OKRESNÍ PŘEBOR

HALENKOV – JANOVÁ 0:3 (0:2)

Zápas skončil tradičním výsledkem, neboť Janová to na Halenkov vždycky umí. Po celý zápas měli domácí sice více ze hry, ale lekci z produktivity udělovali hosté. Již v 8. minutě zamířil přesně Měrka a stejný hráč přidal po půlhodině druhý zásah – 0:2.

Domácí sice chtěli po obrátce zápas otočit, ale hosté zkušeně kontrolovali vývoj a žádný zvrat nepřipustili. A když v 64. minutě přidal Zbranek třetí branku, bylo vymalováno.

PRLOV – HORNÍ BEČVA 0:2 (0:2)

Hosté se v Prlově představili, zvláště v prvním poločase, ve výborném světle. Do pohody je dostala již 10. minuta, kdy se trefil Martin Ondruch.

O čtvrt hodiny později přidal Lukáš Roučka druhou branku a s domácími to vypadalo špatně. Ti se sice ve druhé části zlepšili, vytvořili si tlak, ale branku by nedali ani do setmění. Postupně v dobrých příležitostech zklamali Dubec, Zicha a Číž.

HOŠŤÁLKOVÁ – FR. LHOTA 2:3 (1:1)

Hostům vůbec nevadilo, že do zápasu nastoupili bez své brankařské jedničky. Začali výborně a již ve 13. minutě kopal Ota Zimek trestný kop. Chytrou střelou obstřelil zeď – 0:1. Pět minut před koncem poločasu měli domácí podobnou příležitost a Gargulák se nenechal zahanbit – 1:1.

Jenže hostům patřil úvod druhé půle a během minuty vstřelili dvě branky. Trefili se Zimek a Bambuch. Domácí vrhli všechny síly do závěrečného náporu a Barčák snížil na 2:3. Vyrovnat mohl v závěru Pala, ale své sólo napálil pouze do brankáře.

STŘÍTEŽ – BYNINA 3:0 (1:0)

Vyrovnaný fotbal se hrál až do 35. minuty, kdy hosté zahráli v pokutovém území rukou. Matouš Melichařík ale z penalty mířil do brankáře, dorážku poslal opět do gólmana a teprve napotřetí míč protlačil do sítě – 1:0.

Druhý poločas již patřil domácím a dva pokusy Urbana mířily jen těsně vedle. V 76. minutě unikl domácí Jakubík a trefil šibenici – 2:0. Stejný hráč podepsal účet zápasu po pěkné akci Matouše Melichaříka.

RATIBOŘ – KATEŘINICE B 1:4 (0:4)

Hosté v derby zvládli perfektně úvod zápasu. Již v 5. minutě trestal chybu obrany Lukáš, o tři minuty později po akci Janoty zvyšoval Kůra již na 0:2. Vydařenou čtvrthodinu uzavřel krásnou akcí Plandor – 0:3. Domácí byli v šoku a čtvrtý zářez dostali na cestu do šatny.

Ve 42. minutě se trefil po další hrubce obránců Kovaříček – 0:4. Kateřinice do druhé půle pustili do hry také hráče z lavičky a hra se vyrovnala. Špatný den domácích nezmírnila ani penalta Stanislava Olšáka v poslední minutě hry.

JABLŮNKA – VSETÍN B 1:0 (0:0)

Předpouťová atmosféra, kvalitní soupeř, krásné počasí – to všechno přilákalo do hlediště místního fotbalového stánku téměř 150 diváků. V prvním poločase se hrál pohledný fotbal, ve kterém byli hosté fotbalovějším týmem.

Domácím zase nescházelo srdíčko a bojovnost, a tak se stále bylo na co dívat. Do jediné vážnější šance v první půli se dostal jablunecký Pohořelský, ale mířil vedle. Vyrovnaný zápas se hrál i po změně stran. A tak o výsledku rozhodla hrubá chyba hostujících stoperů v 66. minutě, kteří nechali mezi sebou propadnou míč.

Pro Lukáše Čumu již nebyl problém nastavit špici kopačky – 1:0. Hosté již na vyrovnání neměli sil, zvláště když od 73. minuty dohrávali bez vyloučeného Hromady. Také jejich závěrečný tlak vyzněl naprázdno, neboť defenzíva Jablůnky pracovala bez chyby.

N. HROZENKOV – LIPTÁL 0:2 (0:0)

Fotbalisté Liptálu se rychle otřepali z výpadku v minulém kole a vezou si z Hrozenkova tři body. V prvním poločase se oba týmy pouze zastřelovaly a vypracovaly si po dvou šancích. Klíčovým okamžikem se stal úvod druhé půle, kdy domácí Měkyna spálil tutovku. Další nadějné přečíslení domácí také vyřešili špatně.

V 65. minutě utekl domácí obraně Kirchner a poslal Liptál do vedení. Záhy přidal druhou branku Nikolén a bylo rozhodnuto. Hosté si v závěru vedení pohlídali.

Vladimír Štěpán