Na novou sezonu jste po sestupu z krajského přeboru sestavili na Juřince kvalitní kádr. 

Nejenom kvalitní kádr, ale vytvořila se super parta, kde nejsou rušivé elementy. Trénujeme třikrát týdne, máme výborného trenéra. Jen musíme zapracovat na naší psychice, aby kluci dobrou práci na tréninku přenesli do zápasu. 

Souvisí s psychikou některých hráčů kolísavé výkony? 

Máme výborné úseky v jednotlivých zápasech, ale pak i ty slabší, po kterých se sesypeme. Třeba doma proti Kelči jsme hráli dvacet minut výborně a místo toho, abychom vedli 4:0, dostali jsme branku a šli do kolen. Každý hráč se musí se svou psychikou vypořádat sám. 

Odpovídá tabulkové postavení Vaším představám? 

Mohli jsme mít o čtyři, pět bodů víc. Ale měli jsme i štěstí, jako třeba ve Vlachovicích. Musíme být pokorní. 

S kým hrajete na pozici stopera? 

Střídají se tam hráči. Hrál jsem s Jirkou Kolečkem, Lukášem Davidem, hledáme pořád optimální složení. Přišli tři kluci z Hranic a zapadli výborně. Smolka třeba zúročuje zkušenosti z divize, kterou hrával za Ústí u Hranic. 

Hrál jste roli v přesunu Vašeho bratra Adama z Valašského Meziříčí na Juřinku? 

Oslovil jsem ho. On měl původně chytat za rezervu Valmezu. U nás vytvořil nejen kvalitní dvojici brankářů s Matějem Nosálkem, ale také při nedostatku hráčů je schopen jít do pole a jeho univerzálnost se nám hodí. Nyní třeba v Hrachovci nahradil během zápasu zraněného Matese Nosálka a zachytal dobře. 

Vy jste se v Hrachovci dvakrát prosadil. Domácí říkali, že nezachytili Vaše náběhy.

Pomohli jsme si standardními situacemi. Dominik Malaník je skvěle zahrává, jednou mi to spadlo hlavičkou, jednou nohou. 

Porazili jste doma i zachraňující se Valašské Příkazy.

Chtěli jsme se  doma rozloučit vítězstvím s našimi fanoušky. Byl to těžký zápas, ale zvládli jsme ho a můžeme jet k derby do Valašského Meziříčí proti tamnímu béčku naprosto v klidu.