Jarní bodový lup je více než tristní – pouhé dva body! Neúspěšné jarní tažení za postupem do I. A třídy zakončili „kanárci“ na třetím místě s šestibodovou ztrátou na vítězné SK Vizovice.

„Cíle jsme měli jiné, navíc když se nakonec postupovalo i ze druhého místa. Přitom nás téměř nikdo nepřehrál, ale nejsme schopní střílet venku góly. Na rozdíl od domácích zápasů to je markantní. Problém vidím v hlavách hráčů. Přitom není moc týmů, které by nás mohly porazit,“ myslí si hlavní kouč Jan Jursík.

Proto také pro nadcházející ročník si Kelč stanovila jasný cíl – postup. Jiná příčka než první by byla zklamáním. „S nikým jsem ambice nekonzultoval, ale výbor klubu se staví k následující sezoně jasně. Není to ale otázka pro trenéra ani vedení, ale především pro hráče, co jsou pro postup ochotni udělat,“ hází motivační laso svým svěřencům.

Ze současného kádru ambiciózního týmu není na odchodu nikdo. Naopak, mužstvo bude doplněno o šest talentovaných dorostenců. „Patří mezi typy, které jsem chtěl. Dva z nich – Jan Hlavica a Petr Minář – patří k nejperspektiv­nějším, neboť i přes nízký věk už loni za nás několikrát nastoupili a vím, co od nich můžu čekat. Navíc zakládáme béčko, takže všichni noví mladí kluci budou pod dohledem. Nevidím důvod, proč nakupovat hráče z okolí, když ve vlastní základně máme kvalitu,“ vysvětluje Jursík.

Počítat může i s 20gólovým kanonýrem Martinem Pastrnkem, který však podle kouče má ještě mnohem větší perspektivu. „Pořád čekám, že neskončí na svých dvaceti trefách. Doufám, že v následující sezoně se dostane přes pětadvacetigólovou hranici. Právě u něj je střelecká potence nejmarkantnější. Na jaře totiž venku vůbec neskóroval, přitom doma dal snad deset gólů,“ posteskl si kouč, jenž se s vedením klubu domluvil na pokračování u prvního výběru. U týmu je přitom už dlouhých šest let a angažmá mu přerušila pouze rok a půl dlouhá přestávka. „Uvidíme, co se bude dít dál. Pokud nepřijde úspěch, bude se muset zřejmě něco změnit,“ tuší Jursík.

Letní přípravu na nadcházející ročník zahájili kelčští kanárci v pondělí. „Poněvadž řada hráčů je ještě na dovolené, místo přátelských zápasů budeme v příštím týdnu jen trénovat. Soupeře budeme teprve shánět. Nejsme ani přihlášení do Poháru KFS, proto se zkusíme domluvit s mužstvy, která nepostoupí,“ plánuje trenér Jan Jursík.