DIVIZE – SKUPINA E

D. BENEŠOV – VAL. MEZIŘÍČÍ 2:3 (1:2)

Dolní Benešov zasažen velkou marodkou předváděl jednoduchý fotbal.Ve 25. minutě nakopl míč za obranu domácí Rozsíval. Nedůslednost a zejména slabá komunikace mezi stoperským duem přiměl Benešov ke skórování, kdy za obranu naběhl Labuda a nikým neatakován prostřelil Kmecíka. Tento moment opět jakoby oživil hru Valachů. Ve 28. minutě si krásně do prostoru naběhl Plešek a přízemním centrem našel Macíčka. Po vyrovnání začali Valaši předvádět pohledný, kombinační fotbal, který dělal domácím problémy. Toto zužitkovali ve 33. minutě, kdy po ose Roupec, centr Lasovský a skvělém náběhu do prostoru šestnáctky Pleška, reagovala domácí obrana jasným faulem na posledně jmenovaného. Míč si postavil Výmola, a nedal domácímu Švrčinovi z penalty šanci. Celý druhý poločas se domácí snažili o vyrovnání. Snaha se domácím vyplatila. V 65. minutě přiklepl Haas nabíhajícímu Klingerovi míč, a ten srovnal na 2:2. V 85. minutě dostal přihrávku mezi beky Klinger a osamocen přehodil Kmecika. Naštěstí pro hosty se míč od tyče odrazil mimo následné nebezpečí. O dvě minuty později tuto akci okopírovali hosté, ale Drápela svou šanci trestuhodně zahodil. V 90. minutě kopali hosté rohový kop. Na první tyč si naběhl Sviták, který z voleje míčem propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistent trenéra Martin Procházka zářil štěstím: „Vezeme tři body z venkovního prostředí, velká spokojenost. Na druhu stranu je třeba říci, že utkání provázela z naší strany spousta chyb, zejména v obranné fázi. Cítím za povinnost vyzdvihnout výkony Martina Svitáka, Lukáše Marka a Jana Pleška. Tato trojice má velký podíl na naší výhře."

BRANKY: 25. Labuda, 65. Klinger – 28. Macíček, 33. Výmola, 90. Sviták. VAL. MEZIŘÍČÍ: Kmecík – Roupec, Michálek, Kufa, Vykydal – Lasovský (86. Drápela), Plešek (73. Paszto), Sviták, Marek – Macíček, Výmola.