KRAJSKÝ PŘEBOR
VKK – O. N. VES 4:2 (2:1)

Do Velkých Karlovic přijely na pouť kolotoče a hostujícím hráčům se v úvodní půlhodině pořádně točila hlava. Nebylo to ale z atrakcí, spíše z ostrého nástupu domácích. Ti v sestavě přivítali navrátilce Josefa Mikulu, v brance se objevil Martin Sváček (vloni Valašské Meziříčí) a útočné vlny čeřil odchovanec Petr Starec (19 let). A byl to právě on, kdo odstartoval skvostnou domácí ofenzivní smršť. Již v 1. minutě si naběhl za obranu a šokovaným zadákům ukázal záda. Nájezd na Hájka ale nezvládl, míč poslal těsně vedle. O minutu později to byl opět Starec, který další brejk zakončil centrem jen do brankáře. Odměna za výborný nástup přišla v 5. minutě. Vrážel vybojoval ve středu hřiště míč a krásnou přihrávkou našel na rohu šestnáctky obranou zapomenutého Kučeru. Jeho křižná střela levačkou neměla chybu a Hájek se natahoval marně – 1:0. „Naše obrana byla v úvodu hodně zaskočena tlakem domácích, neboť v takovém složení hrála poprvé,“ postěžoval si trenér hostů, bývalý ligový fotbalista Libor Soldán. Jenže to nebylo ze strany Karlovjanů vše. To hlavní teprve mělo přijít. V 6. minutě pěknou akci Kučery se Starcem zakončoval dělovkou Haničák, gólman jen stěží vyrazil na roh. Po jeho rozehrání si na centr naběhl Mikula, míč vrátil před branku na hlavičku Kučery – brankář Hájek byl ale pozorný. Ve 12. minutě kiks hostujícího obránce Slezáka mohl potrestat Starec, ale mířil nad. V 17. minutě přišla další tutovka rychlého domácího útočníka. Orság mu vydláždil krásnou uličku mezi obránce, ale Starec sám před brankářem v jasné šanci mířil vedle. O pět minut později hostující obraně unikl Kučera, jeho střílený centr před branku ale nikdo do sítě nesklepl. Domácí hráli v těchto fázích zápasu výborně, hosté připomínali vystrašené hráče starší přípravky. „Měli jsme využít některou z řady šancí a mohl být klid,“ smutnil asistent domácích Petr Ondřejka. Klid do domácích řad přišel ale již ve 24. minutě a byl u toho opět Kučera. Narazil si míč s Orságem a svou dělovku levačkou zamířil do stejného místa jako při první brance – 2:0. „Soupeř nás svou aktivitou hodně zaskočil a náš mladý tým se z toho doslova podělal,“ kritizoval trenér hostů Soldán a jeho hlasivky dostávaly zabrat. Ve 26. minutě měl na kopačce třetí branku Vrážel, ale míč mu v jasné šanci utekl do náruče brankáře. Záhy střílel nebezpečně Starec, mířil nad. Mladé posile nebylo souzeno proměnit ani třetí tutovku. Po půlhodině hry tentokrát obraně unikl z levého křídla, ale Hájek jeho střelu k tyči skvělým zákrokem vyrazil na roh. Po jeho rozehrání hlavičkoval k tyči Kučera, ale gólman hostů předvedl skvělý zákrok a míč vytlačil na další roh. Po těchto šancích se konečně probudili hosté a ve 34. minutě vyslal varování Šálek – mířil nad. Jasný zápas pro domácí se zdramatizoval ve 38. minutě. Obránci Karlovic minuli dlouhý centr, k odraženému míči se dostal Zálešák a jeho výstavní dělovka skončila v pravé šibenici – 2:1. Záhy se dral do další šance Píštěk, Mikula mu v poslední chvíli ukopl míč na roh. Horko bylo domácí obraně ve 44. minutě, kdy po závaru mířil míč do sítě, ale obránci jej z čáry vykopli do bezpečí. „Závěr první půle již patřil nám a byli jsme blízko vyrovnání,“ zaznamenal kouč hostů Soldán.

Také úvod druhé půle patřil domácím. Již ve 47. minutě se sám před brankářem ocitl Kučera, ale Hájek si poradil nejen s jeho střelou, ale i s dorážkou Davídka. O deset minut později nadějný trestný kop ze 20 metrů poslal Mikula nad. Po hodině hry si na centr Července naběhl obránce Štuler, ale jeho hlavička skončila v náručí hostujícího brankáře. V těchto fázích zápasu ale domácím došel dech a hosté vycítili šanci na vyrovnání. Nejblíže k němu měl v 65. minutě Kreisl, který postupoval téměř z poloviny hřiště sám na Sváčka. Udělal mu kličku, ale prázdnou branku neuvěřitelně minul. „Ztratili jsme střed zálohy a pustili soupeře do hry. A začali jsme se strachovat o výsledek,“ postřehl asistent trenéra domácích Petr Ondřejka. Vysvobození pro domácí trápení přišlo v 80. minutě. Nedorozumění brankáře Hájka s kapitánem Máčelou využil pohotový Haas a gólman hostů jej musel faulovat. Penaltu s přehledem proměnil Červenec – 3:1. Jenže hosté bojovali až do konce. V 82. minutě dělovku Zálešáka z trestného kopu vyrazil Sváček. O dvě minuty později ale kapituloval proti hlavičce Šálka. Tomu naservíroval krásný centr Kreisl. Drama odmítl v poslední minutě domácí Orság. Nejdříve jeho hlavičku skvěle vyrazil Hájek na roh. Po jeho rozehrání se míč dostal opět k Orságovi a ten tečovanou střelou uklidnil domácí tým – 4:2. Hosté navíc dohrávali bez vyloučeného Šálka, kterému za kritiku udělil sudí Kypr červenou kartu. „Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem. Bohužel, udělali jsme chybu, ze které byla penalta. Ta byla jasná. K tomu závěru a vyloučení se raději vyjadřovat nebudu,“ rozčiloval se trenér hostů Soldán.

BRANKY: 5. Kučera 1:0, 24. Kučera 2:0, 38. Zálešák 2:1, 80. Červenec pen. 3:1, 84. Šálek 3:2, 91. Orság 4:2.
SESTAVY VKK: Sváček – Štuler, Mikula, Davídek, Kocurek – Červenec, Orság, Haničák, Kučera – Starec (88. Mynarčík), Vrážel (69. Haas).
ONV: Hájek – Bouchal (46. L. Pokorný), Straka (18. Chrástek), Slezák (70. Jurásek), Kreisl – Zálešák, Šálek, M. Pokorný, Galůška – Máčela, Píštěk.
ROZHODČÍ: Kypr – Stodůlka, Kneisl. DS Goňa.
ŽLUTÉ KARTY: Sváček, Haničák, Davídek, Vrážel – Hájek, Slezák, M. Pokorný, Jurásek.
ČERVENÁ KARTA: 91. Šálek (ONV).
DIVÁKŮ: 200.

SLUŠOVICE – KATEŘINICE 2:0 (0:0)

Hosté odjeli k prvnímu zápasu bez zraněného Kuzníka, dovolenkářů Jaroše s Chrásteckým a s ne zcela zdravým Novosadem jen na lavičce náhradníků. V brance dostal šanci Orság a jako jediný se za svůj výkon nemusí stydět. Do středu zálohy se postavil hrající trenér Kamas a během jeho pobytu na hřišti měla hra hostů nějaký řád. Jenže Kamas se ve 20. minutě zranil a hosté se zmohli pouze na nakopávané míče. Za celý první poločas ohrozili branku domácích pouze jednou, trestný kop Ondry by se nevešel ani do ragbyové branky. Domácí zahrozili dvěma šancemi, tu první chytil Orság, druhou poslali vedle. Hra hostů se nezměnila ani po přestávce. Nedůraz a alibistické přihrávky k úspěchu nevedly. V 56. minutě je potrestal vedoucí brankou Šimek. Hosté se přece jenom probudili, dva střelecké pokusy Cahlíka ale cíl minuly. V 76. minutě další chybu v obraně potrestal Zbranek – 2:0. Příchod Novosada přinesl dvě šance hostů, ale Beňo s Peredarjukem s nimi naložili prachbídně.

SESTAVA KATEŘINICE: Orság – Zubík, Zetek, Olšák, Ondra – Sacher, Cahlík, Kamas (20. Peredarjuk), Kotrla – Beňo, Kašpar. Střídali: Novosad.
ROZHODČÍ: Kneisl. DIVÁKŮ: 150.

PROVODOV – VSETÍN 2:1 (1:1)

Favorizovaní domácí zahrozili již v 1. minutě, kdy Gargulákova dělovka těsně minula Sedlákovu branku. Hosté postupně vyrovnali hru a v 16. minutě měli dobrou příležitost. Přihrávku Lukáče napálil těsně nad Pavlinec. Ve 24. minutě se vyznamenal brankář Sedlák, když chytil dělovku Hlavňovského. Ve 42. našel Viskupič Jiřího Lukáče a jeho výstavní dělovka se odrazila od břevna do sítě – 0:1. V poslední minutě zahrávali domácí roh a Beňo se mezi obránci dokázal hlavou prosadit – 1:1. Úvod druhé půle patřil hostům a Pastorek šel dvakrát sám na brankáře. Šance ale trestuhodně zahodil. Domácí měli šanci Slončíkem, jeho lob mířil nad. Slončík se dočkal až v 81. minutě, kdy umístil Březíkovu přihrávku – 2:1.
BRANKY: 42. J. Lukáč 0:1, 45. Beňo 1:1, 81. Slončík 2:1
SESTAVA VSETÍN: Sedlák – Šuška, Nečas, Sovák, Viskupič – T. Němec, Pavlinec, Orság, Fojtík – Pastorek, J. Lukáč.

VAL. KLOBOUKY – VIGANTICE 2:2 (1:1)

Hosté začali u nováčka aktivně a již ve 4. minutě je poslal do vedení Chumchal. Radost trvala ale jen deset minut, ve 14. minutě se domácím podařilo vyrovnat. V první půli se hrál vyrovnaný fotbal, hosté hrozili především z brejků, ale ani jeden nedokázali proměnit. Ve druhé půli hosté kontrolovali hru a čekali na svou příležitost. Dočkali se v 73. minutě, kdy se trefil opět Chumchal – 1:2. Hosté se ale vítězství nedočkali. V 82. minutě proti nim nařídil sudí hodně přísnou penaltu a bylo vyrovnáno.

BRANKY: Kozubík, Tománek – . Chumchal 0:1, 14. 1:1, 73. Chumchal 1:2, 82 2:2.
SESTAVA VIGANTICE: Blabla – Kožušník, Z. Vokáč, Mrhálek, Matůš – Náměstek, Bolcek, Štreit, Chumchal, Mohyla – Křiva.

1. VALAŠSKÝ FC – LUHAČOVICE 0:2 (0:0)

První poločas nabídl nezáživný fotbal z obou stran a šancí bylo poskrovnu. Hosté byli v poli aktivnější, ale domácí se dostali do více šancí. Tu největší spálil ve 24. minutě Drápala, když šel sám na brankáře. Trefil jen Soukeníkovy nohy. Hosté zahrozili nebezpečným trestným kopem, se kterým si Majer poradil. Těsně před přestávkou se dostal do šance domácí Grygar, ale trefil jen obránce. Také v úvodu druhé půle měli šance domácí. Žitníkova dělovka skončila na břevně. Po hodině hry se ocitl na penaltě osamocený Grygar, mířil vedle. O deset minut později si s dělovkou Bartoně gólman hostů poradil. Jako blesk z čistého nebe přišel brejk hostů a v 74. minutě je poslal do vedení Ševčík – 0:1. Domácí vypadli z tempa a v 83. minutě výsledek pečetil O. Červenka po akci Ševčíka – 0:2.

BRANKY: 74. Ševčík 0:1, 83. O. Červenka 0:2.
SESTAVA VFC: Majer – Žitník (73. Talpa), Bartoň, Balejík, Bortl – Ryl, J. Maléř, L. Maléř (83. Poledník), Melichařík – Drápala, Grygar (71. Pečiva).
ROZHODČÍ: Růžička. DIVÁKŮ: 130.