DIVIZE – SKUPINA E

VKK – SLAVIČÍN 0:0

„Podle dojmů kolemjdoucích to mohlo skončit naší výhrou i porážkou. Remíza je taky dobrá," neztratila svůj tradiční nadhled po remízovém divizním utkání vedoucí mužstva domácích Daniela Detríková. První pořádnou akci jsme viděli v 15. minutě, kdy Mezírka se osamocen objevil na dvacítce a svým nápřahem a rotační střelou nastřeluje břevno.

A aby toho nebylo málo, k odraženému míči se dostává Dolina, který hlavičkuje přesně do brány. Vynikajícím zákrokem Sváčka zůstává stav 0:0. Hosté se jakoby nakopli a dalších deset minut bylo v jejich moci, kdy měli herní převahu. Bohudík žádnou vyloženou šanci si nevytvořili. Domácí se dostali do šance ve 22. minutě, kdy Škrobák zatáhl obranu hostí k autu a tam si jednoho z obránců obešel a byl sám na gólmana Talčíka. Ten zakročuje. Ve 27. minutě Vašut sklepl míč Červencovi, a ten se opírá do střely, která mířila po bráně, ale Talčík vyráží na rohový kop.

Druhý poločas nabídl více šancí ze strany domácích. Hned v úvodu druhého poločasu přišla pěkná akce od Ondřejky, křižná přihrávka na Škrobáka, a ten přihrává Vašutovi, zase nic. 62. minuta – podobná akce, Škrobák přihrává před bránu Vašutovi, tomu chybí zase jeden krok. V 69. minutě zahrává pěknou standardní situaci Červenec, kdy míč jde krásně na hlavičku osamoceného Barčáka, ale pak letí těsně nad břevno. „A 74. minuta, to teda bylo! Škrobákovi propadl míč přes obranu Slavičína jako pečení holubi z nebes. Šel úplně sám a on se ukopne. To byly nervy," neskrývala zklamání z rozhodující spálené tutovky Detríková. V 87. minutě Barčák pálí po bráně, gólman vyráží a nikdo z domácích na dorážku není přítomen. A tak se divák branky nedočkal.

Hrající asistent a kapitán Josef Mikula si uvědomoval náročnost anglického týdne, kdy VKK přivezly bod z Havířova: „Po náročném anglickém týdnu jsme si přáli doma vyhrát a dali jsme do toho všechno. Bohužel jsme neproměnili šance a bez gólu se vyhrát nedá. Zápas měl obrovské nasazení z naší strany, tímto bych chtěl pochválit všechny hráče. Slavičín byl velmi nepříjemný soupeř, ale pokud chceme hrát divizi, tak doma musíme porazit každého, je to velká škoda."

VKK: Sváček – Křenek, Mikula, Zeť, Píšek Pavel – Barčák, Pavelka (76. Haas), Červenec, Vašut, Ondřejka – Škrobák. ROZHODČÍ: Gasnárek. DIVÁKŮ: 100.