Semetín potvrdil roli favorita a vyhrál v Ratiboři. V B skupině pokračuje ve výborných výkonech Zubří B, které tentokrát doma naložilo šest branek Mikulůvce.

VSETÍN – IV. TŘÍDA

18. kolo

RATIBOŘ B – SEMETÍN 0:4 (0:1)

V Ratiboři se hrálo na IV. třídu pohledné derby, na které se přišla podívat stovka diváků. Do vedení šli hosté ve 22. minutě, když se Smýkal srazil s domácím gólmanem, tomu míč vypadl z rukou a bylo to 0:1. V rozmezí mezi 25. a 35 minutou mohli domácí skóre otočit, ale Adámek svým lobem přestřelil i branku a posléze Hruška minul v jasné šanci odkrytou bránu.

Do druhého poločasu šel suverén soutěže Semetín s odhodláním si vítězství pohlídat a hned v 51. minutě zvýšil na 0:2: po přihrávce Švacha přesnou střelou k tyči zavěsil Sacher. V 72. minutě to bylo již 0:3, když si na roh Švacha naběhl Hromada a hlavou trefil přesně. O tři minuty později hlavou uzavřel skóre utkání Švach po krásném centru Sukupa.

Branky: 22. Smýkal, 51. Sacher, 72. Hromada, 76. Švach.

ŠTUDLOV – STŘELNÁ 2:5 (2:1)

Ještě v poločase průměrného utkání vedli domácí, ale po změně stran se další průběh domácím fanouškům už pranic nelíbil.

Hosté dali čtyři góly a zcela otočili zápas. Právě za druhý poločas si Střelná tři body zasloužila.

JABLŮNKA B – LHOTA B 5:2 (2:0)

Branky: Pavlica 2, Machálek 2, Plachtovič – Krčma, Šťastný.

HUSLENKY B – ZDĚCHOV 3:1 (3:0)

Dle hlášení domácího celku se hrál fotbal spíše průměrné úrovně, na kterém bylo vidět, že se přes zimní přestávku zrovna dvakrát netrénovalo. Přece jen o něco lépe se v prvním utkání jara orientovali domácí borci, kteří už do poločasu nabrali tříbrankový náskok a ve druhé půli kontrolovali svoje tři body.

Branky: Zajíček z penalty, Krhovják Vozák – Machala.

FK VSETÍN B – HALENKOV B 5:2

Branky: Paladi 2, Jan Pastirčák 2, Michálek – Surý, Hromada.

JARCOVÁ – BRANKY 3:0 (1:0)

Vedoucí celek tabulky si v Jarcové nevybral zrovna šťastný den a po zasloužené porážce klesl až na třetí příčku. Naopak domácí celek se na lídra chtěl vytáhnout a od začátku do toho šlapal hodně zostra. Brankám dělali problémy domácí mladí běhaví hráči, a to především Ides s Bártkem. Do vedení šla Jarcová zaslouženě ve 20. minutě, kdy se po samostatné akci Idese trefil přesně Janovský – 1:0. Hned v nástupu do druhé půle se opět trefil aktivní Janovský a bylo to 2:0. Uklidnění a definitivu přinesl domácím třetí gól, který obstaral Bártek. Hosté se moc neprezentovali jako vedoucí celek, nedostali se k žádnému vážnějšímu ohrožení branky Jarcové – zasloužené tři body pro domácí.

Branky: Janovský 2, David Bártek.

VELKÁ LHOTA – JASENICE 5:0 (1:0)

Velká Lhota už se nepotýká se svojí podzimní bolístkou – tedy prohráváním domácích zápasů. Tentokrát se sice domácí trochu pomaleji rozjížděli, ale nakonec z toho byly jasné tři body.

V prvním poločase padla jen jedna branka, kterou dali domácí. Jasenice však také zahrozila a měla dvě velmi dobré brankové příležitosti, ale ani jednu nevyužila.

Po změně stran už se hrálo skoro pořád jen na jednu branku, a sice na tu hostující. Lhota přidala čtyři góly a připsala si tři body.

Branky: Mičkal, Chromela, Chrástek, Č. Zeman z pen., Kysučan.

VALAŠSKÁ BYSTŘICE B – KLADERUBY 2:1 (1:1)

Vyrovnané utkání, ve kterém byli domácí o gól šťastnější. Kladeruby s mladým, běhavým družstvem byly domácím vyrovnaným soupeřem. Zápas rozhodl svým druhým gólem Daniel Bolf v 70. minutě, kdy se po narážečce hezky trefil zpoza šestnáctky.

Branky: Daniel Bolf 2 – Lukáš Gerla.

ZUBŘÍ B – MIKULŮVKA 6:1 (2:0)

Také třetí utkání jara zvládlo Zubří B ve vítězném rytmu, celkové skóre z oněch tří utkání je impozantní – 21:2 (12:0, 3:1, 6:1). S Mikulůvkou to však nebylo tak jednoduché, jak ukazuje konečný výsledek 6:1. Mikulůvka si s sebou přivezla skoro padesátku hodně divokých fanoušků, kteří svému týmu fandili všemi možnými pomůckami včetně těch pyrotechnických. Domácí se ovšem ze své role favorita nenechali vyvést, už do poločasu vedli 2:0. Mikulůvka ovšem byla také nebezpečná, za stavu 2:0 nedala penaltu, kterou kryl domácí gólman Juráň. Po změně stran přidali domácí další branky, hattrickem se blýskl Borák, toho tak samozřejmě neminul tekutý příspěvek do kasy.

Branky: Borák 3, Lojkásek 2, Němec – Šebesta.

CHORYNĚ B – HORNÍ BEČVA B 5:2 (2:0)

Branky: Luboš Hadvičák 2, Pastorek, Tvrdoň, Podmol – Hejný, Vašut.

KRHOVÁ B – POLICE 2:5 (2:1)

Branky: Helebrand, Peml – Chvatík 3, Hlavica, Hruška.

1. Valašská Bystřice B 14 10 0 4 47:13 30
2. Choryně B 14 9 3 2 47:26 30
3. Branky 14 9 1 4 36:23 28