1.B TŘÍDA

DOHRÁVANÁ UTKÁNÍ

P. BEČVA – KELČ 2:5 (2:3)

Když svítil na ukazateli skóre ve 14. minutě stav 0:3, byli zkoprnělí domácí zralí na ručník. Hlavní hvězdou byl autor hattricku Martin Pastrnek, smolařem domácí obránce Vašek, který se nachomýtl u dvou ze tří branek. Když ve 33. minutě po rohu Dronga právě Vašek zmírnil brankou svá předchozí zaváhání, domácí to nakoplo k srdnatému bojovnému výkonu, kterým si postupně udobřili diváky.
O dvě minuty později to již bylo pouze o branku, po malé domů a bombě Kysučana dorážel do sítě opět talentovaný Lukáš Křenek – 2:3. I když nakonec body nezískali, jejich hra měla kvalitní parametry. Po jednom ze zázračných zákroků předvedli robinzonádami domácí Zbyněk Jurajda a hostující Kubját. Kelč, která za stavu 0:3 podcenila zápas se ke slovu dostala až v závěru po laciných brankách Škařupy a Srkaly, ale ty již nic neřešily – 2:5.
BRANKY: 5. Martin Pastrnek 0:1, 11. Martin Pastrnek 0:2, 14. Martin Pastrnek 0:3, 33. Vašek 1:3, 35. Lukáš Křenek 2:3, 89. Škařupa 2:4, 90.+3. Srkala 2:5.

HOVĚZÍ – V. MEZIŘÍČÍ B 4:0 (2:0)

Na vynikajícím trávníku v Hovězí se hrál docela pohledný zápas. Hosté se netajili tím, že chtějí tři body, ale odvezli si nazpátek debakl, se kterým nepočítali ani v tom nejhorším snu. A nic jim nebylo platné ani to, že často předváděli hezké kombinace a měli častěji míč na svých kopačkách. Jenže na krásu se fotbal nehraje.

Hověžané jim udělili lekci z produktivity a činil se zvláště útočník Šrámek, autor dvou branek. Už ve druhé minutě museli meziříčtí řešit závar před Vondrákem. Pak převzali otěže zápasu a sám před domácím brankářem se objevil Orság, ale tutovku zahodil. Záhy ho napodobil Rejchrt, postupoval sám na gólmana domácích, ale branku přestřelil. V 19. minutě se domácí z ojedinělé akce dostali zásluhou Zdeňka Kostky do vedení – 1:0. O chvíli později mohlo být vyrovnáno – sám na branku postupoval tentokrát Miroslav Sovák, ale taky nedal. To domácí Šrámek zakončil nadějnou situaci opět brankou – 2:0.

Do druhého poločasu nastoupili hosté s odhodláním vyrovnat, ale definitivně do kolen je dostal pokutový kop po hraní rukou. Hostům se výrok hlavního rozhodčího nezamlouval. S penaltou si věděl rady Filák – 3:0. Hosté s třetí brankou definitivně kapitulovali a v podstatě bylo rozhodnuto. Čtvrtý gól v jejich síti zařídil výborně hrající Šrámek – 4:0.
BRANKY: 19. Zdeněk Kostka 1:0, 32. Šrámek 2:0, 48. Filák 3:0, 59. Šrámek 4:0.

VKK B - VAL. POLANKA 3:1(3:0)

Již od začátku zápasu byli lepší domácí, což se poprvé projevilo v 17. minutě, kdy těsně vedle pálil Šimák. Po této šanci se rozjel karlovický brankostroj, a domácí během deseti minut nasázeli svému sokovi tři branky. Nejprve si střílený centr v 18. minutě nechtěně srazil do vlastní branky Kolínek - 1:0. Poté po přihrávce Šimáka uklízel míč do prázdné brány Škrobák Pavel - 2:0. A pět minut nato navýšil na 3:0 krásnou střelou z dálky Ondřejka. První vážnější šanci hosté zaznamenali až ve 35. minutě, kdy po centru Šťastného hlavičkoval těsně vedle Plšek.
Vykřesat jiskřičku naděje pro hosty mohl hned na začátku druhé půle Hrabica, ale v souboji jeden na jednoho s karlovickým brankářem neuspěl. Naopak na druhé straně mohl přidat čvrtou branku Králík, ale jeho dělovku zastavila dobře postavená tyč. V 68. minutě si vytvořil dobrou šanci na korigování skóre polanský Maršálek, ale jeho střela zamířila nad branku. Polančané se nakonec z čestného úspěchu radovali. Pět minut před koncem chytil domácí brankář centr L. Trčky až za brankovou čarou, a tak utkání skončilo vítězstvím Karlovic 3:1.
BRANKY: 18. Vlastní 1:0, 23. Škrobák 2:0, 28. Ondřejka 3:0, 85. Lukáš Trčka 3:1.

VÍKENDOVÁ UTKÁNÍ

POLIČNÁ - PODLESÍ 2:1 (2:0)

Meziříčské derby nabídlo hodně zajímavých okamžiků a pěkných fotbalových „kousků“. Lépe začali hosté a již v 8. minutě střílel osamocený Ostřanský ze šestnáctky, ale jeho technická střela šla vedle. O minutu později se Ostřanský řítil sám na Petrnka, ten ale jeho šanci chytil. Po čtvrthodině se obraz hry změnil a domácí začali přehrávat soupeře. Santovják zlikvidoval dvě dělovky z kopaček Zetochy a Šobory. Další centr Němce skončil na břevně.

Ve 25. minutě ale hostující gólman podběhl rohový kop Šobory a Valašek ani nevěděl, kterou částí těla míč dostal do sítě – 1:0. Ve 33. minutě po krásné akci Šobory a jeho centru na přední tyč zakončoval zkušeně hlavou Tomáš Marek – 2:0. Hosté se mohli vrátit do zápasu ve 40. minutě, když trestný kop skončil na tyči a dorážka Radima Blaška neuvěřitelně v náručí Petrnka. Úvod druhé půle ale nabídl zcela jiný obraz hry a Podlesí diktovalo tempo hry. Po sérii rohových kopů přišla 60. minuta a trestný kop Zetka. Jeho výstavní střela skončila v šibenici – 2:1. Vypadalo to, že hosté přece jenom obrátí dějiny zápasu. Košut střílel těsně nad, Pavel Blažek otřel svůj projektil o tyč. V 72. minutě zazdil pojistku Zetocha a hra se vyrovnala. Závěr zápasu se odehrál bez šancí na obou stranách.
BRANKY: 25. Valášek 1:0, 33. T. Marek 2:0, 60. Zetek 2:1.
SESTAVY
POLIČNÁ:
D. Petrnek – Mašek, O. Marek, Palička, Pelc – Šobora, Příleský, T. Marek, Němec – Zetocha, Valášek.
PODLESÍ: Santovják – Petřvalský, P. Pernický (28. Holčák), R. Blažek, Zahradníček – Spáčil, P. Blažek, Zetek, Košut – Ostřanský, Michut.

KELČ – LOUČKA 1:2 (0:0)

Úporná defenzivní taktika Loučky s častým poleháváním na trávníku a ošetřováním hráčů slavila úspěch. To nic ale nemění na faktu, že domácí favorit vybuchl. Kelč šla sice do vedení v 56. minutě po pěkném centru a přesné hlavičce Srkaly – 1:0.
Jenže Loučka v 72. minutě po hrubé chybě domácí obrany vyrovnala šťastným gólem Šnajdra, který zahrál domácímu brankáři Kubjátovi na housle – 1:1. I remíza by byla pro domácí propadákem. Přišla ale 90. minuta, nařízený přímý kop, který poslal do domácí branky z osmnácti metrů nikdo jiný než tradiční spasitel Loučky Igor Kundrát – 1:2. Překvapení bylo na světě.
BRANKY: 56. Srkala 1:0, 72. Šnajdr 1:1, 90. Igor Kundrát 1:2.

V. MEZIŘÍČÍ B – H. LIDEČ 3:0 (3:0)

Z meziříčské umělky se body nevozí. O tom se tentokrát přesvědčili hosté z Horní Lidče, kteří můžou být jenom rádi, že si neodvezli daleko větší debakl. Ti zahrozili v úvodních minutách pouze tyčkou z přímého kopu, poté převzali iniciativu domácí. Ve 20. minutě si Adámek zpracoval centr a podhodil Sovákovi, který se s míčem nemazlil a napálil ho přímo do šibenice – 1:0. Nádherný gól domácí povzbudil a na jejich fotbal se určitě dalo dívat. O pět minut později se hezky uvolnil Orság a s tutovkou si taktéž věděl rady – 2:0. Nejkrásnější akci zápasu ale předvedli domácí Rejchrt s Miroslavem Sovákem, kteří vyškolili hostující obranu a první jmenovaný naservíroval Orságovi gólovou nabídku, která se neodmítla – 3:0. Lidečané byli zralí na ručník, a to jim ještě hlavní sudí odpustil dvě branky po hodně sporných ofsajdech domácích. Ve druhé části hry pokračovalo galapředstavení meziříčské rezervy ovšem už bez gólového efektu. V závěru utkání se dostala do hry i nestárnoucí ikona meziříčského fotbalu – Jaroslav Halašta, ale ani ten neměl obuty střelecké kopačky.
BRANKY: 20. Miroslav Sovák 1:0, 25. Orság 2:0, 30. Orság 3:0.

V. PŘÍKAZY – ZAŠOVÁ 1:1 (0:0)

Zašová i díky vynikajícímu výkonu brankáře Einšpiegla slavila zisk prvního jarního bodu. Hosté se zaměřili na nakopávané míče na vysokého Jasoňka na hrotu. Příkazy měly v prvním poločase tři šance Šenkeříka a Cifraniče, které hostující brankář zlikvidoval. V 54. minutě vystřelil asi z dvaadvaceti metrů Chlevišťan, skákající míč hrubě podcenil domácí brankář Valčík, a ten skončil překvapivě v síti – 0:1. V 69. minutě byl faulován v pokutovém území Číž a Petruš z penalty vyrovnal – 1:1. V závěru hosté rozkouskovali hru a nedovolili domácím vstřelit vítěznou branku.
BRANKY: 54. Chlevišťan 0:1, 69. Petruš 1:1.

HOVĚZÍ - VALAŠSKÁ POLANKA 4:0 (1:0)

Derby mezi Hovězím a Val. Polankou bylo v první půli vyrovnané. O první šanci zápasu se postarali domácí a ihned se ujali vedení, kdy se po chybě v obraně hostů prosadil Zdeněk Kostka - 1:0. Polančané se snažili o minutu později vyrovnat, ale ani střela Hrabici a ani Lukáše Trčky mezi tři tyče nezamířila. Do konce poločasu už si žádný tým vyloženější šanci nevypracoval, a tak se šlo do šaten za stavu 1:0.
V druhé pětačtyřicetiminutovce, už však na hřišti jasně kralovali domácí, a již v 58. minutě přidali druhou branku, o kterou se postaral Juřica - 2:0. Tři minuty nato přišla dvouminutovka Radka Kučery. S jeho hlavičkou si ještě brankář Kolínek poradil, ale v souboji jeden na jednoho už úspěšný nebyl, a tak Kučera zajistil Hovězí vedení 3:0. Domácí si i nadále tvořili spoustu šancí a odměna v podobě gólu přišla v 85. minutě, kdy zužitkoval nádhernou přihrávku Šrámka opět Radek Kučera - 4:0. Hosté si v druhé polovině nedokázali vytvořit jedinou šanci, utkání tak skončilo zcela zaslouženou výhrou Hovězí 4:0.
BRANKY: 20. Zdeněk Kostka 1:0, 58. Juřica 2:0, 61. Radek Kučera 3:0, 85. Radek Kučera 4:0.

ZUBŘÍ – VKK B 5:0 (2:0)

V pohodový střelecký trénink se proměnil zápas v Zubří. Domácí jako by navnadil sobotní výpadek rivala z Kelče a nepostrádali na svých kopačkách lehkost. Obě branky prvního poločasu obstaral Mužík, tu druhou z penalty. Ta byla nařízena za hraní rukou. Po obrátce ukázal svou kopací techniku Blaško, rychlost Viktor Frňka a dravost mladík Šusťáček a bylo po zápase – 5:0.
BRANKY: 10. Mužík 1:0, 24. Mužík 2:0, 54. Blaško 3:0, 71. Viktor Frňka 4:0, 77. Šusťáček 5:0.

P. BEČVA – CHORYNĚ 4:2 (2:0)

Zejména v prvním poločase předvedli domácí hráči výborný výkon. Ovoce dobré práce celého týmu sklízel Radek Pečiva, který opět po delší době ukázal, že je i ve svém pokročilém věku střelcem k pohledání. Ve 22. minutě si naběhl na krásnou uličkou Dronga – 1:0. Ve 44. minutě dorazil od tyče míč po předešlé střele Lukáš Křenka – 2:0. Bečvané po přestávce ubrali nohu z plynu a Choryně v 55. minutě po bratrské spolupráci Luboše a Jirky druhým jmenovaným Hadvičákem snížila – 2:1. V 63. minutě zahrál Aleš Jurajda, který po dlouhé době dostal přednost v brance před svým bratrem Zbyňkem, tak povedenou bekovku, že míč přistál až u Pečivy, a ten si s ním věděl rady – 3:1. V 68. minutě bylo vymalováno, další ze svých nadějných výkonů korunoval angličanem Lukáš Křenek – 4:1. V 77. minutě snižoval na konečných 4:2 po autu Haši Luboš Hadvičák.
BRANKY: 22. Pečiva 1:0, 44. Pečiva 2:0, 55. Jiří Hadvičák 2:1, 63. Pečiva 3:1, 68. Lukáš Křenek 4:1, 77. Luboš Hadvičák 4:2.