SKUPINA A

KATEŘINICE – P. BEČVA 3:2 na pen. (1:2)

V Kateřinicích to bylo velké drama s vyloučením hráče Prostřední Bečvy a asistenta trenéra z lavičky. Hosté byli velmi nespokojeni s výkonem rozhodčího. Druhý bod nakonec brali domácí. „V Kateřinicích se utkala dvě mužstva z popředí tabulky. Byl to zápas dvou poločasů. Domácí nastoupili do zápasu oslabeni o čtyři hráče – karetní trest postihl Jiřího Kuzníka mladšího, dále chyběli zranění Peredarjuk, Orság a Hrabica. V prvním poločase hosté jednoznačně dominovali ve všech herních činnostech. Jejich branky dali Martin Fiurášek a Lukáš Křenek mladší. Za domácí vyrovnával Čtvrtníček. Poločasový výsledek byl pro domácí ještě milosrdný. Na začátku druhého poločasu nastřelili hosté pouze břevno za bezmocným Hyžákem. Od tohoto okamžiku převzali otěže jednoznačně domácí. Po vyloučení hráče hostí Ondryáše vyrovnali z penalty Doleželem v 81. minutě. V penaltovém rozstřelu získali domácí druhý bod," řekl k utkání předseda Kateřinic Jiří Kuzník starší.

„Kateřinice namísto hodové husy zařezaly Prostřední Bečvu. Do Kateřinic jsme odjížděli pro nemoc nebo zranění ve značně okleštěné sestavě bez pěti hráčů základní sestavy (Kuba, Polášek, Gálik, Křenek starší a Kubáň). A i přes tento handicap jsme vyšli domácím vstříc a kvůli hodové zábavě jsme jim utkání přeložili z neděle na sobotu. To jsme však netušili, jaké hodová odměna nás čeká. Trenér Nerád připravil tým na tento zápas výborně. Hráči si splnili vše do puntíku. Od první minuty jsme přebrali útočnou aktivitu a hned v 10. minutě prošel soupeřovou polovinou hřiště Martin Fiurášek jako nůž máslem a chladnokrevně zavěsil kolem vybíhajícího brankáře Hyžáka. Pak se domácí z této rychlé facky otřepali a využili skuliny v naší obraně. Po pěkné kombinační akci prostřelil Aleše Jurajdu se štěstím Čtvrtníček. My jsme však pokračovali v aktivním napadání a rychlé hře. Odměnou nám byla druhá branka, kdy podobně jako Martin Fiurášek u první prošel mezi čtyřmi obránci Lukáš Křenek mladší a opět zakončil podél brankáře. Do konce prvního poločasu jsme pak domácí zasypali množstvím střel, ale ty buď brankář Hyžák zlikvidoval nebo šly vedle. Domácí byli značně zaskočeni poločasovým výsledkem. Bohužel po nástupu do druhé půlky se na hřišti začaly dít věci včetně teatrálních vystoupení hrajícího domácího trenéra Beňa, které nemá cenu jakkoliv komentovat. Jenom bych podotkl, že náš dosavadní přátelský vztah s klubem z Kateřinic utrpěl značnou ránu a my budeme do budoucna k této skutečnosti přihlížet. Domácí mne svou předvedenou hrou na domácím hřišti zklamali a měřítko snese pouze Drda, Starec a Čtvrtníček. Od nás bych chtěl vyzdvihnout výkon Rybenského, Martin Fiuráška, Lukáše Křenka mladšího, Tomčányho a stoperskou dvojici Vašek, Balejík," dodal svůj pohled asistent trenéra Prostřední Bečvy Zbyněk Jurajda.

„Pan Jurajda by si měl zjistit skutečnost, že Petr Starec v tomto utkání nenastoupil a již od začátku sezony není naším hráčem," oponoval Jiří Kuzník k hodnocení domácích hráčů ze strany asistenta trenéra týmu hostí.

Branky: 14. Čtvrtníček, 81. Doležel – 10. Martin Fiurášek, 27. Lukáš Křenek mladší.

SEMETÍN – PRLOV 8:0 (2:0)

Semetín doma rozdrtil Prlov rozdílem tří tříd. Zápas byl pojat jako rozlučka s kariérou Stanislava Volka. Domácí útočník svou derniéru oslavil vstřelenou brankou. „Prlovská obrana mu nechtěně namazala. Šel skoro z půlky hřiště sám na branku a zkušeně dal brankáři housle," chválil zakončení loučícího se kanonýra domácí hrající trenér Semetína Vítězslav Sacher a k zápasu dodal: „Dnes nám to sedlo náramně. Na hostech bylo vidět, že jim chybí tvůrce hry Novosad, to byla pro ně citelná ztráta. My jsme ve druhém poločase jednoznačně dominovali."

Branky: 12. Tesařík, 45. a 55. Varhaník, 49., 72., 83. a 90. Šrom, 86. Volek.

HUTISKO – ZAŠOVÁ 0:2 (0:2)

V Hutisku vyhrála po dlouhé době poslední Zašová. Domácí předvedli, jak se dá zpackat zápas, v kterém mají moře šancí a nedokáží proměnit ani dva pokutové kopy. Ze snu je bude budit vynikající brankář Zašové Radek Hadaš, který u obou penalt vystihl směr soupeřovy střely. „Jednou to přijít muselo. My pod trenérem Křivou nehrajeme špatně, ale body nepřicházely. Dnes nás hodně podržel brankář Hadaš, byl vynikající. Domácí z něho byli zoufalí. Kdyby hráli do rána, tak branku nedají. Zazdili dvě penalty, dali dvakrát břevno, jednou tyč. My jsme podali poctivý výkon a konečně jsme za něho odměněni," dodal k utkání předseda Zašové Miroslav Košárek.

Branky: 16. Sekyra, 35. Pobořil.

HRACHOVEC – LHOTA U VS. 2:0 (1:0)

Otevřený zápas přinesl hodně šancí na obou stranách. Přesným střelcem byl pouze domácí mladík Zemánek. „Vedli jsme, když to tam Zemánek dotlačil. Ve druhém poločase dali hosté tyč, my Štěpánem břevno a následně šel David ještě sám na branku. Bylo to nahoru dolů. Výborný výkon podal náš brankář v poli David Konečný. Ten v obraně tvrdil muziku. Je to pro nás velmi důležité vítězství," řekl k utkání hráč Hrachovce Radek Vaigl.

Branky: 19. a 59. Zemánek.

HOVĚZÍ – F. LHOTA 5:2 (2:1)

Na hovězském Kaštýle byly k vidění brankové hody se šťastnějším koncem pro domácí fotbalisty. Na počátku utkání si vytvořili mírný tlak hosté. Díky tomu si vytvořili jednu velkou šanci, když se po zaváhání domácí obrany dostal před branku Matušinec, v dobré pozici však minul. Poté se přihlásili o slovo domácí. Na hranici vápna dokázal ve skrumáži vybojovat míč Tomáš Zádilský, z otočky poslal míč přesně k tyči a bylo to 1:0. Hosté se ještě neoklepali z úvodní branky a už prohrávali o dvě. Po standardní situaci dobře hlavičkoval Šrámek, jeho pokus ještě dokázal brankář hostů výborným zákrokem zlikvidovat, ale proti pohotové dorážce Šimčíka už byl bezmocný a Hovězí vedlo 2:0. Hosté se dostali do kontaktu těsně před poločasovým hvizdem, když Chmela přistrčil míč Ondřeji Filákovi, který se nádhernou ranou trefil přesně k tyči domácí branky.

Domácí odpověděli hned na začátku druhé půle, když po rychlém brejku Hovězí zahrál ve vápně jeden z obránců rukou a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil Tomáš Zádilský, a vstřelil tak svou druhou branku v utkání. Čtvrtou branku přidali domácí asi po hodině hry, když se do samostatného úniku dostal střídající Jaromír Tkadlec a navýšil vedení domácích na 4:1. Hosté z Francovy Lhoty dokázali utkání ještě zdramatizovat, když se po špatném vyběhnutí brankáře a nedůrazu domácí obrany trefil do odkryté branky opět Filák a snížil na 2:4. Domácí však dokázali znovu bleskově odpovědět, když se k míči na hranici vápna dostal Ondřej Šrámek a krásnou střelou do šibenice stanovil konečné skóre na 5:2 pro domácí.

Branky: 14. a 49. Zádilský, 20. Šimčík, 70. Tkadlec, 81. Šrámek – 44. a 79. Filák.

D. BEČVA – RATIBOŘ 3:2 (3:1)

Domácí vybojovali velmi důležité body, ale situaci si během zápasu špatnými vstupy do obou poločasů, neproměňováním šancí a červenou kartou notně zkomplikovali. „Vydřeli jsme dnes důležité tři body. Měli jsme špatný vstup do prvního poločasu, hosté nedali dvě šance. Pak se prosadil poprvé Roman Maléř, jenže jsme udělali chybu a bylo vyrovnáno. Roman Maléř předvedl následně krásnou šibenici. Třetí branku jsme dali do šatny. Vstup do druhého poločasu zase nebyl dobrý, navíc Balán se Sívkem nedali dobré možnosti. Soupeř převzal iniciativu, ale naštěstí dal jen jednu branku. Nám byl správně vyloučen Tvardek, který hasil na kraji obrany chybu. Podržel nás výborně chytající Jiří Růčka. Naštěstí jsme to uhráli," oddechl si po zápase trenér Dolní Bečvy Radek Maléř.

Branky: 21. a 36. Roman Maléř, 45. Trna – 30. a 68. Blizňák.

LIDEČKO – VAL. POLANKA 4:1 (3:0)

Valašská Polanka chtěla hrát s Lidečkem otevřený fotbal, ale to se jí hrubě nevyplatilo. „Chtěli jsme vycházet ze zajištěné obrany, ale kluci hráli s Lidečkem, které je domácím hřišti velmi silné, otevřený fotbal. Měli jsme do 20. minuty čtyři šance, zvláště možnosti Filipa Mačeka a Řezníčka po brance doslova volaly. Pak jsme dostali po brejku první branku, následně jsme si nepohlídali dlouhý aut a pak standardní situaci. Po poločase 3:0 se těžko něco vymýšlelo. Za stavu 3:1 jsme to ještě zkusili, ale po brejku jsme dostali čtvrtou branku a bylo vymalováno," řekl k utkání trenér poražené Valašské Polanky Karel Hajda. Domácí se opět opírali o vynikající duo Aleš Číž – Jan Novosad. Kanonýr domácích Číž dal čistý hattrick za první poločas.

Branky: 21., 31. a 38. Aleš Číž, 86. Jan Novosad – 62. Řezníček.

1. Semetín 10 8 1 1 0 42:9 27
2. Kateřinice 10 5 3 0 2 28:16 21
3. Prostř. Bečva 10 4 3 3 0 21:11 21
4. Lidečko 10 6 1 0 3 25:9 20
5. Val. Polanka 10 5 1 1 3 18:14 18
6. Hutisko 10 4 1 2 3 22:20 16
7. Ratiboř 10 4 1 2 3 24:28 16
8. Dol. Bečva 10 4 0 3 3 14:23 15
9. Franc. Lhota 10 4 0 0 6 25:25 12
10. Hovězí 10 3 1 1 5 20:22 12
11. Prlov 10 2 1 1 6 9:25 9
12. Hrachovec 10 2 1 1 6 11:30 9
13. Zašová 9 2 0 0 7 8:22 6
13. Lhota u Vs. 9 1 1 0 7 11:24 5

SKUPINA B

VESELÁ – LUKOV 3:0 (0:0)

Tentokrát to bylo hodně dlouhé trápení a čekání na gól ze strany Veselé. Přímo drtivý tlak měli domácí zejména mezi 10. a 20 minutou prvního poločasu, kdy Zdeněk Jokl v brance Lukova doslova čaroval a držel hosty ve hře. Zázračné zákroky na čáře přiváděly veselské útočníky k zoufalství. Nejméně tři tutovky Jokl lapil, a ve zbytku první půle přicházely další.

S přibývajícími minutami druhé půle bylo cítit, že se na kopačky domácích vkrádá nervozita a naopak Lukovští cítili šanci a zvýšili svou obětavost a houževnatost a byli k nepřekonání.

Veselskou ofenzívu rozhýbalo až střídání, když v 72. minutě nastoupil předseda klubu, čtyřicátník Tomáš Gajdošík. Svým pobytem v pokutovém území Lukova způsobil neklid mezi stopery a donutil je k chybám. Hned té první v 75. minutě využil Milan Šumšal a hlavou usměrnil míč mimo dosah výborného Jokla a konečně se na Veselé měnilo skóre. V 85. minutě si Milan Šumšal s Tomášem Gajdošíkem dvakrát vyměnili míč před pokutovým územím a sám Tomáš Gajdošík střelou podél vybíhajícího Jokla definitivně rozhodl o tom, že tři body zůstaly na Veselé. Přišel ještě i třetí gól do sítě Lukova z kopačky nepokrytého Milana Šumšala, který tak dal v utkání druhý svůj gól do sítě svého bývalého klubu a odčinil tak spálené tutovky z první půle.

Branky: 76. a 90.Šumšal, 85. Gajdošík. Rozhodčí: Skalický – Číž, Dvořák, 100 diváků. Veselá: P. Červenka – J. Červenka, Odstrčilík, Machalíček, Dujka – Sokol – Soukup (46. M. Dlabaja), D. Dlabaja, Dlouhý (72. Gajdošík) – Žaludek, Šumšal. Lukov: Jokl – Šimčík, Mikeska, Košák (71. Hrbáček), Sedláček, Minařík, Holomek, M. Teplý, Vítovský, Vaškůj, Staněk.

MLADCOVÁ – NĚMČICE 2:1 (0:1)

Domácí tentokrát tři body vydřeli se štěstím. Na obranu pohyblivého soupeře těžko hledali recept, často kazili přihrávky a hosté využívali chyb k rychlým protiútokům. Přesto si v první půli domácí vytvořili několik šancí, kterými však pohrdli a tak přišel trest. Po několika standardkách ta poslední v nastaveném čase první půle hostům vyšla a Pospíšilík hlavičkoval z bezprostřední blízkosti do sítě. Byla to první obdržená branka Mladcovských v této sezóně na domácím trávníku.

V prvních dvaceti minutách druhého poločasu se mnoho neudálo. V 66. minutě měli domácí štěstí, když Darebníček mířil z dobré pozice mimo tyče. Hned poté přišla skvělá pětiminutovka Mladcové, která otočila výsledek. V 67. minutě se po spolupráci Brhel s Jarošem dostal k zakončení Kahaja a bylo vyrovnáno. O dvě minuty později zahrával trestný kop Slobodian a volný Jaroš hlavou dostal domácí do vedení. V 73. minutě pak ještě Votava mířil jen do tyče. Němčické mužstvo se ale rychle otřepalo a deset minut před koncem mělo šance na vyrovnání. Nejprve však mířili nad břevno, poté předvedl výborný zákrok domácí Černý v domácí brance.

Branky: 70. Kahaja, 71. Jaroš – 45. Pospíšilík. Rozhodčí: Houšť – Prokůpek, Hýsek. Mladcová: M.Černý – Brhel, Blažek, Kraváček, Kahaja, Votava (88. Holubka), D. Vaněk (87. Mackovík), Dlabač, Slobodian, Jaroš (89. Damborský), Bahulík (77.P. Venený). Němčice: Sklenář – Vymětal, Lejsek, Němec, Darebníček, Kadlec, Holý, Cejpek, Pospíšilík, Čechák (76. Jakvid), Darebník.

TEČOVICE – SLAVIČÍN B 3:0 (1:0)

Domácí, vědomi si důležitosti utkání, vsadili na bojovnost a rychlé protiútoky. Hosté byli o trochu fotbalovější a lépe kombinovali. Tečovice využily v patnácté minutě svou první šanci Vopatřilem a tentýž hráč o deset minut později další tutovku promarnil a tak se odcházelo do kabin za těsného vedení domácích.

Ve druhé půli domácí přidali ještě na důrazu a odhodlanosti získat tři body. Slavičínští byli sice lepší v kombinaci ve středu pole, ale pouze po vápno, a k jejich smůle selhali v koncovce. V 77. minutě přidal druhou branku aktivní Vopatřil a bylo prakticky rozhodnuto, zvláště když se v 81. minutě nechal zbytečně vyloučit kapitán hostů Fojtík za udeření protihráče v přerušené hře. Šest minut před koncem dal důležitým třem bodům pro Tečovice pojistku Plachý Tomáš.

Branky: 16. a 77. Vopatřil, 84. Plachý. Rozhodčí: Bršlica – Čech, Kozubík, 50 diváků. Tečovice: Křížek – Haša (46. Kysučan), Chovanec, Sedláček (84. Piňos), Balcárek – Dorazin, Plachý T., Frydrych, Závoda – Frkal, Vopatřil. Slavičín: Vypušťák – Fojtík, Bureš (86. Ondruš), Bartoš, Švach, Žáček, Neuman, Sochora, Both, Kalík (84. Šebák), Šindler.

LÍPA – HULÍN 0:5 (0:4)

Do utkání vyslali Hulínští velmi omlazenou sestavu, která měla z počátku trochu starosti se standardkami domácích, kteří je mají na svém malém hřišti nebezpečné, a dvakrát musel hasit jejich šance Hložek v bráně. Pak hru převzali hosté a během 12 minut úřadoval hráč minulého kola Dutkevič, který nasázel domácím hattrick a prakticky rozhodl zápas. Nejprve v 19. minutě po standardce Vaculíka z levé strany hlavou vstřelil první branku, ve 29. minutě po nezištné nahrávce Tabary ve vápně skóroval podruhé a v 31. minutě střelou uvnitř vápna k bližší tyči uzavřel svůj čistý hattrick. Navíc ve 40. minutě špatně odkopl míč stoper domácích, míč letěl na bránu Lípy, Vaculík byl u něj nejdříve a zvoleje přehodil bezmocného gólmana. Do kabin tak šel Hulín s čtyřbrankovým náskokem.

Druhou půli začali domácí aktivněji, snažili se opět většinou ze standardek o snížení, ale hosté spolehlivou hrou obrany ohrožení Hložka nedovolili. Naopak z brejků hrozili stále častěji hosté, takže hra se přelévala ze strany na stranu. V 64. minutě se ve vápně uvolnil Motal a střelou za pomoci teče obránce vstřelil pátou branku Hulína. Pro Lípu mohlo být ještě hůř, protože střely Šenkyříka a Motala skončily na tyči domácí brány.

I když při absenci několika zkušených hráčů nastoupilo za Admiru dravé mládí, předvedli dobrý kolektivní výkon podpořený spolehlivým Hložkem, který korunoval probuzený střelec Dutkevič. Je to jistě dobrá pozvánka na neděli, kdy Hulín hostí Lužkovice.

Branky: 19., 29. a 31. Dutkevič, 40. Vaculík, 64. Motal. Hulín: Hložek – Miklík, Barták, Šenkyřík, Jurášek – Vaculík, Csomor, Svrček, Dutkevič (53. Vajda) – Tabara, Motal.

LUŽKOVICE – V. OTROKOVICE B 0:1 na pen.

Hosté začali zápas ve velkém stylu, od samého začátku udávali tempo hry a Lužkovičtí jen přihlíželi pěkným kombinacím mladých hráčů Viktorie. V domácím celku v těchto chvílích doslova čaroval brankář Aleš Jenček, který ve 27. minutě hlavičku hostů na brankové čáře zázračně vyrazil na roh. Totéž si zopakoval o chvíli později, když střelu vyboxoval a od břevna odražený míč stačil zachytit.

Domácí se postupně začali osmělovat, ale na dostřel brány se moc nedostali. První poločas vyzněl jednoznačně pro Otrokovice.

Ve druhém poločase domácí konečně zabrali a začali mít místy převahu hlavně díky Ivo Světlíkovi, který svými zkušenostmi rozehrál mužstvo k lepšímu výkonu. Hosté mohli jít do trháku v 65. minutě, ale míč skoro na brankové těsně minul útočník Viktorie. Vzápětí střela Lužkovických po teči obránce skončila na břevně brány Viktorie. Utkání bylo dost vyhecované a kvůli tomu udělil rozhodčí hodně žlutých karet. V penaltovém rozstřelu měli více štěstí hráči Viktorie a odvážejí si dva body. Absolutním hrdinou utkání byl jednoznačně brankář domácích Aleš Jenček, který Lužkovice zachránil od pohromy ztráty dalších bodů.

Rozhodčí: Stodůlka – Kovařčík, Kýr, 80 diváků. Lužkovice – Želechovice: Jenček – Gruber, Škrabal, Mičola, Šuba, Procházka, Kučera, Světlík, Zámorský, Polepil, Křepelka. Na střídání : Dominik, Novák, Holý, Fojtů, Vala. Otrokovice: Škrobánek – Ruman, Malota, Juhás, Kozel, Bahounek, Řiháček, Křivánek, Goiš, Červenka J,. Lendner. Na střídání: Červenka P., Dvořáček.

NEVŠOVÁ – TLUMAČOV 5:2 (3:0)

Na půdu lídra tabulky z Nevšové přijel Tlumačov, který se zatím výsledkově trápí. Domácí celek stále nepoznal hořkost porážky a v utkání s předposledním týmem tabulky byl také velkým favoritem. Nevšované v první půli dominovali a vyhráli ji o tři branky. Ve druhé půli se ke slovu dostali také hosté, ale přesto odjeli s pětibrankovým přídělem. Za zmínku stojí střelecký koncert domácího kanonýra Václava Tomšů, který zaznamenal hned čtyři trefy a v tabulce střelců se už vyšvihl do vedoucí trojice.

Branky: 10. Kollman, 24., 44., 66. a 68. Tomšů – 56. Zálešák, 74. Mouka.

PŘÍLUKY – KOSTELEC U HOL. 4:3 na pen. (1:0)

Příluky začaly souboj s Kostelcem ofenzívně a hned ve 2. minutě vedly 1:0 po střele Votavy. Následně si vytvořily několik tutovek, ale osamocený Frolek dával po centru Kotíka hlavou těsně nad. Příluky tvořily hru a z ní přicházely další šance. Ve 23. minutě vyslal Votava do osamoceného brejku Pinkase, ale ten nedokázal ošálit vyběhnuvšího brankáře hostí a dát do prázdné branky. O pět minut později dostal Frolek před bránu míč, ale asi z metru napálil brankáře a spálil stoprocentní šanci. Ve 32. minutě se dostal do brejku Kotík, ale z úhlu obstřelil brankáře hostí těsně vedle vzdálenější tyče. Za chvíli to byl opět Pinkas, který po spolupráci s Votavou nepochopitelně střílel nad bránu Kostelce. Hosté se v této fázi hry v podstatě k ničemu nedostali a mohli být rádi za hubené poločasové skóre.

Po obrátce stran se dostala obrana hostí skvělým napadáním domácího Machače pod tlak, přišla o míč, následně Kotík zavezl míč k bráně, kde přihrál Votavovi a bylo to 2:0. O minutu později se situace opakovala, kdy vybojoval na kostelecké obraně míč Pinkas a po jeho příhře zvyšoval Votava na 3:0. V 53. minutě si zasloužil potlesk přílucký Frolek za projev fair play, když přiznal teč u autové situace a zvrátil tak výrok rozhodčího ve prospěch hostí. Ti se následně dostali k možnosti přímého kopu, kterou využili Ragošem k vymetení růžku domácí branky a snížili na 1:3. Nutno podotknout, že hosté si v podobné situaci jako Frolek počínali přesně opačně a neměli snahu o fér hru. Domácí trochu polevili a nechali vystřelit na bránu nehlídaného Hradila a ten snížil nechytatelně na 2:3. Zlomová situace přišla v 63 min., kdy se Příluky dostaly do brejku, Votava přihrál kolmo v malém vápně nabíhajícímu Vlčkovi, který ač zcela sám, nedal ze dvou metrů do zcela odkryté brány a zbrkle ji přestřelil. V 84. minutě ještě střílel z úhlu těsně vedle Pinkas a tyto všechny spálené šance se domácím vymstily v 87. minutě, kdy po nešťastném nastřelení spoluhráče domácí obranou se dostal k míči, brejku a střele kostelecký Odložilík a bylo vyrovnáno na 3:3. Pro domácí to bylo docela kruté, protože celý zápas byli jasně lepší.

V penaltové sérii byli nakonec úspěšnější domácí a tak brali druhý bod za výhru na pokutové kopy. Hrající předseda Kostelce Tomáš Marek komentoval výsledek utkání jako se štěstím vydřený bod z Příluk. „Po 50 minutách asi nikdo z diváků ani samotných hráčů na hřišti nevěřil, že zápas dopadne jinak, než vítězstvím domácích za tři body. Nám se podařil v posledních 35 minutách neskutečný kousek a dokázali jsme vyrovnat na 3:3. V penaltách nakonec byli štastnější domácí," hodnotil Marek.

Branky: 2., 47. a 48. Votava – 54. Ragoš, 58. Hradil, 87. Odložilík. Rozhodčí: Vlk, 50 diváků. Příluky: Holásek – Kolínek, Kobolka, Machalíček, Humpál, Vlček, Pinkas, Kotík, Machač, Frolek D., Votava M. Střídal: Prokop. Kostelec u Hol.: Nevřala – D. Marek, Hradil, Marek T., Ragoš, Sklenář, Přikryl, Odložilík, Machálek, Batoušek, Třasoň. Střídali: Valoušek, Žůrek, Kovalda, Hlobil.

1. Nevšová 10 8 2 0 0 30:11 28
2. Mladcová 10 8 0 0 2 34:9 24
3. V. Otrokovice B 10 5 3 1 1 34:8 22
4. Ad. Hulín 10 6 1 1 2 21:9 21
5. Veselá 10 5 1 0 4 20:18 17
6. Slavičín B 10 5 0 1 4 18:17 16
7. Příluky 10 4 1 1 4 23:25 15
8. Němčice 10 3 1 1 5 27:30 12
9. Tečovice 10 3 1 1 5 16:19 12
10. Kostelec u Hol. 10 3 0 3 4 17:23 12
11. Lužkovice 10 3 0 2 5 12:24 11
12. Lípa 10 3 0 0 7 17:38 9
13. Tlumačov 10 2 1 1 6 12:25 8
14. Lukov 10 1 0 0 9 9:34 3

SKUPINA C

LUDKOVICE – ST. MĚSTO 1:2 PK (0:1)

Domácí bez zraněného kanonýra Gavendy a vykartovaného kapitána Suchého se zakousli do soupeře již od úvodu utkání. Hosté však působili jako kompaktní a technicky dobře vybavený celek. V první šanci se v 15. minutě objevili domácí, ale stejně jako hosté, kteří se řítili ve 20. minutě sami na gólmana, neuspěli. O chvíli později kopali domácí pokutový kop, ale gólman Noha Staroměšťany podržel a střelu kryl. Více šancí si v této části utkání vytvářeli domácí, ale vždy si vylámali zuby na výborném výkonu hostujícího brankáře. A ta udeřilo na druhé straně. Domácí obrana dal příliš prostoru Ondřeji Hastíkovi, a ten otevřel účet utkání – 0:1. Po změně stran domácí usilovali o vyrovnání, dlouho jim ale nepřálo štěstí. Střeleckou smůlu protrhl až v 77. minutě Václav Dvorník, který si naskočil na trestný kop a konečně zlomil kouzlo gólmana Nohy – 1:1. V penaltovém rozstřelu byli přesnější hosté a odvezli si tak plusový bod navíc.

Branky: 77. V. Dvorník – 39. O. Hastík. Ludkovice: R. Mikel – M. Suchý, R. Dvorník, Brebis, Mikulášek, Bartoš (70. F. Kunorza), Hamouz, P. Mikel, P. Suchý, Bureš, V. Dvorník. Staré Město: Noha – V. Trubačík, Tinka, Tomaštík (81. Svoboda), M. Trubačík, Staroba, O. Hastík, Vlček, Daťko, Melichárek, Maňásek (65. Žajdlík).

DRSLAVICE – SLOVÁCKO C 3:2 (1:1)

Oba týmy nabídli divákům velice dobrý zápas. Na první branku se nečekalo dlouho. Už v 8. minutě obrana hostí pozapomněla na Vystrčila, který se z voleje trefil krásně pod břevno. Slovácko přijelo posílené o šikovného kamerunského záložníka Piteu, a byl to právě on, kdo po Maniatisově vyrovnání strhl vedení na stranu hostí. Reakce domácích ale byla více než blesková. Hostujíc stoper neodhlavičkoval dlouhý balon, míče se zmocnil Pijáček a vyrovnal. „Kluci dřeli, bojovali, bylo na nich vidět, že konečně chtějí vyhrát doma," poznamenal trenér Drslavic Přemysl Přecechtěl. Jeho týmu se to nakonec povedlo. Čtvrt hodiny před koncem se po rohovém kopu dostal balon až k Šobáňovi, který ho propasíroval do brány – 3:2.

Branky: 8. Vystrčil, 53. Pijáček, 75. Šobáň – 19. T. Maniatis, 51. Piteu. Drslavice: M. Hroch – Zemánek, Šrámek, Vidrman, I. Machálek (84. Duda), Orlovský, Máčala (48. Pijáček), Šobáň, J. Machálek, Vystrčil, Kňazeje. Trenér: P. Přecechtěl st. Slovácko C: Zatloukal – Vašek, Králík, Šišák, F. Maniatis, David, Balaštík, T. Maniatis, R. Blažek, Piteu, Pochylý (75. Paška).

ZLECHOV – NEDAKONICE 2:3 (2:1)

Derby začalo podle předpokladů – na hřišti vládli domácí, kteří si díky dvěma trefám Kotka vytvořili dvoubrankový náskok. Jenže pak hosté Hánou šťastně snížili, a tento moment otočil kormidlem zápasu o sto osmdesát stupňů. Hostům narostla křídla, domácím naopak jakoby svazovala nohy nervozita. Nedakonice v 51. minutě vyrovnaly, a pak bylo otázkou, kdo vstřelí vítězný gól. Nakonec se to povedlo hostujícímu Hyrákovi, který svému týmu zajistil nečekaný zisk tří bodů.

Branky: 18. a 31. Kotek – 34. Hána, 51. Petek, 74. Hyrák. Zlechov: Vendel – Balíček, Mikula, Kalmus, T. Vaněk, Velcr, H. Vaněk, Kotek, J. Kedra, Štangl, Golian (58. Zajíc). Trenér: Kraml. Nedakonice: Ondřej – Balíček, Jurášek, Havlík (86. Čagánek), Šoustek, Janík (70. Juřena), Stupka (48. Bánovský), Hána, Král, Petek, Hyrák. Trenér: Lukůvka.

OSTR. N. VES – BŘEZOLUPY 1:2 (1:2)

Souboj posledního s předposledním celkem tabulky se začal lépe pro domácí fotbalisty, které ve 21. minutě poslal do vedení Ťok. Jenže to bylo ze strany Novoveských vše. Pak už pálili ostrými jen hosté z Březolup, kteří ještě v první půli otočili zápas ve svůj prospěch a připsali si na své konto důležité vítězství. Domácí naopak zůstávají bez jediného bodu na chvostu tabulky.

Branky: 21. Ťok – 29. Zelík, 37. Soška. O. N. Ves: Boček – Ježek, Kreisl (77. Konečný), Voráč, R. Zálešák ml., Jurásek, Píštěk, T. Lorenc (53. Pěnčík), Slezák, R. Zálešák st., Ťok. Trenér: Voráč. Březolupy: Jablonický – Michálek, Klučka, Soška, Hoferek, Blaha, Zelík, Hubáček (81. Hrabec), Burša, Stašek (63. Kutra), Pavlík. Trenér: Jurník.

MORKOVICE B – BUCHLOVICE 1:2 (1:2)

Buchlovice potvrdili vynikající formu, zvítězili popáté za sebou a díky ztrátě Starého Města se vyšvihli na čelo tabulky. Hosté v Morkovicích udeřili po půlhodině hry dvakrát během jediné minuty a zdálo se, že snadno dokráčí k vítězství. Jenže domácí krátce před přestávkou z penalty snížili a Buchlovičtí tak museli o plný bodový zisk bojovat až do konce.

Branky: 42. z pen. Pajgr – 31. Huráb, 32. Mikula. Morkovice B: Jarka – Koláček, Dutka, Novák (75. Rosický), T. Oplt, D. Pajgr, Petráš, Přecechtílek (88. Juřena), Smažinka, Skácel, Štětina.. Buchlovice: Boček – Chaloupka (15. Donátek), Hančík, Kořínek, Ondica, Mikula (90.+1 Lukeštík), Dufka, Huráb (70. Procházka), Tomešek, D. Křiva, Hostinek (63. Zábojník).

ZBOROVICE – PRAKŠICE 3:2 (1:0)

Domácí neodehráli příliš dobré utkání a za zisk tří bodů mohou děkovat brankáři Kocourkovi. „Nebýt jeho, tak jsme dnes nevyhráli. Soupeři chytil tři tutovky," nechal se slyšet asistent domácího trenéra Marek Šprňa. „První půle byla s naší strany hrozná. Chyběl nám pohyb, důraz, kazili jsme přihrávky. Dostali jsme se jen do dvou kloudných akcí, ale bez úspěšného zakončení," dodal. Přesto šli domácí krátce před přestávkou do vedení, když Laube hlavou uklidil do sítě centr Kojetského. Ten měl prsty i ve druhém góly, ve 47. minutě z jeho přihrávky profitoval Martin Šprňa. Vzápětí ovšem střelou z hranice šestnáctky snížil Dynka. Zbrovice uklidnil až osm minut před koncem Marek Štěpánek, který obešel i gólmana Kadlčka a z úhlu zamířil přesně. Hosté sice ještě z penalty snížili na 3:2, víc už ale nestihli.

Branky: 42. Laube, 47. Martin Šprňa, 82. M. Štěpánek – 55. Dynka, 87. z pen. Mikel. Zborovice: Kocourek – Krčmář, Vybíral, J. Štěpánek, Laube, Prachař (46. Šuta), Šumbera, Veselý, M. Štěpánek, Kojetský (80. Solař), Martin Šprňa (89. Janča). Trenér: Kunc. Prakšice: L. Kadlček – Babušík, Jedlička, Mikel, Dynka, Jurák, Vlček, Slezák, Vráblík, J. Kadlček, Šimuni.

OŘECHOV – KUNOVICE 4:0 (2:0)

V souboji sousedů v tabulce se očekávala vyrovnaná podívaná, jenže nakonec bylo všechno jinak. Domácí soupeře zaskočili už ve 3. minutě, kdy otevřel účet zápasu Březina, ve 12. minutě navíc přidal druhý gól Kowalík. Ořechov kontroloval hru a po přestávce svůj náskok ještě zdvojnásobil.

Branky: 3. a 68. Březina, 12. Kowalík, 57. Sklenka. Ořechov: S. Kuchař – Žifčák, Březina (84. Z. Kuchař), D. Sklenka, Trlida, Matula (70. Zukič), Hlúpik, Váňa, Malůš, Kowalík (63. Krys, 81. L. Sklenka), Tomšic. Kunovice: Uhlík – Dobrozemský, Černý, Otáhal, Škrášek, Lahodný, Krček, Flek, Beneš, Růžička, Kaňovský

1. Buchlovice 10 7 2 0 1 48:10 25
2. Staré Město 10 7 2 0 1 31:16 25
3. Ludkovice 10 6 1 1 2 34:10 21
4. Ořechov 10 5 2 1 2 24:17 20
5. 1.FC Slov. C 10 6 0 1 3 25:19 19
6. Zborovice 10 5 1 2 2 17:15 19
7. Kunovice 10 5 1 1 3 32:25 18
8. Zlechov 10 4 1 1 4 19:24 15
9. Morkovice B 10 4 0 1 5 33:23 13
10. Drslavice 10 3 1 2 4 22:23 13
11. Nedakonice 10 2 1 1 6 17:39 9
12. Březolupy 10 2 0 1 7 15:34 7
13. Prakšice 10 1 1 1 7 15:41 6
14. O. N. Ves 10 0 0 0 10 10:46 0

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU