Pokutový kop, který ve 47. minutě rozhodl utkání

Kozák: Neznám přesně pravidla, ale aby se nařizoval pokutový kop za to, že náš hráč odkopává míč od branky a nastřelí ruku svého spoluhráče, který si kryje obličej? To opravdu ne. Když už mladý rozhodčí Frňka takovou penaltu odpískal, proč jsme my v 6. minutě nekopali v totožné situaci také pokutový kop?
Jasoněk: Rozhodčí si svůj výrok obhájí. Mohl tu penaltu písknout i nemusel. On svou nezkušeností byl vyplašený a pískal to, co kdo na něho zařval. Souhlasím, že domácí měli v oné 6. minutě kopat penaltu, ruka Pastuszka se měla pískat.

Neodpískaný pokutový kop pro Dolní Bečvu v 50. minutě utkání

Kozák: Byl tam centrovaný balón. Radim Kuběna šel do souboje na dlouhou nohu. Tutová penalta to nebyla, ale rozhodčí po předchozí chybě mohl situaci kompenzovat, odpískat to a za stavu 1:1 by se jelo od nuly.
Jasoněk: Byl to souboj Kuběna, Martínek. Oba byli stejně v souboji. Při odkopu náš hráč trefil pak do nohy protihráče. Penalta to nebyla.

Vyloučení hráče domácích Romana Maléře v 63. minutě

Kozák: Od začátku utkání nezkušený rozhodčí netrestal žlutými kartami nedovolené zákroky, ale pak jen kritiku ze strany hráčů. Náš hráč Maléř měl být vyloučen po druhé žluté kartě a ne dostat přímo červenou. Nebyla tam taková kritika, aby musel jít ven bez udělení druhého osobního trestu.
Jasoněk: Souhlasím, že rozhodčí Frňka netrestal kartami nedovolené zákroky, které by si to zasloužily. Kartami za kritiku chtěl situaci uklidnit, ale to se mu již nemohlo podařit. Souhlasím, že hráč domácích Maléř měl být vyloučen po druhé žluté kartě. První dostal za úder do Radka Grygaříka a druhou měl dostat také za nedovolený zákrok.

Zranění dvou hráčů Krhové

Kozák: Při prvním zranění spoluhráči Ondryášovi nechtěně uklouzla noha a trefil neúmyslně lýtko protihráče. U druhého zranění tam byl normální souboj, po kterém hráč hostí šlápnul na míč a nechtěně si sám vyhodil koleno.
Jasoněk: Při prvním zranění byl Vladislav Grygařík nakopnut úplně zbytečně do lýtka, když postupoval z boku na stranu. U druhého náš hráč šlápl na míč, ale u toho jsem nebyl, již jsem střídal.

Domácí klub nechtěl zavolat sanitku?

Kozák: K tomu mohu říct toto. Je tam rozhodčí, který má zavolat hlavního pořadatele a ten má sjednat určité kroky. Oni měli na lavičce lidi, co sanitku mohli zavolat, nakonec to udělal jeden z našich fanoušků.
Jasoněk: Domácí se zavoláním sanitky zbytečně otáleli. Nikdo se u laviček neměl k zavolání lékařské pomoci. Pořadatelé nebyli moc ochotní, ale pak se to přece jen podařilo.

Zdržoval a simuloval tým Krhové?

Kozák: Rozhodčí nastavil čtyři minuty, ale u dvou zranění hostů se nehrálo dohromady tak deset minut.
Jasoněk: Naše poléhávání nebylo bezdůvodné. Nastavení mělo být delší. Domácí byl v utkání lepší a běhavější, jenže těžce nesli fakt, že se nedostávali do šancí. To my jsme mohli dát i další dvě branky, Plesník třeba trefil tyčku.