Fotbaloví matadoři z Provodova zdolali karlovické mládí. Kateřinice šokovaly Uherský Brod, pokazily domácím slovácké hody a v tabulce se hřejí na krásné čtvrté příčce.

KRAJSKÝ PŘEBOR

UH. BROD – KATEŘINICE 0:1 (0:0)

V Uherském Brodě byly slovácké hody a k tomu patří fotbal. Valaši ale domácím oslavu pořádně znechutili. Po výborném výkonu vezou tři body. Odpovědným přístupem a plněním trenérových záměrů se tak postarali o překvapení kola.

Domácí si od počátku vynutili převahu, ale jejich akce končily před pokutovým územím. V sestavě hostů na místě stopera místo zraněného Kamase nastoupil Kotrla, a to se ukázalo jako výborný tah. Potom to Broďané zkoušeli centrovanými míči z křídla, ale urostlý Zimek si s nimi problémy nedělal. Největší šanci měli po půlhodině hosté. Na chytře zahraný roh Cahlíka si naběhl Kašpar, ale jeho dobře umístěnou hlavičku vytáhl exligový gólman Ondrůšek na roh. Ve 37. minutě přišel okamžik, který ovlivnil celý zápas. Výkop brankáře Zimka prodloužil hlavou Novosad na nabíhajícího Kuzníka, který využil nedorozumění obou stoperů a postupoval sám na brankáře. Přišel faul Davida, který sudí Vacula ocenil červenou kartou. Domácí ale oslabení v prvním poločase moc nepoznamenalo, projevilo se to ale až ve druhé části. Tu začali hosté aktivně. Řadu přečíslení ale nedokázali dotáhnou ke gólové tečce. Agilní Kašpar v 61. minutě napřáhl a jeho dělovku ze šibenice s námahou vytáhl Ondrůšek na roh. V 75. minutě hosté rychle vhodili aut, došlo k přečíslení. Kašpar zatáhl míč k brankové čáře a zpětnou přihrávkou našel Peredarjuka. Ten z malého vápna umístil míč do sítě – 0:1. Broďané v závěru toužili po vyrovnání, ale bezchybně hrající obrana je do šance nepustila. Naopak, v 90. minutě utekl obraně Kuzník. Jenže vracející se obránci šanci dokázali zblokovat.

BRANKY: 75. Peredarjuk.

KATEŘINICE: Zimek – M. Olšák, Kotrla, Ondra, K. Olšák – Cahlík, Sacher, Kašpar, Novosad – Kuzník (90. Smílek), Peredarjuk.

PROVODOV – VKK 1:0 (1:0)

Fotbaloví internacionálové zdolali mládí. Tak by se dal charakterizovat zápas exligových matadorů proti mladíkům z Karlovic. Hosté přijeli do Provodova bez zraněného Melichaříka, pro kterého pravděpodobně podzim skončil zraněním v minulém kole s Brodem. A začali lépe. Již v 7. minutě to zkoušel Surovec, ale Zámorský si s jeho dělovkou poradil a byl z toho roh. O dvě minuty později se Karlovjané hodně zlobili na sudího Dostálka, že faul na Škrobáka neocenil penaltou. Hosté kopali rohový kop, přišel ale rychlý brejk domácích, ale Máčala šanci nedal. Hra v první půli se odehrávala mezi šestnáctkami. Ve 40. minutě byli Karlovjané blízko vedoucí brance. Haničák naservíroval nádherný míč pro Orsága, jenže ten nedal. Škoda, dvakrát škoda, neboť v poslední minutě první půle přišel trest. Před brankou Sváčka nastala neuvěřitelná „trma vrma", míč vydoloval Gargulák a protlačil jej za brankovou čáru – 1:0. Ve druhé půli tempo hry opadlo a zkušený domácí tým si hlídal nejtěsnější vedení. Hrozil především nejlepší kanonýr krajského přeboru Ulman, ale Sváček si s jeho projektily dokázal poradit. Po hodině hry mohlo být vyrovnáno. Na centr Vrážela si naběhl Orság, ale hlavou přestřelil. Hosté měli před zkušenou obranou Provodova obrovský respekt a proto si další šance nevytvořili.

BRANKY: 45. Gargulák.

VKK: Sváček – Štuler, Zeť, J. Mikula, Maliňák – Vašut, Orság (69. J. Pavelka), Surovec, Podešva (46. Vrážel) – Škrobák, Haničák.

SLUŠOVICE – VIGANTICE 0:0

Z celkového pohledu je bod ze Slušovic cenný, ale při troše štěstí mohla mít Modrá hvězda body tři. Může ale litovat zpackané první půle, ve které byli domácí lepším týmem a svého soupeře přehrávali. Od inkasované branky Vigantice zachránil výborně chytající Slovák, který zlikvidoval dvě domácí tutovky Maňáka. Domácí Vavruša navíc trefil břevno. Hosté se k ohrožení branky soupeře moc nedostali. Po půlhodině zahrozil Náměstek, ale jeho střelu obrana zblokovala. Potom se do nadějné šance dostával Štreit, ale špatně si zpracoval míč a bylo po nadějích. Obraz hry se rapidně změnil po přestávce. Hosté zvýšili aktivitu a unavené domácí začali přehrávat. Nejblíže rozhodující trefě byl v 65. minutě mladý Zetocha. Dostal se až před brankáře, dovolil si „zasekávačku" a zívala na něj prázdná branka. Střelec ji ale minul. To byla tutovka. Potom to zkoušel Mydlo – mířil vedle. Neujala se ani hlavička Náměstka – mezi tři tyče se nevešla.

RADEK MALINA – TRENÉR VIGANTIC: „Z celkového pohledu je asi remíza spravedlivá. Ve druhé půli jsme soupeře přehráli, škoda neproměněné šance. Chyběli nám Zdeněk Vokáč a Kučera, takže bod bereme."

VIGANTICE: Slovák – Kožušník, Ondřej, Frydrych, Gálik – Náměstek (80. Mohyla), Bolcek (60. Vičan), Mydlo, Štreit – Mičkal, Křiva (30. Zetocha).

CHROPYNĚ – VSETÍN 1:2 (1:2)

Obě mužstva, vědoma si důležitosti zápasu, vstoupila do úvodních minut s vyčkávací taktikou. Domácí měli částečně navrch, když zahrávali dva rohové kopy, a poté trestný kop ze střední vzdálenosti, ovšem Sedláka v brance hostů to nechalo naprosto klidným. Vsetín se k první vážnější akci dostal v 11. minutě, kdy po faulu na O. Lukáče nařídil hlavní rozhodčí v blízkosti velkého čtverce přímý kop, s nímž se vypořádal Jantoš báječně. Tvrdou střelou nedal Večeřovi ve svatyni domácích šanci – 0:1. O pět minut později inkasovali domácí podruhé. Po pohledné kombinační akci Mucha vtipnou uličkou uvolnil Fojtíka, jehož následný centr dokázal zúročit O. Lukáš – 0:2. Sebevědomí Hanáci byli v šoku. Zdálo se, že hosté mají průběh utkání po dvougólovém vedení již pod kontrolou, dobře kombinovali a byli i takticky na výši. Ve 20. minutě srazil jeden z domácích obránců v pokutovém území nemilosrdně Muchu, ale píšťalka doposud bezchybného hlavního rozhodčího Štěpánka zůstala němá. Tato velmi sporná situace ale nakopla domácí a dostala je do sedla. Ve 26. minutě vsetínská obrana prakticky poprvé chybovala, neuhlídala pronikajícího útočníka Navrátila. Jeho nevinně vyhlížející střela, které navíc pomohl silný vítr, skončila v pravém horním rohu – 1:2. Kontaktní branka zdramatizovala závěr první půle, ale vsetínská obrana chropyňské Orly do šance nepustila.

Ve druhém poločasu byl na hřišti viděn prakticky stejný obraz hry jako v první pětačtyřiceti­minutovce. Akce fotbalistů Chropyně se dařilo likvidovat již v zárodku, pokud se jim podařilo vystřelit na branku, jejich střely bezpečně posbíral spolehlivý Sedlák. Vsetínští fotbalisté předvedli několik velmi hezkých kombinačních akci, jak po pravé ose Trlica – O. Lukáč, tak na levé straně N. Němec – Mucha. V závěrečných minutách se Hanáci snažili alespoň o vyrovnání, avšak obětavě bojující vsetínský tým již žádnou změnu stavu nepřipustil.

BRANKY: 26. Navrátil – 11. Jantoš, 16. O. Lukáč.

VSETÍN: Sedlák – Karlík, Jantoš, Doležel, N. Němec – Trlica, T. Němec, Luhový (89. Sukup), Fojtík – O. Lukáč (80. Pfeiler), Mucha.

1.VALAŠSKÝ FC – LUHAČOVICE 4:1 (2:0)

Domácí soupeře zaskočili rychlým úvodním tlakem. Již ve 3. minutě Kuchař musel vyrážet střelu Drápaly. O dvě minuty později z malého vápna dorážel M. Maléř – opět trefil gólmana. V 16. minutě to konečně přišlo. M. Maléř chytrou zadovkou našel hlavu Drápaly a bylo to 1:0. O minutu později mohl vyrovnat Rejda, v jasné šanci mířil vedle. Ve 34. minutě poslal Stavinoha nádherný pas přes šířku hřiště na zapomenutého Balejíka, který si sám před brankářem počínal zkušeně – 2:0. Hned z protiútoku pohrdl jasnou šancí D. Červenka. Ve 38. minutě v pokutovém území fauloval brankář Majer a hosté kopali penaltu. Majer ale chybu odčinil a Halodovu střelu vyrazil. V prvním poločase se hrál výborný fotbal a domácí byli o krůček lepší.

Nástup do druhé části patřil hostům a ve 48. minutě po rohu snížil O. Červenka. Domácí to ale nezaskočilo a v 50. minutě utekli opět na dvoubrankový rozdíl. Po rohovém kopu se hlavou prosadil J. Maléř. Domácí hráli v obrovské pohodě a v 63. minutě přidali čtvrtou branku. V pokutovém území byl sražený Fiurášek a Balejík penalty umí – 4:1.

BRANKY: 34. a 63. pen.Balejík, 16. Drápala, 50. J. Maléř – 48. O. Červenka. VFC: Majer – Fiurášek, Balejík, Bortl, Žitník – Karban, Stavinoha, J. Maléř, Šimek – M. Maléř, Drápala. Střídali: Poledník, Talpa, P. Maléř. Diváků: 26.

DALŠÍ ZÁPASY: Vlachovice – Bystřice p.H. 1:1, Holešov – Boršice 0:2.

1. Boršice 9 8 0 1 25:9 24
2. Bystřice p. H. 9 5 2 2 13:9 17
3. Provodov 9 5 1 3 21:17 16
4. Kateřinice 9 5 1 3 17:16 16
5. Uh. Brod 9 5 0 4 15:11 15
6. Holešov 9 4 2 3 16:11 14
7. Vel. Karlovice 9 4 2 3 15:11 14