DIVIZE – SKUPINA E

VAL. MEZIŘÍČÍ – MOHELNICE 1:0 (0:0)

Poslední zápas podzimní sezony, na domácí půdě. Hlavní cíl Valachů, potvrdit venkovní vítězství a vylepšit si umístění v tabulce. Za deštivého počasí přivítali domácí Mohelnici. Již první minuty první půle předurčily, jakým stylem se hra obou týmů bude odvíjet. Aktivně a kombinačně hrající domácí naráželi na zatažený blok hostí, kteří bránili v jedenácti lidech, a po zisku míče vyráželi do rychlých protiútoků, které však po celý zápas končili špatnou koncovou přihrávkou do zakončení, nebo jej domácí obrana odvrátila mimo ohrožení Kmecíka. Domácí hráči předváděli herní trpělivost. Bylo jasné, že pokud chtějí překonat zahuštěnou defenzivu hostí, bude to o momentu překvapení, zejména po centrovaných míčích z kraje hrací plochy. Tento moment přišel v 60. minutě, kdy po rychlé kombinaci dostal do volného prostoru míč Plešek. Jeho centr propadl po skrumáži v malém vápně k osamocenému Výmolovi, který otevřel skóre na 1:0. Po tomto momentu hosté proměnili rozestavení, kdy do útoku se vytáhl ze stoperské pozice Kuba. Vytáhlý a silový hráč okamžitě změnil způsob hry hostí. Míče, které sklepával spoluhráčům, však nějak výrazně neohrozily přímo domácí branku. Zbytek utkání si domácí pohlídali, a po závěrečném hvizdu bývalého ligového rozhodčího Handlíře se mohli radovat z důležitého, ale zaslouženého vítězství.

Asistent trenéra Martin Procházka konstatoval splnění podzimního cíle: „Velká spokojenost. S trenérem Murou jsme si po převzetí týmu po zápase v Rýmařově dali pro nadcházejících podzimních osm kol jednoznačný cíl. Dosáhnout min. 15 bodů, což se podařilo. Za toto patří poděkování zejména hráčům a realizačnímu týmu. V neděli zajíždíme k jarní předehrávce do Brumova, kde můžeme jen získat."

BRANKA: 60. Výmola.

VAL. MEZIŘÍČÍ: Kmecík – Roupec, Michálek, Kufa, Vykydal – Marek, Sviták, Plešek, Lasovský (90. Paszto) – Výmola (88. Drápela), Macíček.