Věřme, že radostné. Náročnou sobotu mají před sebou svěřenci nového trenéra divizního Valašského Meziříčí Roberta Blaška, který minulý týden převzal trenérské kormidlo po Emilu Nečasovi.

Porážka v Prostějově byla hodně smutná. „Naši hru ocenil i trenér soupeře. Škoda, že jsme ten bod neudělali. Soustředili jsme se na standardky, které nám vyšly. Kdybychom dali na 0:2 nebo ve druhé půli měl Jahoda tutovku tak jsem věřil, že uhrajeme bod. Ve druhé půli jsem to přeskupil a obrana nám fungovala, navíc ji podpořil výkonem i brankář,“ hodnotil kouč Blaško. V sobotu čeká Meziříčí doma těžký oříšek vedoucí Slavia Orlová, která za deset kol neztratila ani bod a inkasovala jen tři branky. „Já z tohoto soupeře ale nemám strach. Hraje kombinační fotbal, my zase budeme spoléhat na standardky. Na nějaké brejky či nátlakovou hru přes křídla nemáme v současné době hráče. Mám rád výzvy a třeba bude Valašské Meziříčí první, kdo sebere lídrovi body,“ říká odvážně Robert Blaško.

Zajímavý zápas bude v k vidění v krajském přeboru v Kateřinicích. Přijedou tam Rožnované, kteří se nesou na vítězné vlně a v tabulce mají stejný počet bodů, jako druhý tým. „Série vítězství nás povzbudila a zvláště obrat v zápase v Dolním Němčí (Rožnované prohrávali 0:3 a dokázali vyhrát 4:3, pozn. autora) kluky povzbudil. Do Kateřinic jedeme pro body a chtěli bychom tak prodloužit sérii úspěšných zápasů. Zůstáváme ovšem na zemi, víme, že každý zápas je jiný,“ předpokládá trenér 1. Valašský FC Petr Maléř. Jeho družina bude na derby kompletní, k dispozici již bude i Adam Boruta. Domácí Kateřinice sice v minulém kole vybouchly v Uherském Brodě, ale sekretář klubu Jiří Kuzník bere porážku s úsměvem. „Taková porážka je kolikrát lepší než prohrát o jednu branku,“ říká zkušeně a dodává: „Nás především těší tři body z Holešova a ty bychom chtěli podepsat vítězně s Rožnovem,“ říká odvážně Jiří Kuzník starší.

Velké rozčarování panovalo minulý víkend ve Valašském Meziříčí, kde místní rezerva totálně propadla proti průměrnému Hluku. Inkasovat čtyři branky za druhý poločas se jen tak nevidí. Výkony Šulákových borců jsou jako na houpačce jednou nahoře, příště zase dole. Napravit pošramocenou reputaci mají Meziříčané možnost již v sobotu v Uherském Brodě, který je ale brankově naladěný po Kateřinicích na vysoká čísla. Výhodou Valachů je, že je soupeř může podcenit.

Spokojenost s posledními výsledky i výkony panuje ve Vsetíně, který jako jediný z valašských klubů vytěžil z anglického týdne plný počet bodů. V tabulce se projevilo posunem do klidných vod a na kontě záporných bodů je nula. FC Vsetín po dvou domácích zápasech jede o víkendu na Hanou do Morkovic. „My tam můžeme jenom překvapit, třeba i něco uhrát. Jen mě mrzí, že ve Vsetíně chodí tak málo lidí na fotbal. Třeba dorazí v dalším kole na derby s Karlovicemi,“ postěžoval si vsetínský kouč Ladislav Straka.

Podzimní smutek zažívají ve Velkých Karlovicích a Viganticích. Ne náhodou jsou oba celky usazeny u dna tabulky. Nastřílely nejnižší počet branek a také v tabulce pravdy jsou na tom ze všech týmů KP nejhůře. Karlovjané budou chtít v sobotu nepříjemnou bilanci zlomit doma v zápase proti Bystřici pod Hostýnem, Modrá hvězda míří do Hluku.

Vladimír Štěpán