KRHOVÁ – POLICE 1:2 (0:0)

Před pátečním zápasem se Valašskem prohnala dešťová bouře a krupobití, a tak rozhodčí Chlevišťan měl hodně těžký úkol. Umělá tráva ve Valašském Meziříčí byla posetá kroupami a bílá jako při zimním turnaji. Nakonec se hrálo a oba soupeři se museli s nezvyklým povrchem vyrovnat. V prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas, branky začaly padat po změně stran. Po hodině hry se hlavou po rohovém kopu trefil hostující Malíř – 0:1. O pět minut později vyrovnal z penalty Martínek. Domácí měli převahu a sahali po třech bodech, ale jejich snahu zhatil (stejně jako v minulém kole) vyloučený Grygar. Hosté spoléhali na brejky a jeden takový jim přinesl v 85. minutě pokutový kop. Ten ale Orlita Hruškovi chytil. Police se nakonec ale tří bodů dočkaly. Hruška v poslední minutě unikl obraně a napravil selhání při penaltě – 1:2.

HRACHOVEC B – V. SENICE 2:1 (1:0)

Lídr soutěže v Hrachovci zaváhal a zamotal již tak složitou situaci na čele tabulky. Domácím vyšel vstup do zápasu a již ve 20. minutě kopal úspěšně penaltu Tomáš Janošek. V prvním poločase byli domácí lepší, ale nezachytili úvod druhé půle. Šerému se podařilo v 52. minutě vyrovnat. Čtvrt hodiny před koncem zápas rozhodl domácí Radek Vaigl.

CHORYNĚ B – D. BEČVA B 3:1 (2:0)

V Choryni konečně našli jiného střelce, než Luboše Hadvičáka. Tentokrát zářil dorostenec Landa. V první půli měli domácí převahu, ale bez zakončení. V 52. minutě připravil L. Hadvičák šanci pro Landu – 1:0. O šest minut později Landa mířil přesně z šestnáctky – 2:0. Hostující Valíček sice v 75. minutě dal Bečvě naději – 2:1, ale poslední minuta přinesla do domácích řad klid. Trefil se Tichánek.

HUSLENKY – LHOTKA N. B. 3:1 (1:1)

Domácím vyšel vstup do zápasu a již v 10. minutě je poslal do vedení Labaj. Jenže o dvě minuty později Topič vyrovnal a hosté ožili. Na několik minut ovládli hru. Závěr první půle ale patřil domácím, jednou trefili břevno a dvakrát vykopávali obránci z brankové čáry. Druhý poločas již měl pouze jednoho hrdinu, a to domácí tým. Po hodině hry zakončil krásný průnik Labaj střelou téměř z nulového úhlu – 2:1. V dalších šancích domácí mířili do tyče. Tečku za zápasem udělal v 71. minutě výstavní dělovkou z 35 metrů Václavík.

LUŽNÁ – PODLESÍ B 2:2 (1:1)

Domácí dobře začali a již po čtvrthodině kopali penaltu. Martin Filgas se nemýlil – 1:0. Hosté vyrovnali brankou do šatny z kopačky Košuta. Také nástup do druhého dějství patřil hráčům Lužné a Hnilica předvedl parádu. Jeho dělovka z 35 metrů neměla chybu – 2:1. Hosté ale ještě pošilhávají po postupu, a tak v závěru zabojovali. Vyrovnat se podařilo v 75. minutě Petru Mikulovi.

ÚSTÍ – RŮŽĎKA 4:1 (3:0)

Hosté zřejmě přijeli s cílem získat body k záchraně a prvních patnáct minut tomu odpovídalo. Při Ústí stáli všichni svatí a jen zázrakem to nebylo 0:3. Poté však přišly rychlé akce domácích a výsledek byl obrácený. Nejprve se uvolnil v šestnáctce Pechal a s přehledem přehodil padajícího gólmana, poté ligový centr Hrubého na hlavu Martiška znamenal vedení dva nula, za chvíli opět Martišek uklidil vyražený míč do sítě hostů – 3:0. Deprimovaní hosté se do konce půle již na nic nezmohli a naopak mohli ještě inkasovat. Druhá půle byla vyrovnaná – nejprve snížil krásnou střelou ze dvaceti metrů Hurta, ale uklidnění na kopačky domácích, a hlavně do řad početné enklávy hráčů a diváků ze sousedního Leskovce, přinesla druhá branka Filipa Pechala.

LESKOVEC – BRANKY 3:2 (0:2)

Nejlepší tým jara první poločas viditelně podcenil a také zaslouženě prohrával 0:2 po brankách Paláta a Juršťáka. O přestávce proběhlo v domácí šatně velké mytí hlav, a tak do druhé půle vyběhli Leskovjané pořádně nažhaveni. Za dvacet minut bylo vyrovnáno po brankách M. Vlhy a Smrčiáka. Rozhodnutí přinesla 85. minuta a Leskovec oslavoval střelce Gerlíka – 3:2.

Vladimír Štěpán