli vyloučeni dva hráči. V devíti lidech ještě dvakrát inkasovali, když nejprve na tyč Michala Maléře zareagoval přesným únikem Filip Zetocha a minutu před koncem poslal soupeře domů s tenisovým debaklem po přihrávce Karbana Nečas.

Branky: 38., 52. a 59. Jakub Maléř, 31. Fuksa, 75. Filip Zetocha, 89. Nečas – 53. Michal Foltýn. Rozhodčí: Žniva, ČK: Foltýn, Novák (oba Vizovice), 100 diváků. Rožnov: Michut – Kubáň, Bolf, Karban, Bolcek – Lukáš Maléř, Jakub Maléř, Fuksa, Filip Zetocha – Martin Zetocha, Michal Maléř. Střídali: Nečas, Bortl, Náměstek, Malina. Vizovice: Pavelka – Adamuška, Hlava, Kolařík, Novák – Michal Foltýn, Jan Foltýn, Braborec, Jan Fuksa – Jurečka, Mikeska.

KELČ – BYSTŘICE P. H. 0:2 (0:0)

Premiéra v krajském přeboru se domácím Kanárkům nevydařila. Začali sice aktivně, ale první šanci musel lapit brankář Kiza, který se zaskvěl robinzonádou po střele do šibenice jeho branky. Domácí měli tlak, tempo fotbal však příliš zajímavých šancí do konce poločasu nepřinesl. Po přestávce sice Kelčští dobývali soupeřovu branku, ale marně. Bystřice měla zvládnuté brejkové situace. V 71. minutě potrestal špatnou rozehrávku Ondroušek. O osm minutu později definitivně rozhodl o exportu tří bodů pro hosty Kušík. Po jeho brance se strhla průtrž mračen a voda odplavila i ty poslední naděje domácího nováčka na zisk bodů.

Branky: 71. Ondroušek, 78. Kušík. Rozhodčí: Koláček, 200 diváků. Kelč: Kiza – Novák, Kotrla, Radim Pastrnek, Radim Minář – Lukáš Machač, Jan Hlavica, Martin Olšák, Jaroslav Machač – Pitrun, Topič. Střídali: Škařupa, Tomáš Hlavica, Petr Minář, Hegar. Bystřice p. H.: Konečný – Šenovský, Pálka, Ondroušek, Tureček – Dostál, Zapletal, Šindelek, Kušík – Sadil, Kotas. Střídali: Dluhoš, Zámorský.

PROVODOV – BAŤOV 3:2 na pen. (1:2)

Lepší vstup do premiérové sezony v krajském přeboru si hosté ani nemohli přát. V běžící druhé minutě vedli už o dva góly po trefách Mařáka a Krajči a zdálo se, že se schyluje k velkému překvapení. Provodovští se ale z tohoto šoku rychle vzpamatovali a ve 25. minutě snížil utěšenou střelou k tyči Velev. Do přestávky pokračovali domácí v aktivitě, ale do velké šance se nedostali. Druhá půle se už odehrávala v jejich režii, ve 49. minutě po pěkné akci vyrovnal Urbánek. Tlak provodovských fotbalistů narůstal zvláště, když po hodině hry musel pod sprchy otrokovický Skyba. Provodovští měli do konce utkání ještě několik velkých příležitostí zvrátit výsledek na svou stranu, ale Slončík, Ulman ani Hellebrand nebyli úspěšní. V penaltovém rozstřelu nakonec domácí šťastně zvítězili 5:4.

Branky: 25. Velev, 49. Urbánek – 1. Mařák, 2. Krajča. Rozhodčí: Schnürmacher, ČK: 65. Skyba (Baťov), 150 diváků. Provodov: Máčala – Urbánek, Josefík, Hnilo, Hellebrand, Malaník, Zakopal, Ulman, Chalupa, Velev, Beňo. Střídali: Slončík, Bůžek. Baťov: Stýblo – Dorotík, Jirásek, Linek, Krajča, Skyba, Vitásek, Mařák, Gerych, Ondráš, Spurný D., Střídali: Janovský, Spurný M.

HOLEŠOV – CHROPYNĚ 3:1 (2:0)

Už v prvním poločase si domácí vytvořili jednoznačnou územní převahu, soupeře na svou polovinu pouštěli jen sporadicky. Skóre se poprvé měnilo v 28. minutě, kdy po rozehrané standardce dal Marek hlavou úvodní gól. Zvýšená útočná aktivita domácích přinesla další ovoce o deset minut později, kdy Roubalík po krásném sólu mezi obránci servíroval míč na hlavu nikým nehlídaného Bačíka – 2:0. Také po obrátce pokračovali Holešovští ve své útočné snaze, nejblíž vstřelení gólu byl Očadlík, ale dostal se do přílišné blízkosti gólmana Večeři. Chropyňští se z ojedinělé akce dostali blízko k bráně Janalíka, když po faulu Bačíka rozhodčí nařídil přímý kop z hranice šestnáctky, kterou po chybě ve zdi Stratil proměnil ve snížení – 2:1. Zápas se hned po gólu musel přerušit pro průtrž mračen a pokračovalo se ve vytrvalém dešti až po 10 minutách. Holešov hned po přerušení zvýšil vedení na 3:1, kdy gól dával Očadlík, a tím definitivně otupil snažení soupeře o vyrovnání.

Branky: 28. Marek, 39. Bačík, 80. Očadlík – 64. Stratil. Rozhodčí: Mičkal, 150 diváků. Holešov: Janalík – Matulík, Bačík, Charuza, Roubalík, Olša, Chudárek, Očadlík, Marek, Lomaka, Münster. Střídali: Kadlčík, Barták, Holík. Chropyně: Večeřa – Urubek, Navrátil, Štěpánek, Vaňhara, Stratil, Hrabal, Panáček, Pešek, Hošek.

MORKOVICE – VIGANTICE 2:1 na pen. (0:0)

Začátek se vyznačoval oboustrannou opatrností, a tak pořádné fotbalové akce byly k vidění až po dvaceti minutách. Na straně domácích se v dobré pozici ocitl Huška a krátce nato po rohovém kopu mířil Rozsypal hlavou nad břevno. Vigantičtí zahrozili v první půli pouze jednou, a to když po půlhodině hry jeden z domácích zadáků tečoval centrovaný míč a ten skončil těsně vedle svatyně. Po přestávce šli Morkovičtí do vedení v 52. minutě Huškou a o pár minut později měli domácí dvě vyložené šance. Hosté srovnali po hodině Vokáčem, dle domácích po ofsajdové situaci. V penaltovém rozstřelu nakonec byli úspěšnější Morkovičtí.

Branky: 52. Huška – 61. Vokáč. Rozhodčí: Poláček, 200 diváků. Morkovice: Vrba – Šimoňuk, Rozsypal, Šnajdr, Havlík, Škrdlík, Bombicz, Kapounek, Smažinka, Huška, Da Silva. Střídali: Oplt, Krejčí, Pajgr D. Vigantice: Slovák – Řepka, Vičan M., Bolcek, Křiva, Štreit, Vokáč R., Mydlo, Kalod, Kožušník, Macíček. Střídali: Paprskář, Vičan V.

BORŠICE – VSETÍN 1:4 (0:3)

V první půli udělil nováček domácím lekci z produktivity. Ve 4. minutě po samostatné akci otevřel skóre Hořelica, ve 25. minutě přesnou střelou k tyči se prezentoval Mydlář a na uspokojivých 3:0 pro Valachy upravil chvíli před přestávkou Zezulka. I Boršičtí měli několik šancí skórovat, ale Konrád a Šustr neměli přesnou mušku. Po přestávce byli Vsetínští fotbalovější a kontrolovali hru, navíc v 57. minutě z trestného kopu „angličanem" zvýšil na 4:0 Blažek. Domácí korigovali stav čtvrt hodiny před koncem Brázdilem, na více se ale ve zbytku času již nezmohli.

Branky: 75. Brázdil – 4. Hořelica, 25. Mydlář, 43. Zezulka, Blažek. Rozhodčí: Havlín, 200 diváků. Boršice: Remeš – Brzica, Konrád, Kopčil, Šustr, Dufek, Kuzma, Brázdil, Klvaňa T., Slaný, Hromada. Střídal: Vlk. Vsetín: Eliáš – Dulík, Kundera, Zezulka, Hořelica, Mydlář, Surovec, Blažek, Válek, Němec, Třasoň. Střídali: Koňařík, Kašpar.

FRYŠTÁK – LUHAČOVICE 4:1 (1:1)

Domácí byli pány na hrací ploše více než půl hodiny, což korunoval v 17. minutě vedoucí brankou T. Křenek, který v dalším průběhu ještě neproměnil samostatný únik. Další šance měli i J. Křenek a Krhutek, ale jejich střely pouze orazítkovaly konstrukci Kuchařovy svatyně. V závěru půle se hra srovnala a ve 41. minutě hostující D. Červenka potrestal chybu soupeře na hranici šestnáctky – 1:1. Po změně stran byla hra dvacet minut vyrovnaná, ale střelecky byli pohotovější domácí, kteří v 57. minutě J. Křenkem a v 70. minutě Talašem získali dvoubrankový náskok. Luhačovičtí poté hru otevřeli a domácí T. Křenek toho využil, aby sedm minut před koncem zpečetil nečekaně vysoké, ale zasloužené vítězství Fryštáku.

Branky: 17. a 83. T. Křenek, 57. J. Křenek, 70. Talaš – 41. D. Červenka. Rozhodčí: Bernatík, 150 diváků. Fryšták: Mikel – Kolář, Bednařík, Holub, Talaš, T. Křenek, Krhutek, Valášek, J. Křenek, Popela, Lahola. Střídali: Petráš, Chudý, Rudolf. Luhačovice: Kuchař – Kořenek, D: Červenka, Kovařík, O. Červenka, Řihák, Fojtů, Pešek, Zámorský, Ševčík, Liška. Střídali: Slezák, Bártek.

Autor: zpravodajové Deníku