Kanonádu Zlechova řídil hattrickem Kowalík

Region – Tři hattricky byly k vidění o víkendu v I. B třídě. Ve skupině B neměl slitování se Zborovicemi kanonýr Fryštáku Luděk Lošťák, který nasázel čtyři góly.

24.4.2012

Fotbalisté Fryštáku (v bílém). Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

V céčku opět po čase oprášil svou zašlou slávu někdejší ligový kanonýr v dresu Synotu Staré Město Jiří Kowalík, který v dresu Zlechova řídil osmigólovou kanonádu proti Šumicím. V áčku se navíc vytáhl také Bártecký z Poličné, jenž zajistil výhru nad Hrachovcem.

HORNÍ LIDEČ – NEDAŠOV 2:1 (1:0)

Hosté začali aktivně a již v 1. minutě domácí Trochta vykopával míč z brankové čáry. Další brejk Šenkeříka domácí hasili faulem. Domácí se dostali do hry po čtvrthodině. Smolíkovu nadějnou šanci obrana vykopla za překonaným brankářem. Tlak Lidče přinesl radost ve 22. minutě. Dlouhý nákop z hloubi pole brankář hostů podcenil a J. Fojtík lehkou tečí rozhodil gólmana – 1:0. Záhy to zkoušel lobem domácí J. Skřipka – přehodil branku. Ve 35. minutě hlavičkoval domácí Smolík do tyče. Nástup do druhé půle patřil Nedašovu. Již ve 47. minutě bylo vyrovnáno. Po hrubce ve středu obrany vyrovnal nedašovský Jakub Fojtík – 1:1. Domácí se ze šoku probrali až kolem 70. minuty a domácí Jakub Fojtík orazítkoval obě tyče. Hostující Cícha z trestného kopu mířil jen kolem šibenice. Rozhodnutí přišlo až v 84. minutě. A branka to byla šťastná, stejně jako první. Ocelíkův nákop ze středu hřiště proletěl hradbou těl a míč se zastavil až v síti. Závěr byl dramatický, Nedašov měl šanci hlavou – minul. Z následného brejku domácí Smolík překonal brankáře, ale obránce vykopl z brankové čáry.

Branky: 22. J. Fojtík, 84. Ocelík – 47. J. Fojtík. Rozhodčí: Beneš – Minarčík, Vobořil. Nedašov: Olša – Talčík, Novák Michal, Fojtík Jakub I, Fojtík Josef – Marek, Cícha, Novák Petr (40. Holba Vojtěch), Fojtík Jiří – Šenkeřík Holba Marek (70. Fojtík Jakub II).

DALŠÍ VÝSLEDKY: Val. Polanka – Val. Bystřice 2:1 Mikulík, F. Macek -Frňka, Choryně – Jablůnka 2:2 Hadvičák L., Pastorek – Biel, Hajný, Zašová – Fr. Lhota 0:3 Hrbáček, Z. Kindl, M. Kindl, Lidečko – Podlesí 1:2 Novosad J., Zetek – Borák, Janová – Lhota u Vs. 0:3 Zeťák, Růžička, Urban, Poličná – Hrachovec 3:1 Bártecký 3 – Navrátil.

ZDOUNKY – TĚŠNOVICE 2:3 (1:1)

Zdounky vedly ihned od začátku trefou Havránka z penalty. Hrál se do poločasu celkem vyrovnaný fotbal bez vyložených šancí, ovšem hosté ze standardní situace vyrovnali Suchánkem. Po přestávce šli domácí opět do vedení, ale Těšnovice v derby dvakrát skórovaly Bernatíkem a do konce zápasu si výhru pohlídaly.

Branky: Havránek, Pospíšil – Bernatík 2, Suchánek, 150 diváků. Rozhodčí: Slavík – Mrázek, Peška. Zdounky: Maceja – Daněk, Buša, Pospíšil, Pektor, Firych, Krčmář, Koza, Adamík, Navrátil, Havránek. Na střídání: Zajíček, Zapletal, Dosoudil, Rampas, Sigmund. Těšnovice: Juráň – Vrzal, Židlík, Bartůšek, Michálek, Bernatík, Matuška, Suchánek, Malát, Holub, Nehoda. Střídali: Bartůšek, Novotný, Šojdr.

FRYŠTÁK – ZBOROVICE 6:1 (4:0)

Fryšták proměnil zápas v jednoznačnou záležitost. Po úvodním oťukávání udeřil v 17. minutě na obranu soupeře nejlepší střelec soutěže T. Křenek a po individuální akci poslal Fryšták do vedení. Tentýž hráč o dvě minuty později stál znovu na správném místě ve vápně a věděl, co s míčem udělat – 2:0. Zborovice jako by v těchto chvílích usnuly, čehož Fryšták využil ke vstřelení dalších dvou gólů zásluhou Lošťáka. Po přestávce přidal Lošťák další dvě trefy, přestože Fryšták znatelně polevil pod dojmem rozhodnutého zápasu. O čestný úspěch Zborovic se z trestného kopu postaral v 69. minutě Hanák. Fryšták měl další šance, ale skórovat v závěru zápasu už nedokázal.

Branky: Lošťák 4, Křenek T. 2 – Hanák. Rozhodčí: Staško – Mihálik, Šerý. Fryšták: Balážik – Rudolf, Hubáček, Kolář, Adamík, Holub (67. Skalička), Noha (63. D. Chudý), Lošťák, Krhůtek, T. Křenek, Bednařík (62. T. Chudý).

AD. HULÍN – TEČOVICE 2:0 (0:0)

V Hulíně se odehrálo velmi slušné utkání, k čemuž přispěly výkony obou mužstev. V prvním poločase mohli diváci sledovat šance na obou stranách, ale branky se nedočkali. Tu přinesla až druhá polovina, ve které poslal Csomor hlavou míč pod břevno a Admiru do vedení. O třech bodech pro domácí nakonec rozhodoval ten samý hráč, který překonal hostujícího brankáře ještě ránou v 79. minutě, a pojistil tak Hulínu všechny tři body.

Branky: 53. a 79. Csomor. Rozhodčí: Zbranek, 80 diváků. Ad. Hulín: Hložek, Janda, Jurášek, Nedbal, Prokop, Simerský R., Spáčil, Horáček, Kubo, Csomor, Timan. Střídali: Polák, Šenkyřík, Simerský M.

LUBNÁ – KELČ 0:4 (0:1)

Krize Lubné pokračovala i v domácím utkání s Kelčí. První půle byla ještě vyrovnaná, domácí hráli s druhým týmem tabulky vyrovnanou partii. Inkasovali až po špatně zahrané ofsajdové situaci. Lubná měla v první půli jen závary šancí. Druhou půli už ovládli hosté, kteří třemi brankami potrestali všechny chyby Lubné. Ta si za celý poločas nevytvořila jedinou výraznější šanci. I když domácí bojovali celý zápas, na dobře hrající Kelč to nestačilo.

Branky: Machač J., Minář P., Pivovarčík, Škařupa. Rozhodčí: Zicháček, Ponížil, Jelínek, 120 diváků. Lubná: Blažek – Kadlčík, Valach M., Žiak, Rosecký, Skácel, Jirásek, Piškula A., Rybenský, Ančinec M., Bačinský. Střídali: Ančinec D., Musil J., Piškula M. Kelč: Kubját – Pivovarčík, Minář P., Pastrnek R., Kulich, Hegar, Hlavica, Pastrnek M., Machač J., Minář R., Škařupa. Střídali: Novák, Vlček, Hrdlička.

MALENOVICE – KOSTELEC U HOLEŠOVA 2:0(2:0)

Malenovice, přestože nastoupily k utkání bez dvou hráčů základní sestavy, začaly náporem, který korunovaly v 8. minutě brankou Dyšlevského. Kostelec na opačné straně zahazoval jednu šanci za druhou a na svého soupeře nedokázal nic kloudného vymyslet. A tak se o slovo znovu přihlásily Malenovice. Ve 24. minutě pronikl do šestnáctky nejlepší hráč na hřišti Mařák a zvýšil na 2:0. Druhá polovina přinesla dvě jasné šance Malenovic, obě ale zůstaly nevyužity, a proto trenér Ivo Malota sáhl do sestavy. Postupně stáhl tři hráče a dal příležitost lavičce, což pomohlo Kostelci srovnat hru. Příležitost ke skórování si však nevytvořil a utkání se tak již jen dohrávalo.

Branky: Dyšlevský, Mařák. Malenovice: Juráň – Zbranek, Rosinec, Zimčík, Gazda, Střelec, Dyšlevský, Vichorec, Bartoň M., Mařák, Struška. Kostelec u Holešova: Zapletalík – Marek T., Hradil, Chudárek, Gerát, Hlobil, Marek D., Žůrek, Odstrčilík, Kovalda, Zmeškal.

LOUKY – BŘEZNICE 3:2 (1:1)

Louky nezačaly vůbec nejlépe. Při běžném odkopu stoper domácích Chytil přihrál malou domů brankáři Hodulíkovi, který ale špatně trefil míč a dobíhající Ambrož si jej zpracoval a zamířil do prázdné branky. Poté ale nadlouho převzali otěže utkání domácí, kteří byli iniciativnější. Přestože obrana s brankářem pracovala bezchybně, pouštěly se Louky čím dál častěji do útočení. Po jedné z akcí střílel domácí Běťák, březnický brankář Dyšlevský jeho střelu jen vyrazil a na hlavičku Bořuty už nedosáhl – 1:1. Po přestávce pokračovaly Louky v aktivitě, měly míč častěji na kopačkách a po standardní situaci poslal Plachý svou střelu pěkně podél zdi podruhé do sítě – 2:1. Louky si vytvářely další gólové příležitosti. Především po gólu volalaakce Štěpána, který předložil Bořutovi, ale stejně skvěle ji Dyšlevský z pod břevna kryl. Nakonec se, ale domácí Bořuta dočkal a další gólovou příležitost už proměnil a zvýšil vedení – 3:1 V závěru mohly Louky ještě několikrát zvýšit skóre, ale naopak snížil hostující Teplý. Březnice již na vyrovnání nedosáhla a domácí vybojovali důležité tři body.

Branky: Bořuta 2, Plachý – Ambrož, Teplý. Rozhodčí: 180 diváků. Louky: Hodulík – Běťák, Chytil, Plachý, Hubík, Mičola, Landt, Štěpán, Štěpánek, Michalovský, Bořuta. Na střídání: Mičuda, Laciga, Lendler, Kadlík. Trenér: Postava. Březnice: Dyšlevský – Stuchlík, Juráň, Mikulášek, Mol, Šmigura, Teplý, Ambrož, Stuchlík, Hamerník, Greguš. Na střídání: Nosek, Štěpánek, Dobeš, Dostál, Polášek) trenér: Dostál.

SLAVKOV – KORYČANY 3:1 (1:1)

Fanoušci ve Slavkově si přišli na své. Oba týmy hrály hodně útočně a vytvářely si šance, které však proměňovali jen domácí. Domácí o výhře rozhodli až v závěrečné desetiminutovce. Trenéru Kopečkovi se za důvěru odměnili dobrým výkonem mladíci Marek Mančík s M. Chovancem a střelec třetí branky Josef Halík.

Branky: 18. z pen. Polášek, 80. Stojaspal, 90. J. Halík – 38. vlastní. Slavkov: Pochylý – Miroslav Mančík (88. J. Halík), Stojaspal, Zimčík, Rožnovský (46. Polák) – Marek Mančík (85. J. Habarta), Polášek, Švardala, Omelka – Zajíc, M. Chovanec. Koryčany: Brázda – K. Věžník, J. Věžník, Prokeš, Petroš, Šmela, Samsonek, Mušálek, S. Koval, Kroutilík, Lysko. Na střídání: K. Koval, Buš, Daníček, Vybíral.

JALUBÍ – NEDAKONICE 1:0 (1:0)

Od první minuty překvapivě udávalo tempo hry domácí mužstvo, které svého soupeře zaskočilo velkým nasazením. Ve 12. minutě se domácí ujali vedení, když se po přímém kopu hlavou trefil Botek, a protrhl tak jarní střelecké trápení Jalubských. Pak se hrál vyrovnaný fotbal plný osobních soubojů, ve kterých měli důraznější domácí navrch.

Do druhého poločasu lépe vstoupili hosté, domácí je však do žádné vyložené šance nepustili. Jalubí dokonce mohlo navýšit svůj náskok, trefili však pouze břevno hostující branky. Utkání tak skončilo překvapivým, ale zaslouženým vítězstvím domácích.

Branky: 12. Botek. Diváci: 160. Jalubí: Mlčák – Jar. Kříž, L. Gajdorus (66. K. Doseděl), Botek (90. Novák), Janeček, Bičánek, Dobiáš, Grebeníček (80. P. Doseděl), Jan Kříž, Ulman, P. Kegler. Nedakonice: Ondřej – Šoustek, Stupka, Beránek, Lukůvka, Sedlařík, Belák, Klečka, Bilavčík, Bartošík (88. Šebek), Petek.

SUŠICE – BOJKOVICE 0:0

Po úvodním oťukávání se začali prosazovat favorizovaní hosté, kteří zahrozili Vargou. Ve 25. minutě měli šanci i domácí, ale Šur Konečného nepřekonal. Pak si Bojkovice vytvořily souvislý tlak, ale i Hladíkův pokus výborný Dúbrava zlikvidoval. Obrovskou šanci spálily i Sušice, když Šlechta obešel i hostujícího gólmana, ale nedokázal zakončit do odkryté branky. Před odchodem do kabin pohrdl tutovkou hostující Hanke.

I ve druhé půli byla Viktoria fotbalovější, vytvářela si tlak, ale domácí obrana dirigovaná výborně hrajícím Kaštánkem branku vsítit nedovolila. Naopak, v 75. minutě si mohli hosté oddechnout, když po Hastíkově hlavičce zastoupila za překonaného Konečného tyč hostující svatyně. Sušice tak i v jarní odvetě nedovolily favorizovanému soupeři skórovat a obraly ho o cenné body.

Rozhodčí: Kozubík – Kotačka, Vobořil. ŽK: T. Skopal, Kaštánek, Šur, Martin Mikulík – Bartoš, Hladík. Diváci: 100. Sušice: Dúbrava – T. Skopal, Kaštánek, Šlechta, M. Hejda, Hastík (80. A. Hejda), L. Skopal, Šur, Martin Mikulík, Fojtášek, Michal Mikulík. Trenér: Pisklák. Bojkovice: Konečný – Spáčil, Liška, Bartoš, Hladík, Floreš, Valíček, Varga, Hanke, Jančovič (82. Zýka), Vacula. Trenér: Váňa.

KUDLOVICE – HAVŘICE 1:0 (1:0)

Domácí začali důležitou záchranářskou bitvu odhodlaně a už v 5. minutě šli do vedení, když po dobře zahraném rohovém kopu zavěsil hlavou Sedláček – 1:0. Pak se hra začala vyrovnávat a nakonec začali mít hosté více ze hry, ale nevytvořili si žádnou tutovou šanci.

V podobném duchu se pokračovalo i po změně stran. Havřice byly aktivnější, domácí se povětšinou bránili, přesto dokázali dvakrát vážně ohrozit branku, ale hostující gólman Rachůnek vždy dobře zasáhl. A když i domácí dvakrát podržel gólman Tomaštík, mohli slavit těsné vítězství.

Branka: 5. Sedláček. Kudlovice: Tomaštík – Kraváček, Chmelař, Bohun, Klajn (90. Grebeníček), Maňásek, Sedláček, Hložný, Hruška (63. Vaculík), Ježek (82. Bělíček), Blaha. Havřice: T. Rachůnek I – T. Rachůnek II, Franc, Crla (82. Vrága), Šmotek, Řezníček, Maršálek, Kutáň (65. Kadlčík), M. Masařík, R. Masařík (89. Uherek).

ZLECHOV – ŠUMICE 8:1 (3:1)

Úvod zápasu byl poměrně vyrovnaný. Domácí šli do vedení pěknou střelou Juráška, hosté ale trefou I. Pilky srovnali krok. Jenže ještě do přestávky dvakrát inkasovali z kopačky Jiřího Kowalíka, a když krátce po obrátce bývalý nejlepší ligový kanonýr dovršil hattrick, bylo rozhodnuto. Domácí dohrávali s chutí, přidali další tři góly, takže hosté odjeli s krutým debaklem.

Branky: 30., 38. z pen. a 53. Kowalik, 15. Jurášek, 61. Bělaška, 80. Mazůrek, 85. Zajíc, 87. Kedra – 25. I. Pilka. Rozhodčí: Horehleď. Zlechov: Vendel – Balíček, Kedra, T. Vaněk, Machala (70. O. Šebák), Jurášek (65. Velcr), Zajíc, F. Šebák, Kremr, Bělaška, Kowalík (75. Mazůrek). Šumice: Janíček – I. Pilka, S. Pilka, Tlach, Kunovský, Kandrnál, J. Žampach, Šmíd, V. Žampach, Juřeník, Gregor.

OSVĚTIMANY – ZLÁMANEC 0:2 (0:1)

Hosté začali lépe a již ve druhé minutě nastřelili tyč domácí branky. Osvětimany odpověděly tlakem a v rozmezí pětadvaceti minut si vytvořily několik šancí, ale žádnou z nich neproměnily. Zvláště ta poslední, kdy šel Brhel sám na gólmana hostí, doslova volala po gólu.

Opět se tak potvrdilo pořekadlo nedáš – dostaneš, když na druhé straně s pomocí teče otevřel účet zápasu Sadil. Ve druhé půli pokračovalo trápení domácích, které vyvrcholilo v 59. minutě čistokrevným vlastencem po nedorozumění stopera s brankářem – 0:2. Šokovaní domácí i přes snahu nedokázali do konce utkání nic vymyslet, a tak si hosté odvezli všechny body.

Branky: 33. Sadil, 59. vlastní. Rozhodčí: Řihák. ŽK: Sklenka – Štefka, Smolka. Diváci: 90. Osvětimany: Brázdil – Zapletal, Březina, Hajný (70. Struha), R. Křemeček, Brhel, Trávníček, Trefilík, Žandovský, Sklenka, Dobeš. Zlámanec: Kročil – Šuranský, Holoubek, Mišurec, Smolka, Jirsák, Sadil, Němec, Řezníček (89. Damborský), Štefka, Šurmánek (80. Dujíček).

VIKTORIA OTROKOVICE B – STRÁNÍ 1:0 (0:0)

Hosté sice měli po celý zápas mírnou převahu, kloudnou šanci si však vytvořit nedokázali. Domácím tak na tři body stačil jeden povedený brejk, který přesně zakončil Minarčík. Straňané se i nadále snažili o vstřelení branky, pozornou obranu Otrokovic se jim však překonat nepodařilo. V nervózním závěru navíc přišli o přísně vyloučeného Vojtka.

Branka: Minarčík. Strání: A. Popelka – Tóth (84. Vintr), Zmeko, Mimochodek (80. Zderčík), J. Popelka, Vojtek, Nuzík, S. Popelka, Bruštík, Frühauf, Pomajbík.

On-line rozhovor s primářkou hematologie

Proč pořád neumíme na 100% vyléčit leukémii? Jak je těžké získávat dárce? Jaký zájem o práci s krví? Nejen na to se můžete ptát primářky Jany Pelkové z Hematologicko – transfuzního oddělení v Krajské nemocnici T. Bati a ve Vsetínské nemocnici. Otázky můžete pokládat již nyní, Jana Pelková vám bude odpovídat ve středu 21. února od 10 do 11 hodin na našem webu.

Ta nej kyselice a dobrá nálada, to byl 7. ročník akce Gajdy a zelé živobytí celé

Ve Vizovicích v pátek již po sedmé vybírali na akci Gajdy a zelé, živobytí celé, tu nejlepší valašskou kyselici.

Poselství starých Mostečanů odtajněno a s Olgou Lounovou bezpečně: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. února 2018.

Češi bojovali jako lvi. Kanadu porazili 3:2 po nájezdech

/FOTOGALERIE/ Čeští hokejisté v druhém zápase olympijského turnaje porazili Kanadu 3:2 po samostatných nájezdech. Národní tým předvedl mnohem lepší výkon než proti Koreji a rázně vykročil do čtvrtfinále.