1. A TŘÍDA

VIDČE – HRACHOVEC 2:4 1:0)

Brankář Hrachovce Michal Štěpán by měl být každou sobotu svědkem na svatbě a trenér Dušan Janošek jedním ze svatebních hostů. Potom by Hrachovec nebyl pravděpodobně na posledním místě tabulky. Šance na záchranu oživili hosté vydřeným vítězstvím na Sahaře, o kterém rozhodli v emotivně vypjatém závěru boje. Oba výše uvedení aktéři si odskočili splnit svou trenérskou a hráčskou povinnost a měli nakonec pádný důvod k radosti. V prvním poločase bylo Vidče lepším celkem. Kdyby útočník Vašut proměnil alespoň jeden ze svých sólových úniků na Michala Štěpána, bylo by s hosty zle. Ve 20. minutě se domácí Vidče po zásluze dočkalo. Na rohový kop si nejvýše naskočil Nerad a i s pomocí teče otevřel hlavou skóre – 1:0. Jinak první poločas spíše nudil, hlavně hosté k úrovni zápasu moc nepřispívali. Rapidní změna nastala po přestávce. Ve 48. minutě obešel Radovan Škabraha čtyři bránící hráče Vidče, až ten nejzkušenější Marák ho zastavil nedovoleným zákrokem. Nařízený pokutový kop proměnil David Štěpán – 1:1. Až do 78. minuty to vypadalo na normální remízový zápas. Pak se ale po přesném centru Sováka trefil hlavou Radek Vajgl, který byl na hřišti ani ne tři minutky – 1:2. O minutu později dostali domácí také výhodu pokutového kopu. Michal Štěpán zastavil sporným zákrokem Michala Kramoliše. Ten ale poručil nepsané pravidlo, že faulovaný hráč by neměl pokutový kop zahrávat. Hostující brankář nebyl myšlenkami u svatební hostiny a domácího střelce vychytal. I na druhé penaltové rozhodnutí měly oba celky zcela rozdílný názor. Pro nedovolený zákrok si došel opět Michal Kramoliš. Tentokrát byl ale na rozdíl do svého spoluhráče přesnější Nerad – 2:2. Trenér hostí Janošek myslel v tu chvíli, že mu hlavní rozhodčí Chlevišťan vyloučí pět vehementně protestujících hráčů. Vše vyřešily karty žluté barvy. A dramatický závěr zvládl Hrachovec. Platinové body mu vystřelil do té doby na jaře mlčící kanonýr Libor Vrána, který si naskočil v 90. minutě na další pěkný centr Sováka – 2:3. Vidče zvolilo hru vabank. V 94. minutě zapomněla domácí obranná čtyřka, že z tzv. bekovky nemůže být ofsajd, a Michal Štěpán nakopl dlouhý míč na Škabrahu. Bylo vymalováno – 2:4. Sahara hlavně ve druhém poločase diváka rozhodně nenudila.

BRANKY: 20. Nerad, 85. Nerad – 48. David Štěpán, 78. Radek Vajgl, 90. Libor Vrána, 90. + 4. Škabraha.

VIDČE: Petružela – Milan Drda, Marák, Pavelka, Špůrek – Pavel Drda, Dobeš, Nerad, Petr Urban (78. Vala) – Vašut (60. Jurča), Michal Kramoliš.

HRACHOVEC: Michal Štěpán – Adamík, Sovák, Navrátil, Martin Vajgl – Guráš (75. Radek Vajgl), Jež, David Štěpán, Mizera (90. Melichařík) – Libor Vrána, Škabraha.

VLACHOVICE – D. BEČVA 3:1 (0:0)

Dolní Bečva nenavázala na první jarní vlaštovku v podobě tří bodů z minulého derby v domácím prostředí s Hutiskem. Tým vedl vedoucí mužstva Milan Matula, který musel zaskočit za hlavního trenéra Zdeňka Maléře. Toho čekaly oslavy uctění významného životního jubilea svého otce. Ve vyrovnaném prvním bezbrankovém poločase dělaly hostům problémy standardní situace s dobrými hlavičkám, ale Jurajda si poradil. Dolní Bečva se mohla v prvních pětačtyřiceti minutách radovat dvakrát. Jaroslav Šena obešel vybíhajícího brankáře, ale z velmi ostrého úhlu minul odkrytou branku. Josef Vojkůvka obstřelem na domácího brankáře nevyzrál. Situaci hostům zkomplikovala poločasové zranění Adamce a museli změnit styl hry i sestavu. A začali hrubě chybovat v obraně. V 55. minutě přišla první pohroma po volném přímém kopu – 1:0. V 64. minutě se situace opakovala jako přes kopírák – 2:0. Pak se hosté ale probudili. Začali lépe kombinovat po zemi a přineslo to ovoce. V 75. minutě se krásně trefil jejich nejlepší hráč Ladislav Šena – 2:1. Jeho levačka z pětadvaceti metrů měla milimetrovou přesnost. V 80. minutě mohl vyrovnat Jaroslav Šena, ale domácí brankář jej výborným vyběhnutím vytlačil z výhodného střeleckého úhlu. V 84. minutě zastavila situaci tří hostujících hráčů proti jedinému obránci domácích píšťalka hlavního rozhodčího. Pískal se ofsajd. V závěru hosté riskovali a inkasovali v 90. minutě potřetí, když se Skalíkovi nepovedla malá domů na Jurajdu – 3:1.

BRANKA: 75. Ladislav Šena.

HUTISKO – ŠTÍTNÁ N. VL. 2:2 (1:0)

Hutisko ztratilo doma dva body. Domácí trenér František Mikulenka moc toužil, aby jeho tým zapomněl na všeobecně nevydařenou přestřelku z minulého kola na Dolní Bečvě. Po utkání jen kroutil hlavou, co jeho svěřenci dokázali zahodit. Štítná je kvalitní tým z čela tabulky a brala bod za dvě vydařené akce. K vítězství domácím nepomohl kromě tristní koncovky také návrat bývalé opory Dalibora Petra do obranné čtyřky. V 5. minutě po akci velmi aktivního Jaroslava Koláčka se prezentoval krásnou hlavičkou Robin Křenek, ale míč hostující brankář vyškrábl z šibenice. A přišel trest. V 8. minutě hosté poprvé zahrozili a šli do vedení – 0:1. Do 25. minuty mohlo být vyrovnáno, ale Škopek, Šustek ani Vaštík nenašli střelecký recept. Po celý první poločas domácí tlačili, ale bez brankového efektu. Až po přestávce v 47. minutě vypracoval velmi dobře hrající Koláček vyrovnání pro Šustka – 1:1. V 59. minutě ztratili domácí lacině míč v záložní řadě a Horák byl doslova prostřelen – 1:2. Poslední půlhodina přinesla drtivý tlak domácích. Z další řady šancí se ujala pouze jediná. V 86. minutě po akci Šustka vyrovnal střídající David Mikulenka – 2:2. Remíza nahrála před nedělním vzájemným utkáním rezervě Valašského Meziříčí a Zubří.

BRANKY: 47. Šustek, 86. David Mikulenka – 8., 59. HUTISKO: Horák – Roman Křenek, Vaštík, Petr, Kalod (85. Abík) – Jaroslav Koláček (80. Vašek), Macíček (85. David Mikulenka), Škopek – Šustek – Robin Křenek, Baroš.

V. MEZIŘÍČÍ B – ZUBŘÍ 3:2 (3:1)

Výsledky přímých konkurentů ukazovaly, že oba týmy budou hrát na vítězství. S notnou dávkou štěstí, hlavně za nevýrazný druhý poločas, ho brala rezerva Valašského Meziříčí. V 7. minutě se prodral do šance Jan Pavlica, ale neměl dobrý střelecký úhel. V 10. minutě přišlo první problematické rozhodnutí hlavního arbitra, který proti hostům nařídil diskutabilní přímý kop. Při něm trošku zaspal brankář Barabáš a dobrá kopací technika Lukáše Maliny ho potrestala – 1:0. V 15. minutě chyboval Václav Frňka a takřka z nulového úhlu procpal za záda Barabáše míč Ondruch – 2:0. V 21. minutě vystrašil domácí nastřeleným břevnem Drda. A pak opět vstoupil do děje hlavní rozhodčí Novák. Oba týmy odměnil možností zahrávat pokutový kop. V 30. minutě nepohrdl takovou velkorysou nabídkou Robert Jurajda a zaznamenal svůj 21. gól v sezoně – 2:1. Klasická kompenzace přišla v 40. minutě, kdy stejnou výhodou nepohrdl Soukup – 3:1. Zubří se po přestávce výrazně zlepšilo a táhlo za delší provaz. Viktor Frňka, Drda ani Jurajda však snížení nezaznamenali. Domácí mohli rozhodnout střídajícím Horákem, ale toho neskutečně doběhl a čistě odzbrojil do míče Drda. V 79. minutě vykřesal jiskřičku naděje pro hosty dalším střeleckým zářezem Jurajda, který zkušeně podstřelil ležícího Petrnka – 3:2. K vyrovnání se srdnatě bojující Zubřané již nepropracovali.

BRANKY: 10. Lukáš Malina, 15. Ondruch, 40. Soukup – 30. Jurajda, 79. Jurajda.

V. MEZIŘÍČÍ B: Ivo Petrnek – Badošek, Polách, Škorňa, Sekyra – Soukup (75. Kundrát), Lukáš Malina, Výmola, Vajgl – Ondruh (73. Václavík), Orság (63. Horák).

ZUBŘÍ: Barabáš – Berka, Tichý, Jiří Raždík, Václav Frňka (70. Blaško) – Pavlica, Mičkal (69. Krupa), Libor Raždík, Viktor Frňka – Drda, Jurajda.

NEDAŠOV – JUŘINKA 2:1 (1:0)

V průměrném utkání by si Juřinka remízu zasloužila. I hosty sice několikrát podržel pozorný Trusina, ale jejich útočná produkce si v ničem nezadala s tou domácí. Po rozpačitém úvodu na obou stranách se začal fotbal hrát od 25. minuty, kdy domácí málem potrestali špatné vyběhnutí Trusiny. Ve 26. minutě zahrozil po rohu Šindelek. V 28. minutě se poprvé radovali domácí, když odražený míč přesně trefil Machač – 1:0. V 30. minutě váhal v dobré pozici se zakončením Žilinský a byl domácí obranou zablokován. V 39. minutě hlavičkoval po dlouhém autu Strnad nad. V 41. minutě podržel při šanci Nedašova zblízka hosty Trusina. Poločas zakončila ve 43. minutě pěkná kombinační akce trojice Šnajdr, Žilinský, Burda. Veterán Burda ale jen vyprášil rukavice domácího brankáře. V 50. minutě se domácí ukázali po rohovém kopu, ale Trusina chytal v pohodě. Chytil také nebezpečný trestný kop z 52. minuty. V 53. minutě střílel Burda po akci Kociána nad. V 58. minutě byl u míče o chlup dříve před Trusinou opět Machač a špičkou upravil na 2:0. V 85. minutě zadělal na dramatický závěr snížením Kocián – 2:1. V závěru si oba týmy vytvořily po jedné šanci na změnu skóre, ale Juřinka nakonec odešla těsně poražena.

BRANKY: 28. Machač, 58. Machač.

JUŘINKA: Trusina – Šnajdr, Bartoň, Konvičný, Vaněk – Kocián, Žilinský, Klanica, Burda (88. Stolař) – Šindelek (85. Koleček), Strnad.

Další výsledky: SK Vizovice – Lukov 1:1, Brumov B – Podkop. Lhota 1:0.

Březolupy – Ořechov 1:0, Kvasice – Újezdec 3:0, Kněžpole – Žalkovice 4:3, 1. FC Slovácko C – Boršice 2:1, Prakšice – Nedachlebice 1:0, Lužkovice – Mladcová 3:0 nehl.