Pořadatelé oba aktéry zaskočili, neboť je nepustili na hlavní hřiště a finále se odehrálo v dost nedůstojných podmínkách na umělé trávě.

POHÁR KFS FINÁLE

MORKOVICE – KELČ 2:0 (2:0)

Finále začalo opatrným fotbalem, ale Kelčané do zápasu nastoupili bez respektu. Již v úvodu dal vyniknout brankáři Veselému Radim Minář, který střelou z trestného kopu pořádně protáhl brankáře Hanáků. Ti zahrozili podobným způsobem, Majda ale mířil nad branku. Na vedoucí branku zápasu se čekalo do 24. minuty. Žourek skvěle uvolnil Hladkého, který střelou o tyč překonal Kubjáta – 1:0. Hráči Kelče ale bojovali dál a dvakrát zahrozili dobře zahranými rohovými kopy. Machač i Pitrun však nemířili přesně.

„Věděl jsem, že soupeř má kvalitní obranu a hrál opravdu výborně. Hráči Kelče nebyli až tak fotbaloví, ale jezdili po zadku a nevypustili žádný souboj," zdůraznil trenér Morkovic Jiří Janecký.

Druhý gól Morkovic přišel šest minut před přestávkou, když tečovaná střela Handla zapadla za bezmocného Kubjáta. Jak se později ukázalo, byla to hodně důležitá branka. „Snažili jsme se být Morkovicím vyrovnaným soupeřem, ale nějakou výraznou šanci jsme si nevytvořili. Soupeř dvěma vstřelenými góly ukázal, že je prostě lepší," přiznal trenér Kelče Zbyněk Vinklár.

Po přestávce už diváci mnoho vzruchu neviděli. Morkovice se nehnaly bezhlavě do útoku a hráči Kelče ohrožovali branku Veselého jen sporadicky. Lídr krajského přeboru si dostatečný dvoubrankový náskok v pohodě pohlídal.

„Myslem jsem si, že soupeř ve druhé půli fyzicky odejde, ale jejich bojovné srdce jim to nedovolilo. Pro nás to bylo velmi náročné utkání, ale jsem rád, že pohár je náš. Někteří kluci už takový úspěch nemusí nikdy zažít," zářil šťastný kouč Morkovic.

„Všichni jsme si bojovný zápas patřičně užili. Jsem rád, že kluci to za stavu 0:2 nezabalili. Na lepší výsledek jsme neměli. Morkovice prokázaly svou kvalitu. Bylo vidět, že jsou na špici tabulky krajského přeboru oprávněně," sklonil poklonu soupeři trenér Kelče Zbyněk Vinklár.

BRANKY: 24. Hladký, 39. Handl.

MORKOVICE: Veselý – Vymazal, Rozsypal, Svoboda, Havlík – Handl, Valášek, Majda, Hušek (56. M. Oplt)– Hladký (83. Krejčí), Žourek (90. Bleša). Trenér: J. Janecký.

KELČ: Kubját – Novák (31. Hegar), R. Minář, Vlček – Pitrun (70. Chrástecký), L. Machač, Hlavica, Škařupa – P. Minář, J. Machač, Kulich (59. Pastrnek). Trenér: Z. Vinklár.

Kelčané se zlobí – finále se hrálo v nedůstojných podmínkách

Pro celé městečko to byl velký zážitek. Na finále krajského poháru se vypravily dva autobusy, řada fanoušků jela po vlastní ose. Kroměříž byla zavalena žlutou barvou.

Příznivcům ani nevadilo deštivé počasí, jejich borci si museli na hřišti připadat jako doma. Bohužel, pořadatel KFS Zlín nedokázal místní klub Slavia Kroměříž přesvědčit o důležitosti zápasu a hrálo se místo na hlavním hřišti jen na umělé trávě.

„Máme zprávy, že hlavní hřiště používal předcházející den místní tým na trénink, takže my jsme museli hrát v těchto podmínkách," vysvětluje Stanislav Vlček. Ještě důraznější je fotograf zápasu Pavel Hrdlička:

„Funkcionáři KFS jsou ostudy fotbalu. Finále Poháru hejtmana Zlínského kraje v podmínkách bez úrovně, ostuda a trapas. Bez občerstvení, bez sezení, zamknuté WC, zato ale se vstupným i pro děcka. Lavičky a velké deštníky jsme si museli dovézt z Kelče. Ale jinak jsme se bavili skvěle. Atmosféra a výkon výborný. Prostě to jen nepadalo do brány." 

VLADIMÍR ŠTĚPÁN, LIBOR KOPČIL