Vzhledem k počasí uplynulých dnů, kdy sami obyvatelé města mohli na toku řeky Bečvy pozorovat nebezpečí povodní, bylo utkání odloženo na úterý 20. května od 17 hodin.

Manažer klubu Petr Zahradníček vysvětlil logické odložení zápasu: „Měli jsme sice nahlášenou náhradní variantu s umělým hracím povrchem, ale i naše umělka byla v pátek, kdy jsme o odložení rozhodli, pod vodou. Jsme rádi, že to soupeř má k nám blízko a vyšel nám vstříc. Abychom předešli spekulacím o odložení jednoho z klíčových zápasů o záchranu, konzultovali jsme situaci jak s Novým Jičínem, tak s Orlovou, které mají právě také umělé hrací povrchy a oba kluby nám potvrdily, že soustavný déšť, který byl na celé Moravě, činil i tyto hrací povrchy neregulérními. A tak důležité derby sehrajeme ve stejném čase v úterý."

Na jeho slova navázal trenér Jan Navrátil: „Celý týden jsem byl na studijním pobytu v Praze ohledně trenérské jedničky. Ve čtvrtek mě manažer Zahradníček informoval, že hřiště je pod vodou. Na umělku se nám moc nechtělo, navíc tam byly také kaluže a my jsme v pátek netrénovali nikde. Přidali jsme tak sobotní trénink. Z řady zraněných se nám na Nový Jičín vrací Výmola, který nastoupil v neděli dopoledne za rezervu. Achilovku doléčil Sviták, ale je tam ještě nějaké svalové zranění, podobně jako u Vykydala, který v úterý nenastoupí. Jíša je po nemoci. V derby chceme uspět. Zbývá pět kol do konce. V případě, že budou sestupovat dva poslední, musíme uhrát devět bodů a již zápas s Novým Jičínem hodně napoví."

Autor: Martin Němec