Jen pro připomenutí: celá kauza se týká zápasu Jablůnka B – Halenkov B, který se hrál ve čtvrtek 1. května. Pár minut před koncem bylo za stavu 2:2 utkání předčasně ukončeno poté, co jeden z domácích hráčů inzultoval rozhodčího. Tím hráčem měl údajně být Michal Martínek, jenže ten v zápase vůbec nenastoupil. Rozhodčího utkání inzultoval Erik Čuma, jenž hrál na „registračku" Michala Martínka, který tak s inzultací neměl nic společného.

Původní trest pro Michala Martínka tak byl revokován a byly vyřčeny tresty nové a platné. Nejhůře dopadl Erik Čuma, který vyfasoval nepodmíněně třináct měsíců zákazu startu za udeření hlavou soupeře a následné fyzické napadení hlavního rozhodčího i za nastoupení na cizí registrační průkaz.

Podobně tvrdé jsou tresty i pro funkcionáře Jablůnky B. Kapitán Martin Václavík dostal tříměsíční nepodmíněný trest zákazu činnosti za umožnění neoprávněného startu hráče a ještě hůře dopadl Lubomír Janírek. Ten inkasoval šest měsíců zákazu činnosti nepodmíněně a navíc po stejnou dobu zákaz vstupu na lavičku v jakékoliv funkci. Za všechny švindly a průšvihy v zápase – nastoupení hráče na cizí registrační průkaz a nedohrání zápasu kvůli napadení rozhodčího – pak dostal oddíl Jablůnka tučnou souhrnou pokutu ve výši 6 tisíc korun. Takto vysoký finanční postih v poslední době nebyl uplatněn ani jednou.„Pamatuji, že před nedávnem padla pětitisícová pokuta za inzultaci rozhodčího Žilinského," uvedl předseda disciplinární komise OFS Vsetín Josef Valůšek. Celkově však podle něj nebyly tresty příliš vysoké. „Například za inzultaci je rozmezí 6 – 24 měsíců a my jsme zvolili pro Čumu třináct měsíců," přiblížil Valůšek.